Dommania - wyposażenie wnętrz do Twojego domu
Filtry

Zestawy mebli do kuchni

Zestaw mebli kuchennych MELA I dąb sonoma

615,55

Zestaw mebli kuchennych mela i dąb sonoma 615.55 PLN InStock
Zestaw mebli kuchennych MELA II dąb sonoma

913,85

Zestaw mebli kuchennych mela ii dąb sonoma 913.85 PLN InStock
Zestaw mebli kuchennych DARIA 240 dąb sonoma/biały

1 157,05

Zestaw mebli kuchennych daria 240 dąb sonoma/biały 1157.05 PLN InStock
Zestaw mebli kuchennych KATIA 220 beżowy/dąb san marino

1 214,05

Zestaw mebli kuchennych katia 220 beżowy/dąb san marino 1214.05 PLN InStock
Zestaw mebli kuchennych PERŁA 260 dąb sonoma/biały

1 328,05

Zestaw mebli kuchennych perła 260 dąb sonoma/biały 1328.05 PLN InStock
Zestaw mebli kuchennych VIOLA 260 biały połysk/dąb sonoma

1 708,05

Zestaw mebli kuchennych viola 260 biały połysk/dąb sonoma 1708.05 PLN InStock
Zestaw mebli kuchennych MARIJA 200 biały połysk/dąb sonoma

1 204,55

Zestaw mebli kuchennych marija 200 biały połysk/dąb sonoma 1204.55 PLN InStock
Zestaw mebli kuchennych IDEA 180 antracyt/dąb craft

1 803,05

Zestaw mebli kuchennych idea 180 antracyt/dąb craft 1803.05 PLN InStock
Zestaw mebli kuchennych DARIA 240 antracyt/dąb craft

1 185,55

Zestaw mebli kuchennych daria 240 antracyt/dąb craft 1185.55 PLN InStock
Meble kuchenne ALINA 240 dąb/czarny

1 318,55

Meble kuchenne alina 240 dąb/czarny 1318.55 PLN InStock
Meble kuchenne ELIZABETH 240 biały mat

2 126,05

Meble kuchenne elizabeth 240 biały mat 2126.05 PLN InStock
Zestaw mebli kuchennych PERŁA 260 dąb/ciemny szary

1 375,55

Zestaw mebli kuchennych perła 260 dąb/ciemny szary 1375.55 PLN InStock

Zestawy mebli do kuchni - znajdziesz na Dommania

 

Czy można modyfikować zestaw mebli kuchennych?

Najczęściej zestawy meblowe pozwalają na zmianę kolejności ciągu szafek oraz przestawiania ich w zależności od potrzeb na sąsiednie ściany. Ponadto podczas zakupu należy zwrócić uwagę na możliwość zmiany kierunku otwierania szafek. Kolejną ważną rzeczą nad, którą należy się zastanowić zaraz po ustaleniu indywidualnej kompozycji zestawu jest blat. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów blatów, o różnych kolorach oraz zbudowanych z różnorodnych materiałów. Wiele sklepów oferuje przycinanie blatów na wymiar, w zależności od tego jak Państwo chcą ustawić swoje meble. Po wybraniu blatu zostaje jeszcze wybór pasujących listw maskujących oraz listwy łączącej blat ze ścianą. Podczas szukania odpowiedniego blatu należy zastanowić się czy chcą Państwo aby zlew był od nadblatowy czy klasyczny, ponieważ od tego zależą wymiary zamawianego blatu.
 

Kuchnia jest pomieszczeniem, którego urządzanie może sprawić wiele trudności. Sklepy meblowe oferują zarówno pojedyncze szafki, które można dobierać samodzielnie do aranżacji wnętrza oraz coraz częściej spotykane zestawy mebli kuchennych. Składają się one z kompletu mebli idealnie do siebie pasujących. Dzięki zastosowaniu takiego zestawu kuchnia stanie się spójna i estetyczna. Kupując zestaw mebli kuchennychnie trzeba liczyć się z ogromnym wydatkiem, gdyż są to zazwyczaj tanie meble kuchenne i ich zakup jest znacznie bardziej opłacalny niż w przypadku mebli pojedynczych. Zestaw kuchenny składa się z szafki pod zlewozmywak, szafek stojących oraz szafek wiszących . Wiele osób zastanawia się jednak, czy takie rozwiązanie sprawdzi się również w mniejszych pomieszczeniach? Podstawowe zestawy kuchenne przeznaczone są do niewielkich wnętrz, dlatego z pewnością będzie możliwe wkomponowanie ich do stosunkowo małej kuchni.
 

