Dommania - wyposażenie wnętrz do Twojego domu
Filtry

Łyżeczki

Łyżeczki do espresso 6 szt. Jura (66964) --- OFICJALNY SKLEP Jura

99,00

łyżeczki do espresso 6 szt. jura (66964) --- oficjalny sklep... 99.00 PLN InStock
Komplet 6 łyżeczek na blistrze do herbaty  Cosmo

23,99

Komplet 6 łyżeczek na blistrze do herbaty cosmo 23.99 PLN InStock
Łyżeczka do zestawu powitalnego

4,30

łyżeczka do zestawu powitalnego 4.30 PLN InStock
Łyżeczka Fein - ferm LIVING

58,00

łyżeczka fein - ferm living 58.00 PLN InStock
Łyżka Do Kawy Z Klipsem Srebrna

26,88

łyżka do kawy z klipsem srebrna 26.88 PLN InStock
Łyżeczki do latte macchiato 6 szt. Jura (67386) --- OFICJALNY SKLEP Jura

169,00

łyżeczki do latte macchiato 6 szt. jura (67386) --- oficjaln... 169.00 PLN InStock
Komplet łyżeczek Safari - ferm LIVING | 3 szt.

39,00

Komplet łyżeczek safari - ferm living | 3 szt. 39.00 PLN InStock
Łyżeczki do kawy 6 szt. Jura (66962) --- OFICJALNY SKLEP Jura

99,00

łyżeczki do kawy 6 szt. jura (66962) --- oficjalny sklep jur... 99.00 PLN InStock
Komplet 3 łyżeczek koktajlowych Leonardo

11,99

Komplet 3 łyżeczek koktajlowych leonardo 11.99 PLN InStock
Łyżeczki do herbaty Future New (6 elementów)

33,99

łyżeczki do herbaty future new (6 elementów) 33.99 PLN InStock
Komplet 6 Łyżeczek do herbaty Future New

23,99

Komplet 6 łyżeczek do herbaty future new 23.99 PLN InStock
Złote łyżeczki deserowe Noble Pure Gold połysk (3 elementy)

18,99

Złote łyżeczki deserowe noble pure gold połysk (3 elementy) 18.99 PLN InStock
Komplet 6szt łyżeczek do herbaty w pudełku 04P ANTICA Gerlach

84,99

Komplet 6szt łyżeczek do herbaty w pudełku 04p antica gerlac... 84.99 PLN InStock
Komplet 6 łyżeczek koktajlowych Future New

41,99

Komplet 6 łyżeczek koktajlowych future new 41.99 PLN InStock
Komplet 6 Łyżeczek do kawy Future New

33,99

Komplet 6 łyżeczek do kawy future new 33.99 PLN InStock
Komplet 6 łyżeczek do herbaty Leonardo

20,99

Komplet 6 łyżeczek do herbaty leonardo 20.99 PLN InStock

Łyżeczki - znajdziesz na Dommania

W świecie sztućców istnieje tak duża różnorodność, że ciężko zapamiętać wszystkie rodzaje łyżek, widelców, noży czy też łyżeczek, jednak warto zdawać sobie sprawę czym charakteryzują się poszczególne sztućce. Najcięższe do rozróżnienia są małe łyżeczki, które wbrew pozorom są bardzo praktyczne i przydają się w podczas wielu sytuacji przy stole.
 

Jakie rodzaje łyżeczek istnieją?

