Dommania - wyposażenie wnętrz do Twojego domu
Filtry

Mleczniki - znajdziesz na Dommania

W każdym domu do podawania kawy oprócz filiżanek i cukiernicy potrzebny jest także mlecznik. Mlecznik do kawy jest niewielkim naczyniem, służącym do serwowania mleka, co przydaje się szczególnie podczas podawania kawy większej liczbie osób. Ponadto nie jest on drogi i pozwala na estetyczne podawania mleka do kawy lub herbaty. Na rynku można spotkać różnorodne modele mleczników dlatego przed zakupem należy rozważyć kilka istotnych kwestii.
 

Jaki mlecznik wybrać?

Podczas wyboru mlecznika warto zwrócić uwagę na to, czy dany model pasuje do reszty zastawy oraz aranżacji otoczenia. Wybór tego rodzaju naczyń jest bardzo duży i producenci oferują coraz bardziej designerskie rozwiązania.

Mlecznik krówka jest najpopularniejszym kształtem, jeśli chodzi o tego rodzaju naczynia. Dzięki temu, że mlecznik w kształcie krowy posiada ciekawy design to nadaje się idealnie do wnętrz w stylu skandynawskim oraz nowoczesnym. Jest dobrym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie oryginalność, ponieważ sprawi że zastawa będzie wyglądała o wiele ciekawiej.

Kolejnym popularnym kształtem jest także mlecznik kartonik, którego ciekawy kształt będzie idealnie pasował do nowoczesnych wnętrz i wprowadzi niezwykły urozmaicający efekt na każdym stole. Mleczniki w kształcie kartonika dostępne są w wielu wydaniach ,np. w wersji gładkiej wykonanej z porcelany a także kolorowe lub z nadrukami.

Najbardziej elegancki jest oczywiście mlecznik porcelanowy, który można znaleźć najczęściej w kolorze białym lub ecru. Świetnie wpasuje się on do porcelanowej zastawy stołowej, gdzie będzie prezentował się bardzo elegancko i luksusowo.

Z kolei mlecznik szklany jest bardzo uniwersalny i można go dopasować do każdej zastawy. Producenci oferują różne modele w zależności od rodzaju szkła z którego są wykonane, ponieważ można znaleźć przezroczyste lub lekko przydymione mleczniki szklane. Wybór zależy przede wszystkim od rodzaju posiadanej zastawy i wystroju wnętrza.

Do wnętrz w stylu klasycznym lub glamour polecane są metalowe mleczniki, które są dostępne najczęściej w kolorze srebrnym, miedzianym lub czarnym. Ich zaletą poza estetycznym i eleganckim wyglądem jest także trwałość i odporność na stłuczenia.
 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru mlecznika?

W związku z tym, że na rynku występuje bardzo duży wybór tego typu naczyń przed wyborem należy zastanowić się przede wszystkim nad pojemnością. To jaką pojemność mlecznika Państwo wybiorą zależy przede wszystkim od ilości osób dla których ma być przygotowana kawa czy herbata. Jeśli zazwyczaj serwują Państwo te napoje dla dużego grona osób warto wybrać mlecznik o większej pojemności, z kolei jeśli ma służyć on tylko dla dwóch lub trzech osób należy wybrać model o standardowej pojemności 0,25 lub 0,3 ml. Oprócz pojemności warto także zwrócić uwagę na aspekty wpływające na wygodę podczas korzystania. Warto postawić na modele z dużym wygodnym uchem, które pozwoli na stabilne utrzymanie mlecznika podczas nalewania mleka. Ponadto istotną sprawą jest także ciężar naczynia, ponieważ im lżejszy mlecznik, tym korzystanie z niego będzie o bardziej komfortowe. Dodatkowo przed zakupem należy sprawdzić czy mlecznik będzie pozwalał na wygodne nalewanie, za co odpowiedzialny jest „dziubek” znajdujący się zazwyczaj na jednym z brzegów naczynia. Warto wybierać mleczniki z otworkiem o małym rozmiarze, który pozwoli na kontrolowanie ilości nalewanego mleka. Ta cecha jest bardzo istotna w przypadku, gdy podają Państwo kawę w małych filiżankach. Obok praktycznych aspektów ważna jest również estetyka. Mlecznik powinien być dopasowany do zastawy lub wprowadzać na stole ciekawy kontrast. Jeśli są Państwo posiadaczami zestawy porcelanowej warto wybrać mlecznik wykonany z tego samego materiały. Z kolei jeśli zastawa jest różnokolorowa i składa się z oddzielnie dobieranych talerzy, warto postawić na uniwersalny szklany mlecznik który dzięki temu, że jest transparentny i bezbarwny będzie odpowiedni do niemalże każdego rodzaju naczyń. Z kolei dla osób posiadających zastawy w ciemnych kolorach poleca się wybieranie jasnych lub różnokolorowych mleczników.

Zamknij
Ulubione
zamknij
strzałka wstecz
Dommania - ogłoszenia wyposażenia wnętrz do Twojego domu
Dommania Ogłoszenia - kliknij!