Dommania - wyposażenie wnętrz do Twojego domu
Filtry

Łyżki

Łyżki do sałaty / sałatek Gerpol Venus połysk (2 elementy)

120,99

łyżki do sałaty / sałatek gerpol venus połysk (2 elementy)

łyżki do sałaty / sałatek gerpol venus połysk (2 elementy) 120.99 PLN InStock
Łyżki do sałaty [03] - Eva Solo

198,00

łyżki do sałaty [03] - eva solo

łyżki do sałaty [03] - eva solo 198.00 PLN InStock
Łyżka do formowania klopsików czarna Sagaform 5017452

34,00

łyżka do formowania klopsików czarna sagaform 5017452

łyżka do formowania klopsików czarna sagaform 5017452 34.00 PLN InStock
Łyżka obiadowa Future New, komplet 3 łyżek

19,99

łyżka obiadowa future new, komplet 3 łyżek

łyżka obiadowa future new, komplet 3 łyżek 19.99 PLN InStock
Łyżka obiadowa Aneks Gibson (komplet 6 szt.)

15,99

łyżka obiadowa aneks gibson (komplet 6 szt.)

łyżka obiadowa aneks gibson (komplet 6 szt.) 15.99 PLN InStock
Komplet 6 łyżek stołowych ARCADIA

69,99

Komplet 6 łyżek stołowych arcadia

Komplet 6 łyżek stołowych arcadia 69.99 PLN InStock
Łyżka gałkownica do lodów Valdinox stalowa

27,99

łyżka gałkownica do lodów valdinox stalowa

łyżka gałkownica do lodów valdinox stalowa 27.99 PLN InStock
Łyżka gałkownica do lodów stalowa 20 cm

12,99

łyżka gałkownica do lodów stalowa 20 cm

łyżka gałkownica do lodów stalowa 20 cm 12.99 PLN InStock
ŁYŻECZKA DO KULEK NIERDZEWNA (ALTOMDESIGN)

10,99

łyżeczka do kulek nierdzewna (altomdesign)

łyżeczka do kulek nierdzewna (altomdesign) 10.99 PLN InStock
Łyżki do sałaty / sałatek Future New (2 elementy)

33,99

łyżki do sałaty / sałatek future new (2 elementy)

łyżki do sałaty / sałatek future new (2 elementy) 33.99 PLN InStock
Łyżka obiadowa Cosmo, komplet 3 łyżek na blistrze

17,99

łyżka obiadowa cosmo, komplet 3 łyżek na blistrze

łyżka obiadowa cosmo, komplet 3 łyżek na blistrze 17.99 PLN InStock
Łyżka obiadowa Leonardo, komplet 3 łyżek

16,99

łyżka obiadowa leonardo, komplet 3 łyżek

łyżka obiadowa leonardo, komplet 3 łyżek 16.99 PLN InStock

Trudno wyobrazić sobie spożywanie posiłków takich jak zupy bez używania łyżki, w związku z tym bardzo ważną kwestią jest odpowiednie dobranie tych sztućców do zastawy stołowej. Producenci oferują wiele rodzajów łyżek w zależności od ich przeznaczenia. Wyróżniana jest łyżka stołowa - inaczej obiadowa, używana do jedzenia zup, łyżka do sałatek , którą można znaleźć w komplecie ze specjalnym widelcem pomagającym podczas nakładania i mieszania sałatek, łyżka wazowa- służąca do nalewania zup, łyżka do sosów oraz łyżka do lodów. Na rynku można znaleźć wiele rodzajów sztućców, różniących się designem i materiałem wykonania. Jak wybrać najlepsze? Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika.
 

Materiał wykonania łyżek - jakie łyżki najlepiej kupić?

Podczas wyboru sztućców ważną kwestią jest materiał wykonania, który decyduje o trwałości i właściwościach. Największą popularnością ze względu na przystępną cenę oraz dobrą jakość cieszą się sztućce wykonane ze stali nierdzewnej. Jest to materiał powszechnie używany w gastronomii nie tylko do produkcji łyżek, widelców i noży, ale wykonane z niego są także garnki. Stal nierdzewna jest bardzo wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne i dodatkowo nie ulega korozji po zetknięciu z kwasami zawartymi w żywności.

Wyznacznikiem luksusu i elegancji od wielu lat są sztućce srebrne. Świetnie sprawdzają się jako element nakrycia stołu podczas większych uroczystości oraz świąt. Należy jednak pamiętać, że wybór sztućców srebrnych wiąże się zapewnieniem im specjalnej pielęgnacji, ponieważ srebro pod wpływem wilgoci czerniej, co powoduje utratę estetycznego wyglądu. Ponadto sztućce srebrne nie nadają się raczej do codziennego użytku, ponieważ w odróżnieniu od tych wykonanych ze stali nierdzewnej, nie można myć ich w zmywarce. Dodatkowo po każdym użyciu sztućce należy dokładnie umyć słabym detergentem lub roztworem soli kuchennej, wytrzeć do sucha i odłożyć w zacienione miejsce. Tak traktowane sztućce z pewnością posłużą na wiele lat, jednak należy oamiętać o ich systematycznej pielęgnacji.

W domach, gdzie znajdują się najmłodsi idealnym rozwiązaniem będzie zakup sztućców wykonanych z tworzywa sztucznego. Cieszą się one dobrą opinią, ze względu na bezpieczeństwo podczas użytkowania przez dzieci oraz wyeliminowanie ryzyka nieszczęśliwego wypadku o który nie jest trudno podczas zabawy z ciężkimi sztućcami. Łyżki plastikowe dla dzieci można znaleźć w wielu wersjach i wzorach, które mogą być zachęcające dla niejadka i sprawić, że nauka korzystania z łyżki czy z widelca będzie o wiele przyjemniejsza. Wybierając sztućce z tworzywa sztucznego należy jednak pamiętać, aby wybierać materiały bezpieczne w kontakcie z żywnością.


Łyżka do lodów

Łyżka do lodów nazywana również wałkownicą jest koniecznością dla każdego fana lodowych deserów, ponieważ zapewnia lodom estetyczny i elegancki wygląd. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru łyżki do lodów? Najważniejszy jest kształt, materiał wykonania oraz mechanizm działania łyżki. Najbardziej popularna jest gałkownica o zaokrąglonym kształcie bez żadnych przycisków. Jest to najtańsze rozwiązanie dające możliwość tworzenia równych kulek lodowych. Warto jednak wybrać wersje metalowe, które odznaczają się największą odpornością i wytrzymałością. Producenci oferują także bardziej wyszukane rozwiązania jakimi są łyżki do lodów ze specjalnym mechanizmem wypychającym kulki bez zmiany ich kształtu. Jeśli chcą Państwo zakupić profesjonalną wałkownicę należy wybrać modele z trójkątnym zaciskiem działającym w oparciu o sprężynę, dzięki któremu można z łatwością przygotować idealne lodowe kule i zachwycić gości eleganckim deserem jak z restauracji. Ciekawym rozwiązaniem jest również wałkownica w formie pompki, która pozwala na przygotowanie kulek o regularnych kształtach. Formowanie kul jest możliwe dzięki przekręceniu tłoka, następnie należy wbić wałkownicę w lodową masę i nacisnąć przycisk zwalniający. Takie urządzenie pozwala na niezwykle szybkie i łatwe przygotowanie lodowych deserów bez posiadania specjalnych umiejętności.

Najpopularniejsze tagi w tej kategorii:
Zamknij
Ulubione
zamknij
strzałka wstecz