Dommania - wyposażenie wnętrz do Twojego domu
Filtry

Odkamieniacze

DESTONE SHINE odkamieniacz uniwersalny

14,90

Destone shine odkamieniacz uniwersalny 14.90 PLN InStock
Odkamieniacz w płynie NIRK703 (500 ml) Nivona --- OFICJALNY SKLEP Nivona

65,00

Odkamieniacz w płynie nirk703 (500 ml) nivona --- oficjalny... 65.00 PLN InStock
CLINEX DESTONER 1L - skoncentrowany odkamieniacz

28,00

Clinex destoner 1l - skoncentrowany odkamieniacz 28.00 PLN InStock
Odkamieniacz Łucznik koncentrat 500ml

13,99

Odkamieniacz łucznik koncentrat 500ml 13.99 PLN InStock
DESTONE POWDER - odkamieniacz w proszku

31,64

Destone powder - odkamieniacz w proszku 31.64 PLN InStock
DESTONE SPECIAL bardzo silny odkamieniacz

25,30

Destone special bardzo silny odkamieniacz 25.30 PLN InStock
DESCALER FORTE odkamieniacz / usuwanie osadów min.

17,02

Descaler forte odkamieniacz / usuwanie osadów min. 17.02 PLN InStock
TSA0010 Odkamieniacz domowego użytku

23,99

Tsa0010 odkamieniacz domowego użytku 23.99 PLN InStock
Odkamieniacz DeLonghi DLSC202 EcoDecalk

31,99

Odkamieniacz delonghi dlsc202 ecodecalk 31.99 PLN InStock
Odkamieniacz DeLonghi DLSC500 / SER3018 EcoDecalk

51,99

Odkamieniacz delonghi dlsc500 / ser3018 ecodecalk 51.99 PLN InStock

Odkamieniacze - znajdziesz na Dommania

Sprzęty użytku domowego narażone na ciągły kontakt z wodą wymagają używania odkamieniaczy. Powstawanie kamienia w czajnikach czy też ekspresach jest szkodliwe nie tylko dla tych urządzeń ale również dla zdrowia, w związku z tym należy regularnie czyścić sprzęty domowe.

Co to jest odkamieniacz?

Odkamieniacz jest środkiem chemicznym, który wnika w strukturę powstałego z soli metali osadu nazywanego potocznie kamieniem i powoduje usuwanie go z powierzchni sprzętów domowych. Należy jednak pamiętać, aby stosować odkamieniacze przeznaczone do konkretnych sprzętów,np. w przypadku kamienia powstałego na ekspresie do kawy powinno się używać tylko i wyłącznie odkamieniacz do ekspresu.

Rodzaje odkamieniaczy

Tak jak wcześniej wspomniano odkamieniacze wyróżnia się w zależności od tego do jakiego sprzętu zostały stworzone. Na rynku można znaleźć wiele modeli , a jednym z nich jest odkamieniacz do ekspresu. Ekspres do kawy dla wielu osób stanowi pierwsze używane urządzenie zaraz po przebudzeniu, w związku z tym jest sprzętem narażonym na gromadzenie się osadu powstałego z wody. Większość osób nie zdaje sobię sprawy z ilości powstałego w ekspresie kamienia, ponieważ na pierwszy rzut oka nie jest on widoczny, jednak oprócz tego że może on stanowić zagrożenie dla zdrowia to dodatkowo wpływa niekorzystanie na smak parzonej kawy. Bardzo ważne jest więc, aby ekspres był regularnie czyszczony produktami dedykowanymi dla tego urządzenia. Do mycie ekspresu nie powinno używać się środków do czyszczenia czajników bądź zlewów, ponieważ mogą one negatywnie wpłynąć na działanie urządzenia. Z tego względu warto postawić na sprawdzone produkty, które dają gwarancję stuprocentowego bezpieczeństwa.

Odkamieniacze żalazka stanowią obowiązkowy środek czyszczący w każdym domu, ponieważ nieodkamienione żelazko sprawia, że osad przenosi się na ubrania podczas prasowania mogąc pozostawiać przy tym brzydkie plamy, które są wprasowane w materiał są niezwykle trudne do usunięcia. Odkamieniacze do żelazka podobnie jak te do ekspresu powinny być używane zgodnie z ich przeznaczeniem. Można je najczęściej znaleźć w formie płynu lub proszku. Przygotowanym roztworem smaruje się część grzejącą żelazka, a następnie należy włączyć funkcję produkcji pary. Po wystygnięciu żelazka wystarczy przetrzeć je ściereczką i można cieszyć się czystym żelazkiem podczas kolejnego prasowania.

Kamień w czajniku jest częstym zjawiskiem i konsekwencją używania twardej wody. W celu zapobiegania gromadzeniu się osadu należy co jakiś czas przeprowadzać odkamienianie czajnika przy pomocy przeznaczonego do tego odkamieniacza. Najczęściej można go znaleźć w formie proszku, który należy wsypać do wody w czajniku i pozostawić mieszaninę na określony czas. Po wylaniu roztworu po kamieniu nie powinno być śladu. W związku z tym, że czajnik jest sprzętem stosunkowo często używanym w domu do przygotowywania naparów kawowych i herbacianych to powinien być regularnie czyszczony przy pomocy tego rodzaju środków.

Pralka podobnie jak czajnik jest jednym z najbardziej podatnych na powstawanie kamienia urządzeń, ponieważ wykorzystuje duże ilości wody, która sprzyja powstawaniu osadu. Kamień zalegający w pralce może prowadzić do zablokowania podczas prania a w późniejszym czasie do zniszczenia pralki. W związku z tym , że tego rodzaju urządzenia domowe nie należą do najtańszych, warto zadbać o ich czystość, przedłużając im żywotność, dzięki regularnemu używaniu środka jakim jest odkamieniacz do pralki. Jak rozpoznać, że w pralce osadza się kamień? Najczęściej dają o tym znać niedokładnie wyprane ubrania. Odkamieniacze do pralki można znaleźć w formie proszku lub tabletek, których użycie jest bardzo proste, ponieważ wystarczy umieścić odkamieniacz w kieszonce przeznaczonej na proszek i następnie wybrać odpowiedni program. Dobrej jakości środek usunie zarówno kamień jak i zalegający brud, co jest niezwykle ważne , ponieważ czysta pralka wpływa na jakość wypranych ubrań i nie powoduje powolnego niszczenia się tkanin.

Zamknij
Ulubione
zamknij
strzałka wstecz
Dommania - ogłoszenia wyposażenia wnętrz do Twojego domu
Dommania Ogłoszenia - kliknij!