Dommania - wyposażenie wnętrz do Twojego domu
Filtry

Deski do prasowania

DESKA DO PRASOWANIA COMPACT

233,70

Deska do prasowania compact

Deska do prasowania compact 233.70 PLN InStock
Brabantia Deska do prasowania rozmiar A 110x30 Leaf Clover

249,00

Brabantia deska do prasowania rozmiar a 110x30 leaf clover

Brabantia deska do prasowania rozmiar a 110x30 leaf clover 249.00 PLN InStock
DESKA DO PRASOWANIA 110 X 33CM JEAN GREEN

161,99

Deska do prasowania 110 x 33cm jean green

Deska do prasowania 110 x 33cm jean green 161.99 PLN InStock
Brabantia Deska do prasowania rozmiar B 124x38  Ice Water

295,00

Brabantia deska do prasowania rozmiar b 124x38 ice water

Brabantia deska do prasowania rozmiar b 124x38 ice water 295.00 PLN InStock
Brabantia Deska do prasowania rozmiar B 124x38   Titan Oval

321,00

Brabantia deska do prasowania rozmiar b 124x38 titan oval

Brabantia deska do prasowania rozmiar b 124x38 titan oval 321.00 PLN InStock
Brabantia Deska do prasowania rozmiar C 124x45 cm Bubbles system Perfect Flow

563,00

Brabantia deska do prasowania rozmiar c 124x45 cm bubbles sy...

Brabantia deska do prasowania rozmiar c 124x45 cm bubbles sy... 563.00 PLN InStock
DESKA DO PRASOWANIA 126X45CM ANDY GREEN

370,99

Deska do prasowania 126x45cm andy green

Deska do prasowania 126x45cm andy green 370.99 PLN InStock
DESKA DO PRASOWANIA OCEAN BENTLEY

245,70

Deska do prasowania ocean bentley

Deska do prasowania ocean bentley 245.70 PLN InStock

Dobra deska do prasowania stanowi nieodłączny element w każdym domu, ponieważ pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości czasu oraz sprawia, że prasowanie staje się o wiele szybsze, łatwiejsze, a także przyjemniejsze. Producenci oferują wiele różnorodnych modeli desek do prasowania, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.
 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru deski do prasowania?

Wybór deski do prasowania z pozoru mógłby wydawać się banalny, jednak może stanowić nie lada wyzwanie, ponieważ poza tym, że powinna ona spełniać swoje główne zadanie to dodatkowo warto aby była bezpieczna w użytkowaniu. Co należy wziąć pod uwagę podczas zakupu? Przede wszystkim rodzaj stelaża i jego wytrzymałość wpływa na komfort podczas prasowania. Najlepsza deska do prasowana posiada stelaż wykonany są ze stali lub innego rodzaju metalu, który pozwala na utrzymanie dużego ciężaru, a tym samym na większy nacisk podczas prasowania. Decydując się na deski z metalowym stelażem należy jednak sprawdzić czy zostały odpowiednio zabezpieczone przed rdzewieniem. Tańszym zamiennikiem są deski ze stelażem wykonanym z tworzywa sztucznego, które polecane są osobom prasującym bardzo rzadko. Ponadto ten rodzaj desek odznacza się małym ciężarem w związku z czym świetnie sprawdza się podczas podróży.

Ważną kwestia jest także kształt deski. Modele o wąskim blacie pozwolą na dokładne wyprasowanie rękawów, dopasowanych sukienek, bluzek, czy też spódnic. Z kolei deski o blacie szerokim idealnie sprawdzą się podczas prasowania pościeli, zasłon oraz firan i skrócą czas pracy. Warto zwrócić uwagę także na materiał, z którego wykonany został blat. Najlepiej sprawdzają się modele wykonane z materiałów odpornych na wysokie temperatury oraz wilgoć, np. aluminium, które odporne jest na uszkodzenia oraz niezwykle lekkie, dzięki czemu przestawianie bądź przenoszenie deski nie sprawi większych kłopotów.

Przed zakupem warto rozważyć także ilość miejsca, które mogą Państwo przeznaczyć na deskę do prasowania po rozłożeniu. Mała deska do prasowania jest bardzo uniwersalna i znajdzie swój kąt w każdym mieszkaniu. Ponadto jej mały rozmiar pozwala na swobodne zabieranie w podróże. Z kolei duża sprawia, że prasowanie staje się o wiele szybsze. Deska do prasowania mała czy duża? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika. Należy jednak pamiętać, że małe deski polecane są głównie dla osób prasujących sporadycznie, z kolei jeśli zależy Państwu na wielofunkcyjności i komfortowym prasowaniu materiałów zarówno o małych jak i dużych rozmiarach warto postawić na większy model.

Coraz częściej mówi się o prawidłowej postawie ciała, w związku z tym kluczową kwestią podczas wyboru deski do prasowania jest jej wysokość. Większość desek posiada regulację wysokości, dzięki której możliwe jest dopasowanie położenia blatu w zależności od wzrostu użytkowników.

Oprócz aspektów praktycznych istotną kwestią jest bezpieczeństwo, które zapewnić mogą antypoślizgowe nóżki. Dzięki ich zastosowaniu deska staje się bardziej stabilna, nie przesuwa się, czego skutkiem jest wyeliminowanie ryzyka przewrócenia się konstrukcji wraz z rozgrzanym żelazkiem.

Materiał, którym pokryty jest blat deski odgrywa ważną rolę, ponieważ od niego również zależy estetyka oraz praktyczność deski do prasowania. Blaty najczęściej pokrywane są bawełnianą powłoką, która nie odbarwia się, świetnie odprowadza parę wodną, a po zamoczeniu- szybko wysycha. Pokrycia występują w wielu wersjach kolorystycznych oraz o różnych wzorach, dzięki czemu nie powinno być problemu z dopasowaniem ich do wnętrza.
 

Rodzaje desek do prasowania

Na rynku oprócz klasycznych desek do prasowania, które różnią się regulacją wysokości, stelażem oraz rodzajem pokrycia, można znaleźć także bardziej wyszukane modele. Jednym z nich jest rękawnik do prasowania, który odznacza się o wiele mniejszym rozmiarem niż klasyczna deska. Rękawnik pozwala na szybkie i dokładne prasowanie mankietów, nogawek od spodni oraz innych wąskich materiałów. Ponadto jest bardzo mobilny, ponieważ można przymocować go do blatu stołu lub ławy w łatwy sposób. Używanie rękawnika polecane jest jednak głównie w przypadku mniejszych materiałów, ponieważ prasowanie całych ubrań czy firanek mogłoby być uciążliwe ze względu na małe rozmiary tego akcesorium.

Ciekawym rozwiązaniem są także deski z wbudowanym gniazdkiem i przedłużaczem, co pozwala na podłączenie żelazka nawet jeśli w pobliżu nie ma kontaktu. Ponadto deska z gniazdkiem pozwala na rozwiązanie częstego problemu jakim jest zbyt krótki kabel od żelazka.

Profesjonalna deska do prasowania działająca na prąd jest nowoczesnym urządzeniem o wielu funkcjach, które pozwala na odprowadzanie pary podczas prasowania. Ponadto te rodzaje deski wykonane są z bardzo trwałych materiałów, co sprawia że służą o wiele dłużej niż tradycyjne modele.

Posiadacze żelazka z generatorem pary wodnej powinni wyposażyć się w specjalne deski przystosowane do stacji parowych, które wyposażone są w system odprowadzania pary oraz solidny stelaż, dzięki czemu prasowanie staje się szybsze oraz o wiele bardziej efektywne.


 

Zamknij
Ulubione
zamknij
strzałka wstecz