Dommania - wyposażenie wnętrz do Twojego domu
Filtry

Najważniejszym etapem urządzania wnętrza jest wybór mebli, dzięki którym dom nabiera wyjątkowego wyglądu. Jednak aby w pełni cieszyć się zakupionym zestawem meblowym należy pamiętać, aby właściwie go zabezpieczyć. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą podkładki filcowe!

Podkładki filcowe pod meble świetnie sprawdzają się jako akcesoria chroniące posadzkę przed zarysowaniami oraz uszkodzeniami mechanicznymi spowodowanymi przesuwaniem ciężkich mebli. Filcowe podkładki pod meble świetnie sprawdzają się w przypadku parkietów drewnianych z nieco bardziej miękkiego drewna. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania unikną Państwo uszkodzeń podłogi o które szczególnie łatwo w salonie lub jadalni. Podkładki pod meble zazwyczaj zbudowane są z dwóch warstw, z których jedna jest samoprzylepna i służy przymocowaniu do dolnych części mebla. Z kolei druga stanowi miękka filcowa warstwa, która pozostaje w kontakcie z podłogą.
 

Filcowe podkładki – rodzaje

Na rynku można znaleźć wiele modeli podkładek, które zróżnicowane są pod względem rozmiaru, kształtu oraz materiału wykonania. Podkładki filcowe różnią się w zależności od ich celu przeznaczenia, czyli mebla do którego zostały wyprodukowane. Przeszukując oferty można znaleźć filc pod krzesła, stoły, komody, szafki, regały, kanapy, łóżka, itp. Należy pamiętać, że podkładka filcowa oprócz ochrony parkietów i podłóg, może być stosowana na powierzchni mebli w celu zabezpieczenia ich przed ciężkimi wazonami, rzeźbami oraz telewizorami. Ponadto filc pod meble może być wykorzystywany również w celu wyrównania starych mebli lub połączenia niektórych elementów.
 

Jaki materiał wykonania podkładek wybrać?

Producenci prześcigają się w coraz to nowszych rozwiązaniach, dlatego na rynku oprócz klasycznych podkładek filcowych można znaleźć również podkładki gumowe, silikonowe, plastikowe, piankowe oraz korkowe. Jeśli chodzi o podkładki gumowe to cieszą się one popularnością ze względu na ich antypoślizgowość, w związku z czym przesuwanie mebli jest w pełni kontrolowane. Takie podkładki sprawdzają się szczególnie dobrze, jeśli w domu znajdują się dzieci, ponieważ gumowa podkładka sprawi, że meble staną się bardziej stabilne, a tym samym bezpieczniejsze w użytkowaniu. Silikonowe podkładki podobnie jak gumowe charakteryzują się antypoślizgowością. Ponadto ich główną zaletą jest tłumienie uderzeń w związku z czym równie chętnie wykorzystywane są jako odbojniki do drzwi. Jeśli chodzi o podkładki plastikowe poleca się stosować je tylko do mebli stacjonarnych przy podłodze. Dla tych, którzy szukają taniego i dobrego rozwiązania idealna będzie podkładka filcowa . Podkładki filcowe cieszą się dużą popularnością ze względu na niską cenę oraz różnorodność pod względem kształtów. Główną ich zaletą jest ułatwienie transportu mebli podczas przenoszenia bez ryzyka uszkodzenia podłogi. Oprócz stosowania ich pod ciężkie meble można używać ich również w celu zabezpieczenia krzeseł i nieco lżejszych mebli. Ich wadą jest jednak przyciąganie kurzu i brudu co z czasem może wpłynąć na estetykę. Z kolei wybierając podkładki piankowe nie będzie trzeba martwić się o przyciąganie przez nie kurzu. Dodatkowo odznaczają się one dużą wytrzymałością w związku z czym będą mogły służyć na wiele lat. Podkładki pod meble korkowe również nie przyciągają brudu oraz są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ich zaletą jest możliwość docinania w zależności od potrzeb, ponieważ zazwyczaj można je znaleźć w postaci tabliczek do samodzielnego wycinania.

Zamknij
Ulubione
zamknij
strzałka wstecz