Dommania - wyposażenie wnętrz do Twojego domu
Filtry

Solniczki i pieprzniczki

Solniczka / pieprzniczka szklana Skofil Grzybek metalizowana

5,99

Solniczka / pieprzniczka szklana skofil grzybek metalizowana 5.99 PLN InStock
Solniczka / pieprzniczka szklana Skofil Grzybek

3,99

Solniczka / pieprzniczka szklana skofil grzybek 3.99 PLN InStock
Solniczka / pieprzniczka szklana Skofil Spiralna z klapką

4,99

Solniczka / pieprzniczka szklana skofil spiralna z klapką 4.99 PLN InStock
Solniczka / pieprzniczka szklana z klapką Practic 50 ml

3,99

Solniczka / pieprzniczka szklana z klapką practic 50 ml 3.99 PLN InStock
Solniczka szklana z plastikową pokrywką 100 ml. czarna

4,99

Solniczka szklana z plastikową pokrywką 100 ml. czarna 4.99 PLN InStock
Solniczka szklana z plastikową pokrywką 100 ml. szara

4,99

Solniczka szklana z plastikową pokrywką 100 ml. szara 4.99 PLN InStock
Solniczka szklana z plastikową pokrywką  100 ml. krem

4,99

Solniczka szklana z plastikową pokrywką 100 ml. krem 4.99 PLN InStock
Zestaw 2 przyprawników 100 ml. Sól i Pieprz Regular

20,99

Zestaw 2 przyprawników 100 ml. sól i pieprz regular 20.99 PLN InStock
Zestaw 4 przyprawników na podstawie bambusowej porcelana Regular

108,99

Zestaw 4 przyprawników na podstawie bambusowej porcelana reg... 108.99 PLN InStock
Komplet solniczka i pieprzniczka

53,99

Komplet solniczka i pieprzniczka 53.99 PLN InStock
Komplet 12 przyprawników na stojaku obrotowym SANDY WHITE

184,99

Komplet 12 przyprawników na stojaku obrotowym sandy white 184.99 PLN InStock

Solniczki i pieprzniczki - znajdziesz na Dommania

Sól i pieprz są bez wątpienia najczęściej używanymi przyprawami w każdej kuchni, w związku z czym zestaw solniczka i pieprzniczka stanowi obowiązkowy duet na każdym kuchennym blacie. Na rynku można znaleźć wiele rodzajów tego typu akcesoriów, w związku z czym przechowywanie soli i pieprzu nie musi być tylko rozwiązaniem wprowadzającym wygody do Państwa kuchni, ale także ciekawym dodatkiem estetycznym.

Zestaw solniczki i pieprzniczki - jak wybrać?

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów solniczek i pieprzniczek, ponieważ producenci prześcigają się w coraz to nowszych rozwiązaniach, jednak najpopularniejszym modelem od wielu lat są zestawy szklane. Charakteryzują się one przede wszystkim uniwersalnością, ponieważ wpasują się niemal w każdą zastawę stołową. Ponadto odpowiednio chronią sól przed wilgocią przedłużając jej trwałość i świeżość. Szklane pojemniki na przyprawy wyposażone są zazwyczaj w zakrętki plastikowe lub wykonane ze stali szlachetnej, które zakończone są małymi otworami przez które po przechyleniu wylatują przyprawy. Najlepiej jest jednak wybierać modele wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia przed wilgocią, tj. podwójne zamknięcie, które umożliwia uszczelnienie otworów przez które wysypują się przyprawy. Na rynku można znaleźć również wersje pojemników, w których po przechyleniu górna część otwiera się automatycznie dając gwarancje szczelności.

Producenci oferują także porcelanowe solniczki i pieprzniczki, które charakteryzują się wysoką jakością oraz ekskluzywnym wyglądem. Ten rodzaj pojemników jest bardzo trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne, w związku z czym posłuży na wiele lat. Porcelanowe zestawy do przypraw polecane są szczególnie osobom będącym w posiadaniu porcelanowej zastawy stołowej.

Drewniana solniczka i pieprzniczka cieszy się popularnością ze względu na naturalny materiał wykonania. Nie zmienia smaku przypraw ani nie wpływa negatywnie na ich świeżość, co często zdarza się w przypadku solniczek wykonanych z nieodpowiedniego metalu. Ponadto drewniane pojemniki na przyprawy wyglądają bardzo estetycznie i nie widać na nich zabrudzeń. Ich zaletą jest także uniwersalny wygląd, dzięki któremu dopasują się do każdej kuchni oraz zastawy. Ponadto drewno poddane właściwej obróbce odznacza się dużą trwałością i wytrzymałością na uszkodzenia.

Na rynku można znaleźć również solniczki i pieprzniczki nowoczesne, wykonane zazwyczaj z odpowiedniego rodzaju metalu lub ceramiki. Nowoczesne pojemniki do przypraw charakteryzują się przede wszystkim ciekawym i oryginalnym wyglądem przyciągającym oko. Producenci oferują wiele modeli o różnych kształtach, np. przypominających figury szachowe lub abstrakcyjne rzeźby.

Solniczka i pieprzniczka elektryczna stanowi „must have” dla fanów gotowania, ponieważ pozwala na wydobycie pełni smaku z przypraw a tym samym przygotowywanych potraw. Świeżo zmielony pieprz czy sól wpływają pozytywnie na potrawy oraz dają poczucie świeżości. Dla bardziej zaawansowanych kucharzy polecana jest solniczka elektryczna lub pieprzniczka z możliwością regulacji grubości mielenia. Stopień zmielenia potraw zależy w dużej mierze od rodzaju podawanego dania. Do zup oraz sosów przyprawy powinny być dodawane w formie pyłu. Z kolei mięsa, marynaty czy też sałatki powinny posypane być przyprawami w grubszej formie, co pozwala na jeszcze lepsze wydobycie walorów smakowych dania. Wśród elektrycznych młynków do przypraw można znaleźć wiele modeli o różnym designie. Najbardziej uniwersalne są czarne lub metalowe zestawy, które dopasują się do każdego kuchennego wnętrza oraz zastawy stołowej. Natomiast jeśli szukają Państwo bardziej oryginalnych wersji warto wybrać solniczki i pieprzniczki elektryczne o nieco ciekawszych barwach, np. czerwone bądź zielone. Producenci oferują także modele drewniane, które również odznaczają się bardzo uniwersalnym wyglądem. Ponadto przed zakupem elektrycznych młynków do przypraw warto zwrócić uwagę z jakiego materiału zostały wykonane metalowe elementy odpowiadające za rozdrabniane przypraw.


 

Najpopularniejsze tagi w tej kategorii:
Zamknij
Ulubione
zamknij
strzałka wstecz
Dommania - ogłoszenia wyposażenia wnętrz do Twojego domu
Dommania Ogłoszenia - kliknij!