Dommania - wyposażenie wnętrz do Twojego domu
Filtry

Maty łazienkowe - znajdziesz na Dommania

Maty łazienkowe

Łazienka jest miejscem, w którym wykonuje się czynności związane z higieną, jednak ze względu na śliską powierzchnię płytek i wilgoć może stanowić niebezpieczne pomieszczenie, dlatego jej ważnym i nieodłącznym elementem są maty do łazienki.

Gdzie może znaleźć się mata do łazienki?

W łazience maty antypoślizgowe można wykorzystać w wielu miejscach, w zależności od indywidualnych potrzeb. Najczęstszym rozwiązaniem jest stosowanie maty antypoślizgowej do wanny. Jest ona szczególnie przydatna w przypadku posiadania wanny o śliskiej powłoce, na której łatwo jest się poślizgnąć podczas kąpieli. Maty można dopasować dowolnie w zależności od rozmiaru wanny. Mata łazienkowa na metry będzie idealnym rozwiązaniem , które pozwoli na dopasowanie wymiarów materiału do długości wanny. Mata łazienkowa antypoślizgowa na metry dostępna jest w większości sklepów oferujących akcesoria łazienkowe, w związku z czym nie powinno być problemu ze znalezieniem odpowiedniej.

Kolejnym miejscem, gdzie powinna znaleźć się mata antypoślizgowa jest prysznic. Takie rozwiązanie jest konieczne szczególnie jeśli domownikami są dzieci lub osoby starsze, ponieważ zastosowanie maty wyeliminuje ryzyko wypadku i sprawi, że korzystanie z łazienki stanie się bezpieczne. Maty pod prysznic występują w wielu wersjach, m.in.. gumowej, plastikowej, a także drewnianej. W przypadku mat drewnianych niezwykle ważne jest aby przed zakupem upewnić się, że drewno zostało odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wilgoci. Ponadto podczas zakupu mat antypoślizgowych warto sprawdzić czy powłoka antypoślizgowa obecna jest z obu stron, dzięki czemu mata nie będzie przesuwać się podczas kąpieli. Należy również pamiętać, że różnego rodzaju wypustki i nieregularne kształty sprzyjają właściwością antypoślizgowym, dlatego warto wybierać modele wyposażone w dużą ilość takich elementów.

Wiele osób irytuje wysuwający się spod nóg dywanik łazienkowy. Jest na to rozwiązanie- mata antypoślizgowa pod dywanik, która zapobiegnie przemieszczeniu się materiału. Mata pod dywanik powinna mieć właściwości antypoślizgowe z obu stron oraz być odpowiednio dopasowana rozmiarem do dywanu.

Mata łazienkowa może również być używana zamiast dywanu. Kryteria podczas jej wyboru są podobne jak w poprzednich przypadkach, jednak ze względu na to, że ma ona służyć jako dywan i stanowić pewnego rodzaju ozdobę to powinna być w pełni dopasowana kolorystycznie i stylistycznie do wystroju wnętrza.

Materiał wykonania mat antypoślizgowych - który jest najlepszy?

Maty łazienkowe wytwarzane są z różnego rodzaju materiałów różniących się trwałością oraz jakością, dlatego aby wybrać najlepszy model należy poznać kilka podstawowych materiałów, z którego produkowane są te akcesoria.

Najpopularniejsze i znane wszystkim maty do łazienki wykonywane są z PCV w formie pianki. Jest to niezwykle lekki i miękki materiał, który odznacza się dużą odpornością oraz dobrymi właściwościami antypoślizgowymi nawet po zamoczeniu. Spienione PCV jest również odporne na wysokie temperatury, dzięki czemu materiał ten może być prany w pralce co niezwykle ułatwia utrzymanie czystości.

Na rynku można znaleźć także maty wykonane z naturalnego kauczuku, który jest trwałym materiałem i podobnie jak spienione PCV może być prany w pralce. Maty z naturalnego kauczuku zazwyczaj wyposażone są w przyssawki zapobiegające przesuwaniu się.

Producenci oferują również maty wykonane z bambusa. Jest to materiał odporny na różnego rodzaju uszkodzenia, np. zarysowania. Ponadto drewno bambusowe, w przeciwieństwie do innych materiałów nie nasiąka wodą, w związku z czym powierzchnia maty szybko wysycha, co zapobiega gromadzeniu się na niej drobnoustrojów.

 

 
Zamknij
Ulubione
zamknij
strzałka wstecz
Dommania - ogłoszenia wyposażenia wnętrz do Twojego domu
Dommania Ogłoszenia - kliknij!