Dommania - wyposażenie wnętrz do Twojego domu
Filtry

Krzesła prysznicowe

Krzesła prysznicowe to nieoceniona pomoc dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową, dla osób starszych i niepełnosprawnych. Ułatwiają korzystanie z kąpieli oraz dają poczucie komfortu. Oferta krzeseł prysznicowych jest bardzo zróżnicowana, dlatego możemy dobrać idealne krzesło do naszych potrzeb. Najważniejsza rzecz, na jaką należy zwrócić uwagę to stabilność krzesła, która zapewni bezpieczeństwo. Niezwykle istotne jest, by nóżki zakończone były gumowymi nasadkami antypoślizgowymi, a także by krzesło posiadało uchwyty i oparcie, co ułatwi siedzenie i wstawanie. Do wyboru mamy wiele rodzajów krzeseł prysznicowych- z oparciem lub bez, z bocznymi uchwytami. Większość z nich jest składana, dzięki czemu nie zabierają miejsca pod prysznicem kiedy nie są potrzebne. Idealnym rozwiązaniem, które pozwoli nam zaoszczędzić miejsce w małej łazience, to siedzisko mocowane do ściany. Wystarczy je opuścić kiedy nie jest używane. Materiały z jakich wykonane są krzesła prysznicowe to zwykle wytrzymała stal, a także PCV.

Andex Bez Barier krzesełko prysznicowe składane 802/CC

1 027,00

Andex bez barier krzesełko prysznicowe składane 802/cc 1027.00 PLN InStock
Cersanit krzesło prysznicowe składane 45cm 45x40 K97-040

2 677,00

Cersanit krzesło prysznicowe składane 45cm 45x40 k97-040 2677.00 PLN InStock
Krzesełko prysznicowe Roca Dostępna Łazienka stal nierdzewna A816322000

1 274,00

Krzesełko prysznicowe roca dostępna łazienka stal nierdzewna... 1274.00 PLN InStock
ANDEX Krzesełko prysznicowe 802/CC (Chrom)

1 216,08

Andex krzesełko prysznicowe 802/cc (chrom) 1216.08 PLN InStock
Roca Access Comfort krzesełko prysznicowe stal nierdzewna A816322000

1 240,00

Roca access comfort krzesełko prysznicowe stal nierdzewna a8... 1240.00 PLN InStock
ANDEX Krzesełko prysznicowe z uchwytami 803/CC (Chrom)

1 451,52

Andex krzesełko prysznicowe z uchwytami 803/cc (chrom) 1451.52 PLN InStock

Krzesła prysznicowe - znajdź na Dommania

Krzesełko prysznicowe - czy jest niezbędne?

Krzesło prysznicowe jest niezwykle ważnym akcesorium łazienkowym, szczególnie dla osób starszych, schorowanych i niepełnosprawnych ale również coraz częściej po taki dodatek sięgają osoby młode, ponieważ ułatwia ono wykonywanie codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Siedzenie pod prysznic pozwala osobom z dysfunkcjami oraz seniorom na swobodne korzystanie z łazienki w domu. Jest to bardzo istotne w przypadku tych osób, ponieważ pozwala im na poczucie komfortu i niezależności, co z pewnością jest kluczową kwestią w zaciszu łazienki dla każdego z nas.

 

Jak wybrać odpowiednie krzesło pod prysznic?

