Dommania - wyposażenie wnętrz do Twojego domu
Filtry

Krzesła prysznicowe

Andex Bez Barier krzesełko prysznicowe składane 802/CC

1 027,00

Andex bez barier krzesełko prysznicowe składane 802/cc 1027.00 PLN InStock
Cersanit krzesło prysznicowe składane 45cm 45x40 K97-040

2 677,00

Cersanit krzesło prysznicowe składane 45cm 45x40 k97-040 2677.00 PLN InStock
Krzesełko prysznicowe Roca Dostępna Łazienka stal nierdzewna A816322000

1 274,00

Krzesełko prysznicowe roca dostępna łazienka stal nierdzewna... 1274.00 PLN InStock
ANDEX Krzesełko prysznicowe 802/CC (Chrom)

1 216,08

Andex krzesełko prysznicowe 802/cc (chrom) 1216.08 PLN InStock
Roca Access Comfort krzesełko prysznicowe stal nierdzewna A816322000

1 240,00

Roca access comfort krzesełko prysznicowe stal nierdzewna a8... 1240.00 PLN InStock
ANDEX Krzesełko prysznicowe z uchwytami 803/CC (Chrom)

1 451,52

Andex krzesełko prysznicowe z uchwytami 803/cc (chrom) 1451.52 PLN InStock

Krzesła prysznicowe - znajdziesz na Dommania

 

Krzesełko prysznicowe - czy jest niezbędne?

Krzesło prysznicowe jest niezwykle ważnym akcesorium łazienkowym, szczególnie dla osób starszych, schorowanych i niepełnosprawnych ale również coraz częściej po taki dodatek sięgają osoby młode, ponieważ ułatwia ono wykonywanie codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Siedzenie pod prysznic pozwala osobom z dysfunkcjami oraz seniorom na swobodne korzystanie z łazienki w domu. Jest to bardzo istotne w przypadku tych osób, ponieważ pozwala im na poczucie komfortu i niezależności, co z pewnością jest kluczową kwestią w zaciszu łazienki dla każdego z nas.

 

Jak wybrać odpowiednie krzesło pod prysznic?

Jeśli podjęli Państwo decyzje o kupnie siedziska pod prysznicwarto zastanowić się jaki model sprawdzi się w Państwa domu. Wyróżnia się kilka modeli .Są to siedziska montowane, taborety, bądź krzesełka pod prysznic. W przypadku siedzisk montowanych na stałe należy zastanowić się czy ma być ono składane czy też nie. Zaletą siedzisk, które nie mają możliwości złożenia jest stabilna i trwała konstrukcja, ponieważ nie ma tutaj mowy o wyłamaniu się zawiasów. Natomiast siedziska składane pozwalają na zaoszczędzenie miejsca, gdyż można je składać i rozkładać w zależności od tego czy są one potrzebne w danym momencie. Warto nadmienić, że większość z nich posiada mechanizm, dzięki któremu siedzisko prysznicowe ulega natychmiastowemu złożeniu zaraz po odciążeniu go. Takie rozwiązanie pozwala na zamontowanie krzesła przy ścianie nawet w najmniejszej łazience. Kolejnym rodzajem są taborety pod prysznic. Od siedzisk różnią się one tym , że nie są na stałe wmontowane w ścianę, dzięki czemu można wstawiać je i wystawiać z kabiny prysznicowej w zależności od tego czy przydadzą się podczas kąpieli. Natomiast krzesełka pod prysznic również nie są montowane na stałe, jednak posiadają oparcie, które niezbędne jest podczas użytkowania przez osobę z ograniczonymi zdolnościami ruchowymi. Z tego powodu krzesełko prysznicowe polecane jest osobom niepełnosprawnym, jak również seniorom, ponieważ sprawi że kąpiel nie będzie już męczącą czynnością wymagającą pomocy innych osób , ale stanie się przyjemnością połączoną z odrobiną prywatności.

 

Jaki materiał wykonania jest najlepszy?

Wybierając krzesełko do kabiny prysznicowej, taboret, bądź stałe siedzisko należy pamiętać, że kluczową rzeczą jest materiał z jakiego zostało ono wykonane. Takie akcesoria powinny odznaczać się trwałością, być odporne na wilgoć oraz posiadać duży udźwig. Najczęściej wykonywane są one ze stali nierdzewnej, stali węglowej, a także aluminium wzmocnionego tworzywem sztucznym, na przykład ABS. Są to materiały odporne na wilgoć, dzięki czemu nadają się do łazienki oraz nie sprawiają trudności w czyszczeniu. Kiedy wybierają Państwo siedzisko montowane na stałe warto zwrócić szczególną uwagę na to, z jakiego materiału wykonane zostały zawiasy, ponieważ to one są najbardziej narażone na rdzewienie. Jeśli chodzi o udźwig, nie powinno być z tym problem, gdyż tego typu akcesoria łazienkowe zazwyczaj zdolne są utrzymać naprawdę spory ciężar. Najczęściej produkowane są krzesła mogące utrzymać ciężar w granicach 120-150 kilogramów.

Krzesełko pod prysznic, siedziska, czy taborety powinny dodatkowo posiadać otwory przez które może wylatywać woda. Ponadto warto zwrócić uwagę czy nóżki krzesełka i taboretu posiadają zabezpieczenia przed poślizgiem, dzięki czemu wzrośnie bezpieczeństwo korzystania i wyeliminowane zostanie ryzyko poślizgnięcia się. Siedzisko powinno być przyjemne w dotyku i ciepłe, co pozwoli na podwyższenie komfortu użytkownika podczas korzystania. Istotnym elementem, który należy sprawdzić podczas zakupu jest niewątpliwie stabilność. Jest to ważny aspekt, ponieważ mało stabilne krzesło stanowi ryzyko przewrócenia się i tym samym zmniejsza wygodę podczas korzystania, dlatego tak ważne jest aby zapewniało ono o bezpieczeństwie Państwa oraz Państwa bliskich.

W przypadku seniorów jak i osób niepełnosprawnych niezwykle ważna jest samodzielność i poczucie bezpieczeństwa we własnym domu, dlatego poza wybraniem odpowiedniego krzesła i dopasowaniem go do indywidualnych potrzeb warto zastanowić się nad zamontowaniem specjalnych uchwytów wspomagających podnoszenie się z krzesła czy też z toalety oraz zamontowaniu baterii łazienkowej przystosowanej wysokością do użytkownika. Dobrym pomysłem jest też stosowanie mat antypoślizgowych, które dodatkowo wykluczają ryzyko upadku podczas brania kąpieli.

 
Zamknij
Ulubione
zamknij
strzałka wstecz
Dommania - ogłoszenia wyposażenia wnętrz do Twojego domu
Dommania Ogłoszenia - kliknij!