Dommania - wyposażenie wnętrz do Twojego domu
Filtry

Bulionówki - znajdziesz na Dommania

Eleganckie bulionówki do zupy sprawdzają się jako naczynia do podawania zup i chłodników podczas ważnych uroczystości i świąt. Stanowią stylowy dodatek zastawy obiadowej, a swoim wyglądem przypominają duże filiżanki z jednym lub dwoma uszkami. Nadają się idealnie do podawania złotego bulionu lub barszczu, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie imprez okolicznościowych czy też niedzielnych obiadów.
 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiednich bulionówek?

Przymierzając się do uzupełnienia zastawy stołowej o zestaw bulionówek trzeba mieć na uwadze kilka ważnych aspektów. Jednym z n ich jest pojemność naczynia. Na rynku dostępne są bulionówki o mniejszych i większych pojemnościach, jednak standardem jest pojemność 320 ml. W przypadku kiedy szukają Państwo bulionówek mniejszych warto wybrac pojemność 200 ml, z kolei dla fanów dużych naczyń poleca się bulionówki o pojemności nawet 400 ml. Duże bulionówki najczęściej wybierane są przez rodziny, z kolei mniejsze chętniej użytkowane są podczas dużych przyjęć. Kolejnym ważnym aspektem jakim należy kierować się podczas wyboru jest wygoda korzystania z naczynia. Bulionówki ze względu na swój specyficzny ” garnkowaty” powinny pozwalać na komfortowe spożywanie zup. Najlepiej sprawdzą się naczynia z podwójnymi uszkami, które pozwolą na swobodne przechylanie i podnoszenie bulionówki bez obaw rozlania zawartości. Podczas zakupu bulionówek warto wybrać modele wyposażone w spodek, dzięki któremu zostanie zapewniona stabilność naczynia oraz zniwelowane zostanie ryzyko rozlania zupy na obrus. Ponadto bulionówka ze spodkiem prezentuje się bardziej elegancko niż modele bez tego dodatku. Kluczową kwestią podczas wyboru jest także wysoka jakość wykonania, która jest szczególnie doceniana w naczyniach porcelanowych. Porcelana oprócz tego, że prezentuje się bardzo luksusowo na stole to dodatkowo odznacza się wysoką trwałością i odpornością.
 

Kolor bulionówek

Najpopularniejszą i najchętniej wybieranym rodzajem naczynia są bulionówki białe. Cieszą się one dużym gronem zwolenników ze względu na uniwersalność, ponieważ pasują one do każdej zastawy w bieli ale również będą stanowiły ciekawy kontrast w stosunku do ciemniejszych zastaw stołowych. Jeśli mają Państwo w swoim domu zastawę porcelanową, warto dokupić do niej bulionówki również wykonane z porcelany, ponieważ będą one pięknie przepuszczały światło oraz będą mogły służyć na wiele lat ze względu na niebywałą trwałość tego materiału. Z kolei bulionówki kolorowe będą pasowały do bardziej nowoczesnych i odważniejszych zastaw stołowych. Na rynku dostępnych jest wiele bulionówek o różnych barwach, dzięki czemu nie powinno być problemu z dopasowaniem ich do posiadanej już zastawy. W odróżnieniu od bulionówek białych nadają się one raczej na mniej formalne przyjęcia i spotkania. Oprócz gładkich kolorach bulionówek można znaleźć modele zdobione ciekawymi wzorami, które z pewnością znajdą miejsce w bardziej nowoczesnych wnętrzach. Bulionówka szklana będzie prezentowała się idealnie ze szklaną zastawą. Podczas zakupu szklanych naczyń trzeba jednak zwracać uwagę na to czy szkło nie jest przyciemniane i czy będzie pasowało do danej zastawy. Ten rodzaj bulionówek mimo, że nie prezentuje się tak elegancko jak porcelanowe to cieszy się popularnością ze względu na uniwersalność, ponieważ bulionówki szklane można śmiało łączyć z niemalże każdą zastawą.
 

Kształt bulionówki - dostępność

Po wybraniu odpowiedniej pojemności, materiału wykonania oraz kolorystyki przychodzi czas na dobranie kształtu bulionówek. Na rynku dostępne są modele przypominające kształtem filiżankę z charakterystycznym wgłębieniem oraz bardziej klasyczne bulionówki o prostej budowie. Które są najlepsze? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji użytkownika. Uważa się, że najlepiej jest wybierać bulionówki przypominające filiżankę, ponieważ ich wyprofilowany kształt wpływa na komfort podczas konsumpcji zup. Należy jednak pamiętać, że ten rodzaj naczyń niekoniecznie będzie pasował do nowoczesnych zastaw i w takim przypadku lepiej wybierać proste kształty.
 

Bulionówki a flaczarki

Oprócz bulionówek na rynku dostępne są specjalne naczynia do podawania flaków- zwane flaczarkami. Flaczarka, podobnie jak bulionówka to mała miseczka wykonana najczęściej ze szkła, ceramiki lub porcelany, ale można znaleźć również jednorazowe plastikowe modele, które z pewnością przydadzą się na biwaku, działce lub podczas imprez na świeżym powietrzu. Wybierając odpowiednią flaczarke należy zwrócić uwagę na to, czy posiada ona specjalne uchwyty zwiększające wygodę podczas korzystania. Uchwyt poza tym, że polepsza komfort to dodatkowo zapobiega poparzeniu po dotknięciu gorącego naczynia. Flaczarki podobnie jak bulionówki dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych oraz można znaleźć modele z ciekawymi wzorami, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie ich do posiadanej już zastawy. Wybierając flaczarki ważne jest aby kierować się także pojemnością oraz dobierać ilość miseczek równą ilości naczyń dla każdej osoby w zestawie stołowej.

Zamknij
Ulubione
zamknij
strzałka wstecz
Dommania - ogłoszenia wyposażenia wnętrz do Twojego domu
Dommania Ogłoszenia - kliknij!