Dommania - wyposażenie wnętrz do Twojego domu
Filtry

Wazy - znajdziesz na Dommania

Zupa dla wielu osób stanowi nieodłączny element każdego obiadu, dlatego ważne jest aby została odpowiednio podana. Waza do zupy przydaje się szczególnie podczas wizyt gości, różnego rodzaju uroczystości oraz świąt, ponieważ oprócz estetycznego wyglądu zapewnia także komfort i sprawia, że nie trzeba biegać z kuchni z każdym talerzem zupy aby podać ją gościom. Waza na stół pozwoli na odciążenie gospodyni oraz zapewni bardziej elegancki sposób podania posiłku.
 

Jaką wazę wybrać?

Najbardziej popularnymi modelami są proste wazy o białym kolorze, które pasują do większości serwisów obiadowych. Porcelanowa waza jest więc idealnym wyborem dla tych którzy oprócz prostoty i elegancji cenią sobie naczynia wykonane z wysokiej jakości materiałów. Porcelana odznacza się przede wszystkim trwałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne, dlatego wykonane z niej zestawy obiadowe są najchętniej wybierane przez konsumentów. Waza porcelanowa składa się z misy do której wlewana jest zupa oraz masywnej pokrywy, dzięki której temperatura podtrzymywana jest na dłużej. Oprócz prostych białych waz producenci oferują także modele ze zdobieniami w postaci złotych lub srebrnych obramowań oraz kolorowych wzorów. Wybierając bogato zdobione wersje należy jednak pamiętać o tym, że powinny być odpowiednio dopasowane do reszty zastawy stołowej.

Do nowoczesnych jadalni z pewnością wpasują się wazy wykonane ze stali szlachetnej, które mimo że nie posiadają bogatych zdobień to przyciągają modernistycznym wyglądem. Sprawdzą się one szczególnie w przypadku kolorowych zastaw oraz talerzy o ciemnych odcieniach. Podobnie jak wazy porcelanowej, składają się z dwóch elementów, jednak są o wiele lżejsze co podwyższa komfort podczas użytkowania. Ponadto stal nierdzewna jest odporna na korozję i praktycznie niezniszczalna, w związku z czym nie należy obawiać się o obtłuczenia oraz zarysowania. Dodatkowo pokrywy wazy najczęściej wyposażone są w otwór, w którym umieszcza się chochlę. Naczynia wykonane ze stali nierdzewnej dedykowane są również dla osób posiadających w domu zmywarkę, ponieważ nie zniszczą się podczas mycia.

Ciekawym rozwiązaniem, które można spotkać w ofertach sklepów jest waza na zupę z podgrzewaczem. W odróżnieniu od tradycyjnych waz, składa się ona z dodatkowego elementu jakim jest podstawka odpowiadająca za utrzymanie temperatury zupy, w której najczęściej umieszcza się świeczkę typu „tea light” podgrzewającą spód naczynia. Wazy z podgrzewaczem najczęściej występują w formie szklanej z metalową podstawką, ale można wśród nich również znaleźć wazy porcelanowe oraz wykonane ze stali szlachetnej. Waza z podgrzewaczem może sprawdzić się podczas przyjęć na świeżym powietrzu, domowych uroczystości oraz imprez w lokalach.
 

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu wazy do zupy?

Oprócz materiału wykonania i rodzaju wazy bardzo ważne są aspekty takie jak wielkość, kształt oraz kolorystyka naczynia. Jeśli chodzi o wielkość, osoby które szukają naczynia głównie do domowego użytku w małym gronie osób powinny zdecydować się na mniejsze naczynia. Z kolei duże rodziny i osoby planujące przyjęcia będą w pełni usatysfakcjonowane z kupna wazy o większym rozmiarze.

W sklepach coraz częściej oprócz tradycyjnych okrągłych waz, które pasują do większości serwisków, można znaleźć bardziej nowoczesne naczynia w kształcie owalnym, kwadratowym oraz prostokątnym. Jaki najlepiej wybrać? Wszystko zależy od tego jakim serwisem Państwo dysponują. Kwadratowe i prostokątne kształty można dobierać do zastawy, w której dominują kanciaste talerze. Jeśli chodzi o wybór kolorystyki to podobnie to podobnie jak z kształtami, należy dobierać ją w zależności od reszty serwisu. Na rynku oprócz waz o białych kolorach można znaleźć modele o przeróżnej kolorystyce. Producenci oferują wazy srebrne, błękitne, czarne, a nawet różnobarwne i wzorzyste, w związku z czym nie powinno być problemu z dopasowaniem ich do reszty naczyń. Posiadacze klasycznych porcelanowych zastaw powinni jednak postawić na wazy wykonane z tego samego materiału.

Zamknij
Ulubione
zamknij
strzałka wstecz
Dommania - ogłoszenia wyposażenia wnętrz do Twojego domu
Dommania Ogłoszenia - kliknij!