Dommania - wyposażenie wnętrz do Twojego domu
Filtry

Kuwety malarskie

KUWETA MALARSKA BIG 33 x 33cm DO WAŁKA

4,11

Kuweta malarska big 33 x 33cm do wałka 4.11 PLN InStock
KUWETA MALARSKA 18' 24 x 26cm DO WAŁKA

2,56

Kuweta malarska 18' 24 x 26cm do wałka 2.56 PLN InStock
KUWETA MALARSKA ŚREDNIA 16 x 28cm DO WAŁKA

2,55

Kuweta malarska średnia 16 x 28cm do wałka 2.55 PLN InStock
KUWETA MALARSKA MINI 12 x 20cm DO WAŁKA

1,19

Kuweta malarska mini 12 x 20cm do wałka 1.19 PLN InStock
KUWETA MALARSKA DUŻA 26 x 33cm DO WAŁKA

3,08

Kuweta malarska duża 26 x 33cm do wałka 3.08 PLN InStock
Kuweta malarska 12 x 19cm proline

4,99

Kuweta malarska 12 x 19cm proline 4.99 PLN InStock
Kuweta malarska 14 x 30cm proline

4,99

Kuweta malarska 14 x 30cm proline 4.99 PLN InStock
Kuweta malarska 31 x 35cm proline

14,99

Kuweta malarska 31 x 35cm proline 14.99 PLN InStock
Kuweta malarska 24 x 32cm proline

9,99

Kuweta malarska 24 x 32cm proline 9.99 PLN InStock

Kuwety malarskie - znajdziesz na Dommania

Kuweta malarska, czyli niezbędnik podczas malowania mieszkania

Zakup odpowiedniej i idealnie pasującej nam farby może być bardzo trudną decyzją. Wśród ogromnej ilości kolorów ciężko zdecydować się na jeden. Jeżeli uda nam się wybrać odpowiedni odcień, to czas na wybranie akcesoriów, które usprawnią i uprzyjemnią pracę. Kuweta malarska, pędzel i wałek to zestaw narzędzi, który jest niezbędny podczas malowania ścian i sufitów. Warto zdecydować się na narzędzia dobrej jakości, dzięki którym malowanie będzie szybkie i efektywne. Kuweta malarska z pewnością przyda się tym, którzy decydują się na samodzielne malowanie mieszkania, jak również profesjonalistom w codziennej pracy. Pozwala na dozowanie farby i dzięki temu bardziej precyzyjne malowanie. Poza tym, wylanie farby na tackę jest dużo wygodniejsze niż nabieranie jej za każdym razem z pojemnika. Kuwety malarskie dostępne są w bardzo szerokiej gamie, jeżeli chodzi o rozmiary, jak i kolorystykę. W przeciwieństwie do pędzli, kolory kuwet nie mają specjalnego znaczenia, jeśli chodzi o ich przeznaczenie. Większość pasuje do różnego rodzaju farb, sprawdzą się do nakładania emalii wodorozcieńczalnych, jak również farb rozpuszczalnikowych. Wielkość kuwety malarskiej ma z kolei duże znaczenie. Tak jak w przypadku wałków wybieramy ją do wielkości powierzchni, którą musimy pomalować. Kuweta malarska duża sprawdzi się w przypadku malowania sufitów i całych ścian. Kuweta malarska mała idealna jest do małych prac czy poprawek wykonywanych pędzlem, gdyż wałek malarski może się do niej nie zmieścić. Ważna jest także głębokość takiej kuwety, ponieważ to definiuje nam ile farby do niej wlejemy. Warto pamiętać, że farbę w każdym momencie możemy dolać, więc warto do kuwety wlać nie więcej niż aktualnie nam się przyda. Kuweta malarska posiada także specjalną powierzchnię, która odpowiedzialna jest za zbieranie nadmiaru farby, dzięki czemu nie musimy martwić się zabrudzeniami i kapaniem farby z wałka. 

