Dommania - wyposażenie wnętrz do Twojego domu
Filtry

Tablice informacyjne - znajdziesz na Dommania

Tablice informacyjne

W codziennym życiu zarówno w domu czy też w pracy powinny znajdować się funkcjonalne gadżety i dodatki służące do przekazywania informacji i zapisywania aktualnych myśli. Takim akcesorium są właśnie tablice i tabliczki informacyjne. Planując zakup tablicy, po której można pisać oraz przypinać różnego rodzaju notatki, w pierwszej kolejności należy zastanowić się która z nich będzie najlepsza i sprosta Państwa wymaganiom.

Rodzaje tablic

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów tablic, które różnią się materiałem wykonania oraz właściwościami, dlatego przed dokonaniem zakupu należy zapoznać się z dostępnymi ofertami.

Dużą popularnością cieszą się tablice magnetyczne, które mogą służyć zarówno do przyczepiania przydatnych notatek za pomocą magnesów jak i do pisania. Tablice magnetyczne suchościeralne są niezwykle mobilne i lekkie, w związku z czym stanowią praktyczny dodatek nie tylko w szkołach i w biurach, ale także w domu. Tablica magnetyczna do kuchni jest świetnym pomysłem, ponieważ pozwala na umieszczanie przepisów, listy zakupów, bądź innych przydatnych informacji w centralnym pomieszczeniu każdego domu, czyli w kuchni. Zaletą tablic magnetycznych jest fakt, że można na nich wielokrotnie zapisywać informacje, a następnie ścierać je za pomocą suchej gąbki, dzięki czemu tablica nie ulega zużyciu i może posłużyć na wiele lat. Ponadto tego rodzaju tablice są świetną alternatywą dla tablic kredowych, ponieważ nie brudzą i są o wiele wygodniejsze, w związku z czym będą idealnym rozwiązaniem w biurach, szkołach, ale także domach.

Oprócz białych tablic sucho ścieralnych producenci oferują także tablice szklane, które mimo że nie są tak mobilne jak wersje magnetyczne, to spełniają swoją funkcję. Do ograniczeń tablic szklanych należy fakt, że muszą zostać one zawieszone na ścianie ze względu na swoją przezroczystość. Tablice szklane dostępne są zazwyczaj w kolorze białym, szarym oraz czarnym, co sprawia, że prezentują się bardzo elegancko. Ponadto tego rodzaju tablice mogą okazać się świetnym dodatkiem w domu, ponieważ sprawdzą się także jako przekaźnik informacji pomiędzy domownikami. Warto wspomnieć , że szklane tablice będą idealnie pasować do nowoczesnych wnętrz.

Wiele sklepów oferuje także dobrze wszystkim znane ze szkoły tablice kredowe, które od lat sprawdzały się w placówkach zajmujących się edukacją, jednak zostały wyparte przez nowocześniejsze rozwiązania. Mogłoby wydawać się, że tablice kredowe zostały dawno zapomniane, jednak do dziś cieszą się dużym gronem zwolenników. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie tego typu tablic w kuchni lub przedpokoju, gdzie mogą stanowić pewnego rodzaju punkt informacyjny służący do komunikacji między domownikami. Tego rodzaju tablice świetnie sprawdzą się we wnętrzach klasycznych oraz w stylu skandynawskim, gdzie nie tylko będą mogły pełnić funkcję praktyczną ale także ozdobną. Warto jednak wspomnieć, że tablice kredowe ze względu na to, że pisanie na nich wiąże się z produkcja pyły, nie są polecane dla alergików.

Materiał wykonania tablic informacyjnych

Jeśli szukają Państwo taniego rodzaju tablicy, warto postawić na tablice korkowe, które nie posiadają funkcji pisania, jednak pozwalają na umieszczanie karteczek z notatkami przy pomocy kolorowych pinezek. Tablice korkowe są przydatnym dodatkiem zarówno w domu jak i w sklepach, biurach i szkołach, ponieważ cieszą się stosunkowo niską ceną.

Wśród tablic informacyjnych można znaleźć również nieco inne rodzaje, czyli tabliczki z napisami, które są przydatne w celach informacyjnych ale także ostrzegawczych. Wiele producentów wykonuje tego rodzaju tabliczki na zamówienie z wybranym napisem, co pozwala na indywidualne dostosowanie informacji. Warto również wspomnieć, że nasz sklep oferuje tabliczki drewniane z napisami, które mogą posłużyć jako dekoracja domu, na przykład modele z motywującymi cytatami lub śmiesznymi zdaniami. Tego rodzaju akcesoria mogą być także wykorzystane jako prezent na urodziny , rocznice, ślub bądź inne ważne okazje. Dobrym pomysłem są także tabliczki z napisami na drzwi, np. z napisem „ nie przeszkadzać” które sprawdzą się zarówno w domu jak i w biurze. Oprócz tabliczek wewnętrznych można również znaleźć tabliczki drewniane zewnętrzne, na których wytłacza się np. adres. Taka tabliczka z pewnością przyciągnie oko swoją estetyką i sprawi, że oznaczenie domu będzie wyglądało niezwykle elegancko. Podczas wyboru tablic informacyjnych z napisami warto postawić na sprawdzonych producentów, szczególnie w przypadku gdy są to tablice zewnętrzne, ponieważ powinny one być odpowiednio zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi.

 
Zamknij
Ulubione
zamknij
strzałka wstecz
Dommania - ogłoszenia wyposażenia wnętrz do Twojego domu
Dommania Ogłoszenia - kliknij!