Dommania - wyposażenie wnętrz do Twojego domu
Filtry

Odkurzacze - znajdziesz na Dommania

Trudno wyobrazić sobie dom, w którym brakowałoby odkurzacza. Jest to niezbędne urządzenie, które zapewnia utrzymanie czystości w domu. W związku z rozwijającą się technologią i coraz nowszymi modelami dostępnymi na rynku, wybór odkurzacza wbrew pozorom nie jest już taki prosty jak kiedyś. Jak wybrać najlepszy model? Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji.

Rodzaje odkurzaczy

Najbardziej popularnym typem odkurzacza są znane wszystkim modele workowe, których działanie opiera się na zbieraniu kurzu i brudu do zamontowanego w środku worka, który wymaga wymiany na nowy po zapełnieniu. Zaletą tych odkurzaczy jest niewątpliwie ogólnodostępność, niska cena i łatwa obsługa.

Obok workowych modeli można znaleźć także odkurzacz bezrowkowy, który jak sama nazwa wskazuje- nie posiada worka na odpadki, a zbierane zanieczyszczenia zbierane są w tzw. cyklonie, czyli plastikowym zbiorniku. Główny, atutem tego rodzaju odkurzaczy jest fakt, że moc ssania nie zmienia się w zależności od zapełnienia cyklonu.

Na rynku można znaleźć także odkurzacz ręczny, który jest najmniejszym rodzajem odkurzacza. Swoim wyglądem przypomina suszarkę do włosów i dostępny jest w wielu rozmiarach. Charakteryzuje się on poręcznością. Ponadto odkurzacz ręczny idealnie sprawdzi się podczas robienia porządku w aucie a także podczas podróży.

Odkurzacz wodny jest świetnym rozwiązaniem dla osób wrażliwych na kurz i alergików, ponieważ dzięki temu, że zamiast worka posiada zbiornik z wodą, w którym zbierane są zanieczyszczenia usuwa więcej kurzu, bakterii i roztoczy niż klasyczne urządzenie. Ponadto odkurzacze wodne o wiele skuteczniej usuwają zabrudzenia, ze względu na to, że zachowują dużą siłę ssącą, na którą nie ma wpływu ilość zanieczyszczeń nagromadzonych w zbiorniku z wodą. Warto wspomnieć , że ten rodzaj urządzeń pozwala na nawilżenie powietrza w pomieszczeniach. Oprócz tego do odkurzaczy wodnych można dodać olejki zapachowe, dzięki którym powietrze stanie się nie tylko nawilżone ale również będzie odznaczało się przyjemnym zapachem.

Pranie dywanów, zabrudzonych kanap i foteli może stanowić nie lada wyzwanie i okazać się bardzo czasochłonne. Rozwiązanie tego problemu stanowi odkurzacz piorący. Jest to odmiana odkurzacza wodnego, która została wyposażona w funkcję prania. Piorący odkurzacz przemysłowy wyposażone jest w dwa zbiorniczki. W jednym z nich umieszcza się wodę z detergentem lub proszek, a w drugim czystą wodę na zabrudzenia. Zaletą odkurzaczy piorących jest ich wielofunkcyjność, ponieważ pozwalają one na odkurzenie mieszkania oraz wypranie wypoczynku czy też dywanów.

Odkurzacz bezprzewodowy jest stosunkowo nowym produktem na rynku i cieszy się dużym gronem zwolenników głównie ze względu na komfort podczas użytkowania. Odkurzacze bezprzewodowe zapewniają niezwykłą wygodę, ponieważ nie wymagają podłączenia do gniazdka elektrycznego, w związku z czym przenosząc się do innego pomieszczenia nie trzeba podłączać się do bliżej usytuowanego gniazdka. Ponadto odkurzacz bezprzewodowy jest w pełni bezpieczny, ponieważ niweluje ryzyko potknięcia się o wystający kabel.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas wyboru odkurzacza?

Oprócz zdecydowania jaki rodzaj odkurzacza będzie odpowiedni warto rozważyć podstawowe parametry jakimi są m.in. głośność. Najcichsze odkurzacze dostępne na rynku wydają dźwięki poniżej 65dB i sprawdzają się świetnie w przypadku gdy w domu mieszkają dzieci, ponieważ nie wybudzą najmłodszych ze snu. Kolejnym parametrem, na który należy zwrócić szczególną uwagę jest pojemność. Do małego mieszkania z pewnością wystarczy model o małej pojemności, natomiast na większych przestrzeniach sprawdzi się urządzenie o pojemności ok. 3,5l. Bardzo ważna jest także długość kabla, ponieważ odkurzacz o długim kablu jest o wiele wygodniejszy podczas sprzątania. Długi kabel pozwala na dotarcie do najdalszych pomieszczeń bez konieczności przełączania do innego gniazdka. Mimo, że odkurzacz porusza się głównie po podłodze to jego przesuwania może przysporzyć wiele kłopotów, dlatego lepiej jest wybierać lekkie i poręczne modele, dzięki którym sprzątanie będzie o wiele przyjemniejsze.

Zamknij
Ulubione
zamknij
strzałka wstecz
Dommania - ogłoszenia wyposażenia wnętrz do Twojego domu
Dommania Ogłoszenia - kliknij!