Dommania - wyposażenie wnętrz do Twojego domu
Filtry

Drzwi i akcesoria

Zawias ze sztyftem 16 x 31.5 - Czarny - 6szt

12,99

Zawias ze sztyftem 16 x 31.5 - czarny - 6szt 12.99 PLN InStock
Zawias FLEX mikro 3,5 x 7mm, 6 szt

3,99

Zawias flex mikro 3,5 x 7mm, 6 szt 3.99 PLN InStock
Zawias ze sztyftem 22 x 33, Biały, 6szt

15,99

Zawias ze sztyftem 22 x 33, biały, 6szt 15.99 PLN InStock
Zawias ze sztyftem 16 x 31.5 - Biały - 6szt

13,99

Zawias ze sztyftem 16 x 31.5 - biały - 6szt 13.99 PLN InStock
Zawias ze sztyftem 26 x 39, Czarne, 6szt

17,99

Zawias ze sztyftem 26 x 39, czarne, 6szt 17.99 PLN InStock
Zawias FLEX owalny 15 x 22mm, 6szt

4,99

Zawias flex owalny 15 x 22mm, 6szt 4.99 PLN InStock
Zawias walcowy aluminiowy bez pinu (pod drut) 4,5 x 70, 4szt

35,99

Zawias walcowy aluminiowy bez pinu (pod drut) 4,5 x 70, 4szt 35.99 PLN InStock
Zawias walcowy aluminiowy z pinem 4,5 x 70, 2 szt

37,99

Zawias walcowy aluminiowy z pinem 4,5 x 70, 2 szt 37.99 PLN InStock
Zawias FLEX mini 10 x 20mm, 6szt

3,99

Zawias flex mini 10 x 20mm, 6szt 3.99 PLN InStock
Zawias ze sztyftem 22 x 33, Czarny, 6szt

14,99

Zawias ze sztyftem 22 x 33, czarny, 6szt 14.99 PLN InStock
Zawias walcowy aluminiowy z pinem (demontowalny) 4,5 x 70 - 2szt

37,99

Zawias walcowy aluminiowy z pinem (demontowalny) 4,5 x 70 -... 37.99 PLN InStock

Drzwi i akcesoria - znajdziesz na Dommania

Wybór drzwi wewnętrznych i zewnętrznych do domu wbrew pozorom nie jest tak łatwą sprawą. Drzwi stanowią wizytówkę każdego domu, dlatego ważne jest aby były odpowiednio dobrane do pomieszczeń pod względem stylistycznym, a także praktycznym. Poza tym, że drzwi mają za zadanie organizować przestrzeń, chronić prywatność oraz być uzupełnieniem wnętrza, to dodatkowo powinny nie zakłócać szlaków komunikacyjnych. Zarówno drzwi wejściowe jak i wewnętrzne wymieniane są zwykle rzadko, dlatego warto poświęcić trochę więcej czasu na odpowiednie dobranie ich do indywidualnych upodobań.

Jak wybrać odpowiednie drzwi?

Na wybór drzwi wpływa wiele czynników, a jednym z nich jest ich przeznaczenie, czyli kwestia tego gdzie będą zamontowane. Warto wiedzieć czym różnią się drzwi zewnętrzne od wewnętrznych. Pierwsze z nich przeznaczone są do montowania przy wejściach do budynku. Natomiast jako drzwi wewnętrzne określane są drzwi oddzielające poszczególne pomieszczenia, ale także wewnątrzlokalowe znajdujące się np. w blokach.

Jeżeli chodzi o drzwi zewnętrzne to powinny one charakteryzować się dobrym wykończeniem powierzchni, ponieważ ten rodzaj drzwi narażony jest na działanie deszczu, wiatru, słońca i innych czynników atmosferycznych. Ponadto drzwi zewnętrzne powinny mieć odpowiedni system uszczelnienia oraz niski współczynnik przenikalności cieplnej (Ud), dzięki czemu będą chroniły domowników przed zmianami temperatury. Z kolei głównym zadaniem drzwi wewnątrzlokalowych jest zapewnieniem bezpieczeństwa oraz tłumienie hałasów, dlatego warto postawić na modele antywłamaniowe oraz wyciszające.