Przed zakupem zestawy sztućców warto zastanowić się nad tym, jakie najbardziej przydadzą się w Państwa domu, w związku z tym należy poznać ich rodzaje. Najbardziej popularna jest łyżeczka deserowa, która podobnie jak reszta łyżeczek jest dużo mniejsza od łyżki obiadowej. Ten rodzaj łyżeczek powinien znaleźć się w każdym domu, ponieważ służy do spożywania wielu deserów takich jak lody czy kremy. Na rynku można znaleźć również specjalne łyżeczki do kawy wśród których można wyróżnić co najmniej trzy podtypy przeznaczone do różnych rodzajów kaw. Tradycyjna łyżeczka do kawy przypomina wyglądem łyżeczkę deserową, jednak jej miseczka jest dużo węższa i bardziej płaska. Z kolei łyżeczki do espresso oznaczają się jeszcze mniejszym rozmiarem niż standardowe łyżeczki, ponieważ są przystosowane specjalnie do kubków służących do podawania tego rodzaju kawy. Bardzo charakterystyczna jest także łyżeczka do kawy latte, która wyróżnia się długim trzonkiem przystosowanym do zatopienia jej w długiej szklance do podawania latte. Ponadto miseczka łyżeczki do latte ma bardziej zaokrąglony kształt niż inne. Jak odróżnić łyżeczkę do kawy od łyżeczki do herbaty? Łyżeczkę do herbaty można z łatwością poznać po głębszej i szerszej miseczce, która ma na celu ułatwienie wyciągania torebek z fusami. Natomiast w każdej cukiernicy powinna znaleźć się specjalna łyżeczka do cukru, która ma typowy kształt głębokiej łopatki. Specjalnie wyprofilowana miseczka łyżeczki do cukru ułatwia nabieranie go i wsypywanie do filiżanki z kawą lub herbatą. Z kolei łyżeczka do miodu charakteryzuje się wygiętym trzonkiem, dzięki któremu można zawiesić ją na słoiku aby resztki samoistnie spłynęły z łyżeczki. Takie rozwiązanie sprawi, że nie zmarnuje się żadna kropla miodu. Łyżeczki służą również do spożywania deserów, w związku z czym można wśród nich znaleźć specjalne modele do lodów. Swoim wyglądem przypominają łyżeczki do kawy latte ze względu na długi trzonek i zaokrągloną miseczkę ułatwiającą nabieranie.
 

Jaki materiał wykonania łyżeczek wybrać?

Największą popularność ze względu na niską cenę oraz wysoką odporność na uszkodzenia i korozję zyskały łyżeczki wykonane ze stali nierdzewnej. Można wśród nich znaleźć zarówno łyżeczki deserowe, do kawy i herbaty, a także modele do nakładania lodów. Występują zazwyczaj w klasycznej formie ale można znaleźć również modele z designerskimi zdobieniami oraz żłobieniami, które z łatwością będzie można dopasować do każdego zestawu sztućców. Jeśli jednak zależy Państwu na eleganckim i luksusowych wyglądzie sztućców, idealnym wyborem będzie srebrna łyżeczka. Należy jednak pamiętać, że srebrne zestawy sztućców wymagają specjalnego traktowania ze względu na to, że nie są odporne na wilgoć oraz nie nadają się do mycia w zmywarce. Prezentują się jednak niezwykle elegancko i luksusowo podczas ważnych uroczystości wśród zastawy stołowej. Dodatkowo, mało osób zdaje sobie sprawę, że srebrne sztućce maja również działanie prozdrowotne, ponieważ dostarczają do organizmu ważny pierwiastek stanowiący naturalny antybiotyk. Ponadto korzystanie ze sztućców srebrnych podczas gotowania sprawia, że potrawy zachowują świeżość na dłużej. Na rynku można znaleźć również łyżeczki drewniane, które świetnie sprawdzają się podczas podawania potraw najmłodszym. Są lekkie i poręczne w związku z czym podnoszą komfort podczas jedzenia. Wybierając łyżeczki drewniane należy jednak zwrócić uwagę na to, czy zostały one odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią odpowiednimi środkami. Ponadto łyżeczki drewniane mogą także służyć jako sztućce do nakładania miodu. Należy jednak pamiętać, aby wycierać je do sucha po każdym umyciu, dzięki czemu zachowają świeży wygląd i będą służyły o wiele dłużej.

Zamknij
Ulubione
zamknij
strzałka wstecz
Dommania - ogłoszenia wyposażenia wnętrz do Twojego domu
Dommania Ogłoszenia - kliknij!