Dommania - wyposażenie wnętrz do Twojego domu
Filtry

Balustrady i przęsła

Balustrada balkonowa "Motyle" 3m

1 625,00

Balustrada balkonowa "motyle" 3m 1625.00 PLN InStock
Tecno Art Marmi Balustrada Trawertynowa BASAMENTO szer. 109 cm.

4 130,00

Tecno art marmi balustrada trawertynowa basamento szer. 109... 4130.00 PLN InStock
Balustrada "Ryby" metal + drewno

629,00

Balustrada "ryby" metal + drewno 629.00 PLN InStock
Balustrada "Trapezy" metal + drewno

629,00

Balustrada "trapezy" metal + drewno 629.00 PLN InStock
Balustrada balkonowa "Trapezy" 3m

1 690,00

Balustrada balkonowa "trapezy" 3m 1690.00 PLN InStock
Balustrada "Trapezy" z poręczą

609,00

Balustrada "trapezy" z poręczą 609.00 PLN InStock
Balustrada "Trapezy"

589,00

Balustrada "trapezy" 589.00 PLN InStock
Balustrada balkonowa "Sieć" + personalizacja 3m

1 890,00

Balustrada balkonowa "sieć" + personalizacja 3m 1890.00 PLN InStock
Przegroda wycinana laserowo

699,00

Przegroda wycinana laserowo 699.00 PLN InStock
Balustrada balkonowa "Fale" 3m

1 690,00

Balustrada balkonowa "fale" 3m 1690.00 PLN InStock
Balustrada "Trapezy" metal + stal nierdzewna

669,00

Balustrada "trapezy" metal + stal nierdzewna 669.00 PLN InStock
Balustrada balkonowa "Liście" 3m

1 690,00

Balustrada balkonowa "liście" 3m 1690.00 PLN InStock
Balustrada "Trapezy" + personalizacja

559,00

Balustrada "trapezy" + personalizacja 559.00 PLN InStock
Balustrada balkonowa "Linie" + poręcz 3m

1 890,00

Balustrada balkonowa "linie" + poręcz 3m 1890.00 PLN InStock
Balustrada samonośna z drewnianą poręczą

799,00

Balustrada samonośna z drewnianą poręczą 799.00 PLN InStock
Balustrada "Trapezy" z drewnianą poręczą

629,00

Balustrada "trapezy" z drewnianą poręczą 629.00 PLN InStock

Balustrady i przęsła - znajdziesz na Dommania

Balustrady balkonowe i tarasowe

Stworzenie idealnego domu nie jest zadaniem prostym. Wie o tym każdy, kto miał okazję się z tym mierzyć. W końcu trzeba nie tylko sprawić, by wszyscy domownicy wewnątrz pomieszczeń czuli się komfortowo, ale także by budynek pięknie i okazale prezentował się z zewnątrz. W tym aspekcie dużą rolę odgrywa przede wszystkim materiał, z którego wykonano dom i kolor ścian zewnętrznych. Ważne jednak są także elementy wykończeniowe, takie jak balustrady balkonowe czy tarasowe. Jak wybrać właściwe i na co zwracać uwagę podczas kupna? Nasz portal Dommania powstał właśnie po to, by pomagać Ci w dokonaniu najlepszego zakupu.

Balustrady tarasowe i balkonowe – rodzaje

Współcześnie domy buduje się w najróżniejszych stylach. Dużą popularnością cieszą się domy minimalistyczne i nowoczesne, ale z mody nie wychodzą również budynki w stylu klasycznym, wiejskim, śródziemnomorskim, skandynawskim czy eklektycznym. Co oczywiste styl i typ balustrady balkonowej lub tarasowej powinien być dopasowany przede wszystkim do wyglądu zewnętrznego domu.

