Dommania - wyposażenie Twojego domu
Filtry

Po umeblowaniu sypialni , bądź pokoju dziecka przychodzi moment, kiedy trzeba dobrać akcesoria łóżkowe oraz tekstylia. Jest to szczególnie istotne w przypadku akcesoriów dla dzieci, ponieważ powinny być miękkie i przyjemne w dotyku, aby zapewniać komfort oraz być wykonane z bezpiecznych materiałów nie wywołujących alergii.

Dlaczego warto kupić podkład na materac?

Niezbędnym akcesorium, jakie powinien posiadać każdy rodzic małego dziecka są z pewnością podkłady na materace. Można je znaleźć również pod nazwą ochraniacze na materac oraz prześcieradła nieprzemakalne. Dostępne są w najróżniejszych rozmiarach, dzięki czemu z łatwością można dopasować je do każdego rodzaju łóżka. Podkład do łóżeczka dziecka chroni przed zmoczeniem i wilgocią podczas snu. Zazwyczaj wykonany jest z materiałów, które nie szeleszczą podczas zmieniania pozycji, w wyniku czego dziecko nie jest rozdrażnione, czuje się komfortowo i ma zapewniony spokojny sen. Dzięki zastosowaniu podkładów nie trzeba martwić się o zniszczenie zazwyczaj dość drogiego materaca, ponieważ wszelkie zabrudzenia zostają na macie, która nadaje się do prania w wyższych temperaturach. Wybierając podkład na materac warto zwrócić uwagę na materiał wykonania, który nie powinien wywoływać u dziecka alergii ani podrażnień. Warto wspomnieć, że podkłady na materace posiadają gumki, dzięki którym nie zsuwają się one z materaca, co mogło by być dosyć uciążliwe dla dziecka podczas spania.

Nie tylko dzieci potrzebują ochrony przed wilgocią, ponieważ takie rozwiązanie sprawdzi się świetnie w przypadku osób starszych. Mata ochronna na materac dla seniora zapewni większą wygodę i komfort oraz zapewni ochronę przed zniszczeniem łóżka. Ponadto maty ochronne można zabrać ze sobą wszędzie, dzięki czemu spanie u rodziny czy znajomych stanie się o wiele łatwiejsze.

Praktyczne akcesorium łóżkowe - pompka do materaca!

Wyposażając się w akcesoria sypialniane warto pamiętać o pomocnym narzędziu jakim jest pompka do materaca. Przyda się one nie tylko, kiedy w Państwa domu zjawią się goście ale także podczas wyjazdów do znajomych oraz na biwakach. Na rynku można znaleźć kilka rodzajów pompek. Wśród nich warta uwagi jest pompka elektryczna do materaca. Od tradycyjnej pompki ręcznej lub nożnej różni się przede wszystkim łatwością i wygodą korzystania ale również szybkością pompowania. Taki model pompki doceni z pewnością męska strona rodziny, która zazwyczaj podczas wyjazdów angażowana jest w pompowanie materacy. Elektryczna pompka do materaca może być wykorzystywana przez wszystkich ze względu na to, że nie wymaga nakładów siły tylko wystarczy podłączyć ją do gniazdka i podpiąć końcówką pod materac. W przypadku gdy mają Państwo zamiar wybrać się pod namiot, gdzie nie ma dostępu do prądu nie należy się martwić, ponieważ wiele sklepów oferuje także samochodowe pompki elektryczne różniące się od tradycyjnych końcówką kabla. Takie rozwiązanie przyda się w wielu sytuacjach i nie tylko w przypadku pompowania materacy, ponieważ pompki posiadają zazwyczaj różne końcówki, które pasują nawet do dmuchanych zabawek wykorzystywanych nad morzem czy nad jeziorem. Jeśli nie są Państwo przekonani co do pompek elektrycznych można zastanowić się nad kompaktową pompką na dwutlenek węgla. Są one bardzo poręczne, dzięki czemu można z łatwością schować je do plecaka czy torby i zabierać w różne miejsca bez obawy, że do jej wykorzystania będą musieli szukać Państwo źródła prądu. Przyda się ona rowerzystom oraz kierowcom w razie potrzeby dopompowania kół w awaryjnych sytuacjach. Warto wspomnieć, że ze względu na materiał wykonania jest ona dość ciężka, jednak możliwość jej wykorzystania bez nakładów prądu jest dużą zaletą. Jak działa? Wystarczy, że kupią i zamontują Państwo naboje z gazem a pompka będzie gotowa do użycia o każdej porze dnia i w każdym miejscu. Podczas wyboru pompki istotną kwestią jest także sprawdzenie czy obsługuje ona dany wentyl. Warto wybierać dość uniwersalne pompki, dzięki którym będzie możliwe napompowanie koła roweru, materaca, piłki oraz dmuchanych zabawek.

Zamknij
Ulubione
zamknij
strzałka wstecz