Meble kuchenne zestawy - na co zwrócić uwagę?

Kupując zestaw do kuchni oprócz aspektów wizualnych szczególną uwagę należy zwrócić na funkcjonalność. Pod tym pojęciem kryje się wiele elementów, przede wszystkim trzeba sprawdzić czy w zakupionym zestawie znajdzie się odpowiednia ilość miejsca na przechowywanie kuchennych akcesoriów oraz czy szafki będą otwierały się lekko i bezkolizyjnie. Nie bez znaczenia pozostaje również zaplanowanie miejsca na lodówkę i inne sprzęty kuchenne. Ważną rzeczą jest także sposób otwierania się szuflad i szafek. Systemy oparte na zasadzie zatrzasku najlepiej sprawdzą się na frontach matowych lub półmatowych ze względu na brak pozostawiania śladów, co może być nieco uciążliwe podczas użytkowania. Decydując się na fronty z połyskiem warto postawić na szafki i szuflady z uchwytami. Najpopularniejsze są drzwiczki skrzydłowe, które charakteryzują się niską ceną, jednak nie są one tak komfortowe jak nowoczesne mechanizmy, które są warte swojej ceny. Decydując się na szafki otwierane tradycyjnie należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy będą się otwierały bezkolizyjnie. Z tego powodu takie rozwiązanie powinno być stosowane zwłaszcza w dużych pomieszczeniach.

Niezwykle ważnym aspektem, który należy starannie przemyśleć jest materiał wykonania mebli. Do wyrobu mebli kuchennych i ich frontów najczęściej stosowane jest drewno, materiały drewnopochodne i szkło. Decydując się na naturalne drewno należy pamiętać, że decydujący wpływ na trwałość będzie miał jego rodzaj. Największą trwałością odznaczają się gatunki liściaste oraz egzotyczne. Należy jednak pamiętać, że odpowiednio zabezpieczone drewno nie powinno ulegać wilgoci i z pewnością posłuży wiele lat bez śladów zniszczenia. Z kolei meble wykonane z materiałów drewnopochodnych pokrywane są fornirem, tworzywami sztucznymi lub lakierem, dzięki czemu zachowują naturalny wygląd. Meble pokryte laminatem charakteryzuje odporność na działanie temperatur oraz łatwość w utrzymaniu. Nie ulegają również zmianie koloru pod wpływem promieni słonecznych, dzięki czemu zachowują świeży wygląd przez długie lata. W związku z rozwijającą się technologią i coraz większymi wymaganiami klientów oprócz tańszych zamienników drewna lub laminatów imitujących kamienie, na rynku pojawiają się meble, których fronty są stalowe, aluminiowe, lub nawet betonowe. Dzięki zastosowaniu specjalnych mieszanek odznaczają się one lekkością i są stosunkowo cienkie. Takie rozwiązania wprowadzą niezwykle oryginalny wygląd do wnętrz industrialnych.
 

Dla kogo zestaw kuchenny?

Gotowy zestaw kuchenny nadaje się przede wszystkim do mieszkań, gdzie znajduje się mała kuchnia oraz kawalerek. Jednak sklepy meblowe oferują również komplety nadające się do większych pomieszczeń. Wpisując w przeglądarkę internetową „ meble kuchenne zestawy” można znaleźć również duże komplety ułożone w literę U lub L wraz z wyspami. Takie rozwiązania są przeznaczone do dużych kuchni, w której jest możliwość ustawienia szafek na więcej niż jednej ścianie.

Jeśli zdecydują się Państwo na zakup zestawu mebli kuchennych poskutkuje to ciekawą i spójną aranżacją i dodatkowo pozwoli to na zaoszczędzenie pieniędzy, które później można będzie przeznaczyć na przykład na kupno sprzętów kuchennych.

 
Zamknij
Ulubione
zamknij
strzałka wstecz
Dommania - ogłoszenia wyposażenia wnętrz do Twojego domu
Dommania Ogłoszenia - kliknij!