Z jakich materiałów wykonuje się balustrady balkonowe i tarasowe? Największą popularnością cieszą się modele drewniane, co wynika przede wszystkim z tego, że można je dopasować niemal do każdego stylu domu. Minimalistyczne balustrady tarasowe drewniane będą odpowiednie do domu skandynawskiego, minimalistycznego czy eklektycznego, natomiast modele o nieco bardziej finezyjnych kształtach i rzeźbionych zdobieniach sprawdzą się w domach wybudowanych w stylu klasycznym, wiejskim czy śródziemnomorskim. Oczywiście, wybierając modele drewniane, trzeba zwrócić uwagę na to, by były one oznaczone jako balustrady zewnętrzne, a nie wewnętrzne. W innym wypadku można kupić zabezpieczenie, które nie będzie dobrze znosiło oddziaływania czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg, promienie słoneczne oraz niskie i wysokie temperatury.

Alternatywą dla drewnianych balustrad balkonowych i tarasowych mogą być modele wykonane ze stali nierdzewnej, zwykłej stali czarnej, kute oraz szklane. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że tego typu produkty sprawdzą się raczej wyłącznie w domach, w których dominuje styl nowoczesny lub minimalistyczny.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Wiele współcześnie stawianych domów jednorodzinnych wyposaża się zarówno w balkony, jak również w tarasy. Dobierając elementy wykończeniowe do tego typu miejsc wypoczynkowych warto pamiętać o spójności. Z pewnością najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest kupno takiej samej balustrady tarasowej i balkonowej – dzięki temu po prostu będziesz miał pewność, że całość będzie się prezentowała estetycznie i spójnie. Jeśli jednak lubisz eksperymenty architektoniczne, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać dwa modele w tym samym stylu – jednak nieco się od siebie różniące. Jest to rozwiązanie tym atrakcyjniejsze, że obecnie wielu producentów oferuje balustrady tarasowe i balkonowe ze zdobieniami na zamówienie.

Zamów balustrady schodowe razem z portalem Dommania

Zależy nam na tym, by nasi klienci, korzystając z naszej pomocy, mogli znaleźć wszystkie niezbędne elementy wykończeniowe do swoich domów. Dlatego znajdziesz u nas także różnorodne wewnętrzne balustrady schodowe, które znajdują się w ofertach najbardziej prestiżowych producentów.

W kategorii balustrad schodowych dużą popularnością cieszą się przede wszystkim modele wyposażone w wyprofilowaną poręcz drewnianą, ale w nowoczesnych, minimalistycznych domach i mieszkaniach często stosuje się także balustrady schodowe wykonane z metalu i stali nierdzewnej. Ich zaletą jest nie tylko minimalistyczny, efektowny design, ale także łatwość czyszczenia.

Balustrady schodowe, tarasowe i balkonowe – jak wybrać, by być szczęśliwym?

Wybierając balustrady tarasowe, schodowe i balkonowe do domu lub mieszkania, należy pamiętać o kilku aspektach. Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę cenę i jakość wykonania. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy chciałby robić zakupy jak najtaniej, niemniej elementy wykończeniowe do domu są produktami, na których nie warto oszczędzać. W przypadku balustrad schodowych, balkonowych i tarasowych cena najczęściej idzie w parze z jakością – warto mieć to na uwadze tym bardziej, że są to elementy, które mają duży wpływ na bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich.

Oczywiście, ważna jest nie tylko wytrzymałość balustrady i jakość materiałów, jakich użyto podczas produkcji. Istotne jest również to, czy wybrany model jest funkcjonalny. Pod pojęciem funkcjonalności rozumiemy na przykład jego wysokość czy trudność w utrzymaniu w czystości. Pamiętaj też, by balustrada balkonowa, tarasowa czy schodowa była pod kątem estetyki dopasowana do stylu budynku oraz, co oczywiste, Twoich preferencji.

Jeśli podczas dokonywania zakupu, weźmiesz pod uwagę wszystkie wymienione przez nas aspekty, z pewnością będziesz szczęśliwy z wyboru. Wszelkiego rodzaju balustrady są elementami, które służą przez wiele lat, dlatego dobrze przemyśl swój zakup, korzystając z naszej wyszukiwarki i porównywarki cen.

Zamknij
Ulubione
zamknij
strzałka wstecz
Dommania - ogłoszenia wyposażenia wnętrz do Twojego domu
Dommania Ogłoszenia - kliknij!