Dommania - wyposażenie wnętrz do Twojego domu
Filtry

Łóżeczka turystyczne - znajdziesz na Dommania

 

Przydatne funkcje dodatkowe w łóżeczku turystycznym

Moment, kiedy pojawia się nowy członek w rodzinie jest chyba najważniejszy w życiu każdego rodzica. Każdy, chce aby dziecko już od pierwszych dni poznawało świat i zobaczyło jak najwięcej, dlatego w wyprawce niemowlaka jednym z ważniejszych must have jest łóżeczko turystyczne. W związku z tym, że nie każdy hotel oraz rodzina którą odwiedzamy jest przygotowana na nieco młodszych gości, warto zaopatrzyć się w takie akcesoria. Ponadto wiele rodziców zamiast tradycyjnego łóżeczka dla dziecka stawia na turystyczne, co pozwala uniknąć stresu malucha podczas odwiedzin związanych ze zmianą otoczenia.

 

Na co powinno się zwrócić uwagę wybierając łóżeczko turystyczne dla dziecka?

Jedną z najważniejszych rzeczy jest materiał wykonania. Ze względu na ciągłe przenoszenie będzie często ulegał zabrudzeniu dlatego powinien odznaczać się łatwością w czyszczeniu i pielęgnacji. Ponadto dobrze, żeby charakteryzował się on trwałością i zapewniał wentylację, dzięki specjalnej siatce, która przepuszcza powietrze. Kolejnym bardzo ważnym aspektem są wymiary łóżeczka po złożeniu. Często zdarza się, że duże łóżeczko turystyczne dla dziecka zajmuje po złożeniu tyle samo miejsca co mniejsze. Najlepiej jest więc wybierać te, które mają małą powierzchnię po spakowaniu, co niezwykle ułatwi transport w bagażniku samochodowym i pozwoli pozostawić więcej miejsca na inne walizki podczas podróży. Ważna jest też waga łóżeczka, szczególnie jeśli planują Państwo podróże samolotem, ponieważ te o większym ciężarze mogą sprawić wiele kłopotów nie tylko podczas przenoszenia ale również na lotnisku. Podczas zakupu warto również sprawdzić łatwość i komfort składania i rozkładania, ponieważ dobry system składania powinien pozwalać na montowanie i rozmontowywanie łóżeczka przez jedną osobę. W ofertach sklepów można znaleźć zarówno łóżeczka jedno jak i dwupoziomowe. Te drugie są niezwykle wygodne przy małym dziecku, ponieważ dzięki nim nie trzeba nisko schylać się po pociechę ze względu na to, że taki model posiada regulacje powierzchni spania. Dla bezpieczeństwa dziecka trzeba także sprawdzić jaki udźwig zapewnia dany model. Na rynku można znaleźć łóżeczko turystyczne z materacem. Takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku, gdy mają zamiar wykorzystywać je Państwo codziennie. Dostępne są również łóżeczka, które nie mają w swoim komplecie materaca. Nie należy jednak zbytnio się tym zamartwiać, ponieważ z łatwością można dokupić dodatkowe materace, które dostępne są w różnych rozmiarach i z pewnością znajdą Państwo taki, który będzie idealnie przystosowany do danego modelu.

 

Przydatne funkcje dodatkowe w łóżeczku turystycznym

Wielu osobom zależy na dodatkowych funkcjach łóżeczka dla dziecka, na przykład na jego mobilności. Można znaleźć modele z kółkami, które pozwalają na swobodne przesuwanie rozłożonego już łóżeczka. Nie należy się martwić, że będzie ono przesuwało się w trakcie użytkowania, ponieważ zazwyczaj łóżeczka z kółkami posiadają również hamulce, które zapobiegają niechcianemu przemieszczaniu się. Jeżeli chcą Państwo dać dziecku trochę swobody, warto wybrać modele z otwieranymi bokami. Dobrze sprawdzają się też łóżeczka z moskitierą, szczególnie w letnie wieczory. Pozwalają one na swobodne otwieranie okna i wpuszczenia świeżego powietrza do pomieszczenia bez obaw pogryzienia dziecka przez komary. Dla najmłodszych dzieci ciekawą możliwością jest funkcja kołyski , w którą w zależności od potrzeb może zmienić się łóżeczko. Złagodzi to stres i szok dziecka podczas zwiedzania i zasypiania w nowych, nieznanych dotąd miejscach. Rozwiązaniem, które doceni każdy rodzić jest łóżeczko z funkcją przewijaka, które sprawdzi się szczególnie na długich wyjazdach i podczas odwiedzania hoteli. Wielu producentów stwarza modele z dodatkowymi kieszeniami bocznymi lub dolnymi zasuwanymi półkami, które pozwalają mieć wszystkie potrzebne rzeczy pod ręką i tym samym podnoszą komfort korzystania.

Każde dziecko z pewnością doceni dodatki takie jak pozytywki, melodyjki czy światełka umilające czas podczas zabawy lub zasypiania. Wszystko jednak zależy od tego co potrzebuje Państwa pociecha i na jakie bodźce reaguje najlepiej. Warto nadmienić, że łóżeczko turystyczne dla dziecka może pełnić również funkcje kojca i oprócz bycia miejscem relaksu i odpoczynku, zamieni się w kącik zabaw.

 

 
Zamknij
Ulubione
zamknij
strzałka wstecz
Dommania - ogłoszenia wyposażenia wnętrz do Twojego domu
Dommania Ogłoszenia - kliknij!