Jeśli podjęli Państwo decyzje o kupnie siedziska pod prysznicwarto zastanowić się jaki model sprawdzi się w Państwa domu. Wyróżnia się kilka modeli .Są to siedziska montowane, taborety, bądź krzesełka pod prysznic. W przypadku siedzisk montowanych na stałe należy zastanowić się czy ma być ono składane czy też nie. Zaletą siedzisk, które nie mają możliwości złożenia jest stabilna i trwała konstrukcja, ponieważ nie ma tutaj mowy o wyłamaniu się zawiasów. Natomiast siedziska składane pozwalają na zaoszczędzenie miejsca, gdyż można je składać i rozkładać w zależności od tego czy są one potrzebne w danym momencie. Warto nadmienić, że większość z nich posiada mechanizm, dzięki któremu siedzisko prysznicowe ulega natychmiastowemu złożeniu zaraz po odciążeniu go. Takie rozwiązanie pozwala na zamontowanie krzesła przy ścianie nawet w najmniejszej łazience. Kolejnym rodzajem są taborety pod prysznic. Od siedzisk różnią się one tym , że nie są na stałe wmontowane w ścianę, dzięki czemu można wstawiać je i wystawiać z kabiny prysznicowej w zależności od tego czy przydadzą się podczas kąpieli. Natomiast krzesełka pod prysznic również nie są montowane na stałe, jednak posiadają oparcie, które niezbędne jest podczas użytkowania przez osobę z ograniczonymi zdolnościami ruchowymi. Z tego powodu krzesełko prysznicowe polecane jest osobom niepełnosprawnym, jak również seniorom, ponieważ sprawi że kąpiel nie będzie już męczącą czynnością wymagającą pomocy innych osób , ale stanie się przyjemnością połączoną z odrobiną prywatności.

 

Jaki materiał wykonania jest najlepszy?

Wybierając krzesełko do kabiny prysznicowej, taboret, bądź stałe siedzisko należy pamiętać, że kluczową rzeczą jest materiał z jakiego zostało ono wykonane. Takie akcesoria powinny odznaczać się trwałością, być odporne na wilgoć oraz posiadać duży udźwig. Najczęściej wykonywane są one ze stali nierdzewnej, stali węglowej, a także aluminium wzmocnionego tworzywem sztucznym, na przykład ABS. Są to materiały odporne na wilgoć, dzięki czemu nadają się do łazienki oraz nie sprawiają trudności w czyszczeniu. Kiedy wybierają Państwo siedzisko montowane na stałe warto zwrócić szczególną uwagę na to, z jakiego materiału wykonane zostały zawiasy, ponieważ to one są najbardziej narażone na rdzewienie. Jeśli chodzi o udźwig, nie powinno być z tym problem, gdyż tego typu akcesoria łazienkowe zazwyczaj zdolne są utrzymać naprawdę spory ciężar. Najczęściej produkowane są krzesła mogące utrzymać ciężar w granicach 120-150 kilogramów.

Krzesełko pod prysznic, siedziska, czy taborety powinny dodatkowo posiadać otwory przez które może wylatywać woda. Ponadto warto zwrócić uwagę czy nóżki krzesełka i taboretu posiadają zabezpieczenia przed poślizgiem, dzięki czemu wzrośnie bezpieczeństwo korzystania i wyeliminowane zostanie ryzyko poślizgnięcia się. Siedzisko powinno być przyjemne w dotyku i ciepłe, co pozwoli na podwyższenie komfortu użytkownika podczas korzystania. Istotnym elementem, który należy sprawdzić podczas zakupu jest niewątpliwie stabilność. Jest to ważny aspekt, ponieważ mało stabilne krzesło stanowi ryzyko przewrócenia się i tym samym zmniejsza wygodę podczas korzystania, dlatego tak ważne jest aby zapewniało ono o bezpieczeństwie Państwa oraz Państwa bliskich.

W przypadku seniorów jak i osób niepełnosprawnych niezwykle ważna jest samodzielność i poczucie bezpieczeństwa we własnym domu, dlatego poza wybraniem odpowiedniego krzesła i dopasowaniem go do indywidualnych potrzeb warto zastanowić się nad zamontowaniem specjalnych uchwytów wspomagających podnoszenie się z krzesła czy też z toalety oraz zamontowaniu baterii łazienkowej przystosowanej wysokością do użytkownika. Dobrym pomysłem jest też stosowanie mat antypoślizgowych, które dodatkowo wykluczają ryzyko upadku podczas brania kąpieli.

 
Zamknij
Ulubione
zamknij
strzałka wstecz
Dommania - ogłoszenia wyposażenia wnętrz do Twojego domu
Dommania Ogłoszenia - kliknij!