Kuwety malarskie - jak utrzymać w czystości? 

Niektóre kuwety malarskie przeznaczone są do jednorazowych użyć, po których są wyrzucane. Kuwetę możemy spróbować wyczyścić także wodą i gąbką lub szmatką. Należy to jednak zrobić zanim farba przeschnie, gdyż potem może być już niemożliwa do wyczyszczenia. Istnieją również specjalne akcesoria, które pomagają utrzymać kuwety malarskie w czystości. Pozwala to na używanie jednej kuwety przez dłuższy czas. Wkład do kuwety malarskiej jest bardzo przydatny, zwłaszcza jeżeli malujemy kilka pomieszczeń różnymi kolorami. Pozwala na zaoszczędzenie miejsca, ponieważ potrzebujemy tylko jednej kuwety malarskiej, a wkłady wyrzucamy po pomalowaniu pomieszczenia. Dzięki wkładce do kuwety nie zużywamy wody potrzebnej do mycia kuwety, jak również zapobiegamy mieszaniu się farb. Przydatne w malowaniu są także nakładki na kuwetę malarską, takie jak na przykład kratki malarskie. Dzięki nim w jeszcze bardziej efektywny sposób pozbędziemy się nadmiaru farby z wałka. Pozwoli to nabrać na wałek lub pędzel tylko niezbędną ilość farby. Dzięki takiemu rozwiązaniu oszczędzamy także ilość farby potrzebnej do pomalowania pomieszczenia. Równie dobrym rozwiązaniem co specjalne nakładki jest folia na kuwetę malarską. Zwykle sprzedawane są w rolce zawierającej kilkadziesiąt sztuk takiej folii, więc jedna rolka spokojnie wystarczy na pomalowanie całego mieszkania. Worki foliowe na kuwety malarskie są przydatne przy malowaniu mieszkania różnymi kolorami farb. Pokrowiec foliowy na kuwetę malarską zapobiega także przedostawaniu się różnych rodzajów farb do środowiska wodnego. 

Kuwety malarskie - o czym warto pamiętać? 

Kuwety malarskie wykonane są zazwyczaj z materiałów syntetycznych, które dostosowane są do różnego rodzaju farb. Przy wyborze nie musimy kierować się kolorem kuwety, tak jak w przypadku kupowania pędzli. Ważny jest za to rozmiar kuwety, który dobieramy do rozmiaru wałka. Zbyt mała kuweta, w której nie damy rady zamoczyć wałka będzie zupełnie bezużyteczna. Wielkość kuwety malarskiej dobieramy także do wielkości pomieszczania, które musimy pomalować. Im większa i głębsza kuweta tym więcej farby do niej wlejemy i malowanie będzie przebiegało szybciej i efektywniej. Warto dobrać do kuwety akcesoria, które pozwolą nam na wielokrotne użycie. Wkłady do kuwety malarskiej zaoszczędzą nasz czas, zwłaszcza w przypadku gdy musimy pomalować kilka pomieszczeń na inne kolory. Dzięki temu, że wkład jest jednorazowy i po każdym użyciu wystarczy go wyrzucić i włożyć nowy, to nie musimy martwić się o mycie kuwety za każdym razem, gdy chcemy zmienić kolor farby. Przydatne są także kratki do kuwety malarskiej, które zbierają nadmiar farby i minimalizują ryzyko zachlapań. Najprostszym rozwiązaniem jest także nałożenie na kuwetę malarską specjalnej folii, która zapobiegnie jej zabrudzeniu. Malowanie mieszkania lub elewacji może przebiegać szybko i bezproblemowo, jeżeli zainwestujemy w farby i narzędzia dobrej jakości. Do remontu warto dobrze się przygotować i zawczasu kupić wszystkie potrzebne akcesoria. 

Zamknij
Ulubione
zamknij
strzałka wstecz
Dommania - ogłoszenia wyposażenia wnętrz do Twojego domu
Dommania Ogłoszenia - kliknij!