Dommania - wyposażenie wnętrz do Twojego domu
Filtry

Moskitiery - znajdziesz na Dommania

Moskitiery - czy warto?

Nadchodzące letnie dni kojarzone są z przebywaniem w ogrodzie i otwieraniem okien w mieszkaniu szczególnie podczas upalnych wieczorów. Natrętne komary oraz inne uporczywe owady potrafią uprzykrzyć wakacyjne noce, dlatego koniecznością są różnego rodzaju moskitiery, które służą ochronie przed niechcianymi gośćmi w Państwa domu. Czym są moskitiery? Moskitiera to gęsta siatka z bardzo małymi oczkami zapobiegającymi przedostawaniu się komarów. Stanowi ona barierę dla różnego rodzaju owadów, co wyklucza ich obecność w domu. Moskitiery można zamontować zarówno na drzwiach jak i oknach, dzięki czemu będzie można je otwierać bez jakichkolwiek obaw.

 

Dlaczego warto stosować moskitiery?

Moskitiery na okno czy też moskitiery na drzwi stanowią najlepszy sposób zapobiegania wlatywaniu owadów do pomieszczeń. Stosując na przykład moskitiery na okna dachowe można będzie spokojnie otwierać okna na poddaszu, co jest dosyć ważną kwestia, ponieważ podczas letnich upałów to właśnie pomieszczenia na poddaszu osiągają największe temperatury i ich wieczorne schłodzenie przy otwartym oknie może okazać się zbawieniem. Ponadto należy pamiętać, że stosowanie moskitier jest w pełni ekologiczne oraz przyjazne dla środowiska w odróżnieniu od innych preparatów, które zabijają owady to dodatkowo mogą wywoływać nieprzyjemne efekty uboczne u człowieka. Ten rodzaj zabezpieczenia może być stosowany w różnych pomieszczeniach gospodarstwa domowego. Dla osób posiadających w mieszkaniu balkony poleca się moskitiery na drzwi balkonowe oraz dla osób mieszkających w domach, szczególnie w pobliżu lasów i jezior zaleca się moskitiery drzwiowe, które ochronią przed dostawaniem się owadów do wnętrza przy każdym wyjściu oraz wejściu.

 

Rodzaje moskitier

Na rynku dostępne są różne rodzaje moskitier w zależności od miejsca ich przeznaczenia. Wyróżnia się moskitiery okienne, drzwiowe, nad łóżko lub hamak, turystyczne, a także przeznaczone dla zwierząt. Jeżeli chodzi o moskitiery okienne można znaleźć modele na rzepy, ramkowe, a także w formie zwijanej rolety. Jeśli szukają Państwo taniego i uniwersalnego rozwiązania najlepszą opcją będą moskitiery mocowane na rzepy. Ich zaletą jest możliwość dowolnego przycinania oraz szybki i łatwy montaż, jednak podczas ich wyboru należy zwrócić szczególną uwagę na trwałe rzepy, ponieważ mogą one z czasem zacząć się odklejać. Alternatywą dla moskitier mocowanych na rzepy są moskitiery ramkowe, które mocowane są do okien na specjalnych ramkach. Jest to nieco większy koszt, jednak tej rodzaj zabezpieczenia z pewnością posłuży na wiele lat. Podczas wybierania moskitier ramkowych należy znać dokładne wymiary okna w celu idealnego dopasowania. Tak jak wcześniej wspomniano, oprócz klasycznych moskitier można znaleźć również modele działające na zasadzie zwijanej rolety. Ich główną zaletą jest fakt, że nie utrudniają mycia okien oraz dają możliwość dowolnego zwijania i rozwijania w razie potrzeby.

Obok moskitier okiennych można znaleźć również moskitiery stosowane na drzwi balkonowe. Podobnie jak w przypadku okiennych, występują one w wielu wersjach i można dobierać ich rodzaj w zależności od własnych potrzeb i upodobań. Wśród nich wyróżnia się moskitiery z magnesem lub specjalnym obciążeniem, które można samodzielnie montować. Składają się zazwyczaj z dwóch lub więcej części, które nachodzą na siebie na zasadzie zakładek. Wadą tego rodzaju moskitier jest fakt, że podczas dużego wiatru czy przeciągu mogą przepuszczać owady do środka. Dla tych, którzy stawiają na trwałość poleca się stosowanie moskitier drzwiowych zamykanych, które należy dokładnie dopasować do wymiarów drzwi. Ten rodzaj daje gwarancje na zadowolenie użytkownika oraz wieloletnią satysfakcję. Ciekawym rozwiązaniem, np. na drzwi tarasowe jest przesuwana moskitiera plisowana, której zaletą jest możliwość wysuwania jej i wsuwania w zależności od aktualnych potrzeb.

Wszyscy dobrze znają baldachimy, a co jeśli miałyby pełnić one również funkcję moskitiery? Moskitiery nad łóżko są praktycznym rozwiązaniem w sypialni, a w szczególności w pokoju dziecięcym. Pozwolą one na spokojny sen i ochronią dziecko przed nieprzyjemnymi ugryzieniami. Dzięki nim bez obaw będą Państwo mogli dostarczyć świeży dopływ powietrza do pokoju dziecka w upalne noce.

Dla fanów biwaków i podróżników nieodłącznym elementem są moskitiery turystyczne. Wśród nich można znaleźć długie moskitiery, służące do zawieszenia pod sufitem namiotu bądź przenośnej altany oraz moskitiery turystyczne na głowę , które można ukryć pod czapką. Takie rozwiązanie przyda się podczas wizyty w tropikach oraz biwaków nad jeziorem i uchroni przed niechcianymi ukąszeniami często niebezpiecznych owadów.

 

Jaki kolor moskitiery wybrać?

Moskitiery występują głównie w kolorze białym i czarnym ,ale można znaleźć również wersje w kolorze metalicznym. Jeśli chodzi o moskitiery czarne to zaciemniają one lekko obraz widziany za oknem, jednak nie widać na nich zabrudzeń przez co ich wygląd wydaje się świeży przez długi okres czasu. Natomiast moskitiery białe nie zaciemniają widzianego obrazu, jednak łatwo ulegają zabrudzeniom. Z kolei moskitiera w kolorze metalicznym, podobnie jak czarna, jest bardziej odporna na zabrudzenia ale nie zaciemnia tła.

Zamknij
Ulubione
zamknij
strzałka wstecz
Dommania - ogłoszenia wyposażenia wnętrz do Twojego domu
Dommania Ogłoszenia - kliknij!