Oprócz drzwi wejściowych równie ważną kwestią są drzwi wewnętrzne, nazywane także drzwiami do pokoju. Podczas ich wyboru należy zwrócić uwagę głównie na trzy aspekty, do których należą: wyciszenie, przeszklenie i rodzaj zamka. Jeżeli zależy Państwu na wyciszeniu oraz zaciemnieniu pomieszczenia, należy wybrać modele pełne, bez przeszkleń. Natomiast modele z przeszkleniami mogą sprawdzić się w przypadku łazienki. W łazience ważną kwestią jest intymność, dlatego stawiając na drzwi przeszklone warto wybrać modele z mlecznym bądź przyciemnionym szkłem. Ponadto tego rodzaju drzwi powinny być wyposażone w specjalne otwory w celu zapewnienia odpowiedniej wentylacji.

Akcesoria do drzwi

Podczas poszukiwań odpowiednich drzwi nie obędzie się bez zakupu niektórych dodatków, które pozwolą na personalizację, zwiększą komfort, a także pozwolą na dopasowanie stylistyczne i oryginalność. Akcesoria do drzwi można znaleźć w różnym wydaniu i można podzielić je na akcesoria do drzwi wewnętrznych, a także akcesoria do drzwi wejściowych. Podstawowym dodatkiem zarówno do drzwi wejściowych jak i wewnętrznych są klamki. Są one jednym z detali, które mają duży wpływ na odbiór wnętrza, dlatego ich stylistyka i kolor powinny być dopasowane do elementów takich jak zawiasy, okucia, ale także meble i ściany. Na wybór klamki duży wpływ będą miały wybrane wcześniej skrzydła drzwiowe. Do drzwi klasycznych , prosto wykończonych najlepsze będą klamki o tradycyjnym kształcie z zaokrągleniami lub kanciastym wykończeniem.

Nieodłącznym akcesorium do drzwi wejściowych jest przede wszystkim wizjer, nazywany potocznie „judaszem”, który pozwala na sprawdzenie kto stoi po drugiej stronie drzwi bez otwierania ich. Jest to „must have” dla wielu osób, w związku z czym można go znaleźć niemal na każdych drzwiach wejściowych. Wybierając wizjer do drzwi należy zwrócić uwagę na możliwość regulacji, kąt widzenia, średnicę otworu wizjera, a także na to czy posiada on klapkę zasłaniającą.

Niezawodnym od wielu lat rozwiązaniem, które w dzisiejszych czasach odeszło nieco w niepamięć, jednak jest bardzo praktyczne to łańcuch do drzwi. Ma on za zadanie utrzymać uchylone drzwi tylko na długość łańcucha i uniemożliwić osobie na zewnątrz zaglądanie do domu oraz wejście bez odblokowania łańcucha przez domownika. Rozwiązanie to można zastosować zarówno w drzwiach wejściowych jak i domkach letniskowych czy też szopach na narzędzia. Na rynku dostępnych jest wiele kolorów łańcuchów do drzwi, dzięki czemu nie będzie problemu z ich doborem.

Dużą popularność w ostatnim czasie zyskały także samozamykacze do drzwi, które eliminują trzaski podczas przeciągów lub zbyt mocnego zamknięcia drzwi. Oprócz tego, że samozamykacze wyciszają zamykanie to dodatkowo chronią drzwi i futryny przed uszkodzeniami. W tego rodzaju akcesoria do drzwi powinny zaopatrzyć się szczególnie domownicy z dziećmi. Jeżeli chodzi o wybór samozamykacza nie jest on bardzo trudny. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim wagę drzwi. Na rynku można znaleźć również samozamykacze pozwalające na regulację szybkości zamykania oraz sposobu domykania drzwi, co pozwala dostosować je do indywidualnych potrzeb. Ciekawą alternatywą są także zamki magnetyczne, które domykają drzwi w oparciu o działanie magnesów.

Wpisując w przeglądarkę internetową „drzwi akcesoria” można znaleźć mnóstwo ciekawych rozwiązań, które podwyższą komfort w Państwa domu. Oprócz zawiasów, ograniczników, klamek oraz systemów zamykających dostępne są także akcesoria takie jak haczyki czy uchwyty na drzwi, które pozwalają na lepsze zagospodarowanie i maksymalne wykorzystanie przestrzeni na skrzydłach drzwi.

 

Zamknij
Ulubione
zamknij
strzałka wstecz
Dommania - ogłoszenia wyposażenia wnętrz do Twojego domu
Dommania Ogłoszenia - kliknij!