Dommania - wyposażenie wnętrz do Twojego domu
Filtry

Krzesła specjalistyczne - znajdziesz na Dommania

Krzesła specjalistyczne, laboratoryjne, dentystyczne, przemysłowe - podstawa ergonomii pracy

W dzisiejszych czasach bardzo popularne stało się pojęcie ergonomii. Na każdym kroku czy to w pracy czy w szkole podkreślana jest prawidłowa postawa ciała podczas wykonywania różnych zadań. Krzesła specjalistyczne są idealnym rozwiązaniem w gabinetach stomatologicznych, na stanowiskach pracy w przemyśle chemicznym, laboratoriach oraz uczelniach. Pozwalają na odciążenie najbardziej obciążonych partii kręgosłupa, dzięki czemu eliminowany jest efekt zmęczenia oraz podwyższony zostaje komfort pracy.

Dobranie odpowiednich krzeseł w zależności od stanowiska pracy zapewni o utrzymywaniu zasad BHP oraz co najważniejsze będzie wpływało pozytywnie na zdrowie i wygodę pracowników podczas wykonywania zadań. Jest to istotna kwestia, ponieważ zadowolenie pracowników i zapewnienie im komfortu poskutkuje większą efektywnością pracy i wpłynie pozytywnie na ich samopoczucie. Ponadto w przyszłości nie odczują oni negatywnych efektów zdrowotnych, co z pewnością zostanie docenione i będzie brane pod uwagę przez kolejne pokolenia dołączające do zespołu w Państwa zakładzie lub na uczelni.

 

Jak wybrać krzesła specjalistyczne?

W pierwszej kolejności należy ustalić w jakim miejscu ma służyć dane krzesło oraz jakie oczekiwania użytkownika powinno spełniać. Wybierając krzesło specjalistyczne do miejsc, w których narażone będzie ono na działanie czynników chemicznych warto wybrać takie, które jest na nie odporne. Ponadto powinno posiadać atesty o niepalności, braku przewodności elektrycznej oraz dobrze, aby było wyposażone w elementy antypoślizgowe, dzięki czemu będzie ono stabilne i ryzyko nieszczęśliwego wypadku stanie się znikome. Ważną kwestią jest materiał wykonania, który powinien umożliwiać łatwe czyszczenie. Jest to niezwykle ważne w przypadku laboratoriów czy gabinetów stomatologicznych. Dodatkowo powinno mieć możliwość regulacji wysokości, co jest szczególnie ważne, jeśli chodzi o krzesło dentystyczne, ponieważ taki mechanizm pozwoli z łatwością dostosować wysokość w zależności od aktualnych potrzeb. Jeśli chodzi o gabinety stomatologiczne, znajdujące się w nich krzesła powinny ułatwiać pracę, a tym samym być mobilne. Dzięki zastosowaniu krzeseł obrotowych z kółkami , które posiadają funkcję blokady praca stanie się o wiele prostsza i przyjemniejsza. Wybierając krzesła dentystyczne poza ich mobilnością i regulacją wysokości, trzeba mieć na uwadze wygodę i komfort podczas siedzenia. Najlepiej zdecydować się na model z wygodnym oparciem, dzięki któremu zostanie odciążony kręgosłup. Ponadto ważną kwestią jest także kształt siedziska. Ciekawym rozwiązaniem jest siedzisko w kształcie ”siodła” , które zapobiega nieprawidłowemu ułożeniu kręgów, zapewnia wyprostowaną postawę ciała oraz nie powoduje nacisków na naczynia krwionośne. Sklepy oferują także krzesła dentystyczne o siedzisku w kształcie kubełka, które pozwala na przyjęcie odpowiedniej postawy i zapełnia pełną wygodę i koncentrację podczas długotrwałych zabiegów. Poza regulacją wysokości siedziska warto, aby krzesła specjalistyczne posiadały również możliwość regulacji wysokości oparcia, które będzie można spersonalizować do każdego użytkownika. Wybierając krzesło specjalistyczne do laboratoriów warto zwrócić uwagę na to, czy posiadają specjalny pierścień w dolnej części pełniący funkcję podnóżka, na którym można oprzeć stopy podczas długotrwałej pracy w pozycji siedzącej. Najpopularniejszymi krzesłami laboratoryjnymi są wersje z siedziskiem i krótkim oparciem obejmującym lędźwiowy odcinek kręgosłupa, które zapewnią łatwy i szybki powrót do pozycji stojącej. Jeżeli jednak krzesło ma służyć jedynie do krótkotrwałego siedzenia warto wybrać taboret laboratoryjny z regulacją wysokości, który będzie można dostosować do każdej osoby co jest niezwykle istotne, jeśli ma on znajdować się w akademickim laboratorium. Ponadto taboret laboratoryjny bez oparcia zapewni większą swobodę ruchów niż model z oparciem.

Zamknij
Ulubione
zamknij
strzałka wstecz
Dommania - ogłoszenia wyposażenia wnętrz do Twojego domu
Dommania Ogłoszenia - kliknij!