Dommania - wyposażenie wnętrz do Twojego domu
Filtry

Garderoby - znajdziesz na Dommania

Garderoba do sypialni

Garderobanajczęściej kojarzy się z osobnym, mniejszym lub większym wydzielonym pomieszczeniem. Jest to zazwyczaj królestwo kobiet z mnóstwem wieszaków, półek czy szuflad. W garderobach bardzo często swoje miejsce mogą znaleźć piękne i pojemne toaletki oraz efektowny i wygodny fotel. W domach lub mieszkaniach brakuje jednak miejsca, by stworzyć oddzielny pokój na ubrania i kosmetyki. W takim przypadku najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest garderoba w sypialni. Szafa w sypialni powinna być bardzo pojemna oraz praktyczna. Powinna ona z łatwością pomieścić wszystkie ubrania, oraz wszystkie inne potrzebne rzeczy, takie jak pościele czy ręczniki. W celu idealnego dopasowania szafy do pomieszczenia przed zakupem należy bardzo dokładnie zmierzyć pokój, tak by z łatwością można było zmieścić i szafę i inne, niezbędne w sypialni meble, takie jak łóżko czy szafki nocne. Dokonując zakupu należy także zwrócić uwagę na liczbę półek oraz szuflad. Jest to bardzo istotny element, ponieważ szafa z małą ilością miejsca, może po czasie okazać się niepraktyczna i nie będzie mieścić ciągle przybywających ubrań. Konieczna do przemyślenia jest także kwestia drążków do szafy. Zajmują one dość dużo miejsca w szafie, dlatego przed zakupem trzeba przemyśleć ile z posiadanych ubrań powinno wisieć na wieszakach. Szafy posiadają wiele wariantów. Mogą posiadać jeden drążek, ale są też takie, które posiadają kilka. Aranżacja małej sypialni, w której musi zmieścić się jeszcze garderoba szafa jest nie lada wyzwaniem. Wszystko dlatego, że łóżko i szafa zajmują bardzo dużo miejsca, a nie można zapominać o tym, że sypialnia jest miejscem odpoczynku i relaksu, ale przede wszystkim miejscem w którym się śpi, a jak wiadomo sen jest bardzo ważny dla zdrowia każdego człowieka. W przypadku małej powierzchni popularnym rozwiązaniem są szafy do zabudowy. Są one bardzo pojemne i jednocześnie można indywidualnie dobrać jej rozmiar. Z reguły są one tworzone na całą wysokość pokoju, dlatego nie zajmują dużo miejsca.

 

Umieszczenie garderoby w przedpokoju

Równie popularnym miejscem, w którym często staje szafa garderoba jest przedpokój. Przedpokój jest pomieszczeniem, do którego ciężko dobrać jakiekolwiek inne meble niż duża, pojemna szafa. Najczęściej jednak swojego miejsca nie znajdują w niej ubrania codzienne, tylko sezonowe czyli różnego rodzaju kurtki oraz akcesoria zimowe. Bardzo często są też zastępstwem dla klasycznych szafek na buty. Półki w szafach idealnie sprawdzają się do przechowywania obuwia. Garderoba do przedpokoju powinna jednak posiadać więcej drążków niż ta z sypialni, ze względu na to, że to właśnie w niej będą przechowywane kurtki całej rodziny, a nawet mogą zastąpić wieszak ścienny i będzie służyć do zawieszenia kurtek gości. Przed zakupem danej szafy, należy wyznaczyć dla niej miejsce i dokładnie je zmierzyć. W przypadku przedpokoju świetnie się sprawdzi także szafa w zabudowie, w której zmieści się bardzo dużo przedmiotów. Nie będzie musiała być ona przeznaczona tylko na ubrania, ale będzie można w niej także przechowywać różnego rodzaju przedmioty, na które w domu brakuje miejsca. Świetnym rozwiązaniem jest także szafa z dużym lustrem na jednych z drzwi. Lustro to nieodłączny element każdego przedpokoju, ponieważ to właśnie w nim przed każdym wyjściem można się przejrzeć i dopracować ostatnie szczegóły swojego wyglądu. To właśnie dzięki temu rozwiązaniu można zaoszczędzić miejsce, w którym miałoby ono wisieć i garderoba przedpokój może zająć trochę więcej przestrzeni, a dodatkowe półki w szafie z pewnością znajdą swoje zastosowanie.

 

Jak wygospodarować miejsce na garderobę?

W domkach jednorodzinnych jest to dość łatwe do zorganizowania jednak potrzebna jest odrobina kreatywnego myślenia. Idealnym miejscem na stworzenie niepowtarzalnej garderoby jest strych. Strych zazwyczaj służy do przetrzymywania rzeczy, które nie nadają się do użytku codziennego czy też różnych słowików z potrawami. Oczywiście miejsce na takie rzeczy jest jak najbardziej potrzebne. Na poczet garderoby nie trzeba rezygnować z całego strychu. Można wyznaczyć niewielką powierzchnię, w której staną regały do garderoby oraz komody. Przed wyznaczeniem tego miejsca watro stworzyć sobie wstępny projekt garderoby, który pokaże ile miejsca będzie potrzebne do stworzenia garderobymarzeń. Jej wielkość powinna być także uzależniona od ilości posiadanych ubrań, oraz od tego dla ilu osób miałaby ona służyć. Jeśli zapadnie decyzja o całkowitym zlikwidowaniu strychu i przeznaczeniu go na garderobę warto także wziąć pod uwagę podzielenie go na klika pomieszczeń, tak aby każdy domownik posiadał swoją własną przestrzeń na ubrania oraz inne akcesoria modowe. Garderoba na poddaszu jest świetnym rozwiązaniem nie tylko ze względu na spełnienie marzenia każdej kobiety, ale również dlatego, że w pokojach mieszkalnych zyskamy więcej przestrzeni usuwając z nich szafy. Dodatkową przestrzeń w sypialniach można wykorzystać na większe i co za tym idzie bardziej komfortowe łóżka, w których sen będzie o wiele bardziej jakościowy.

 
Zamknij
Ulubione
zamknij
strzałka wstecz
Dommania - ogłoszenia wyposażenia wnętrz do Twojego domu
Dommania Ogłoszenia - kliknij!