Dommania - wyposażenie wnętrz do Twojego domu
Filtry

Ramki do zdjęć - znajdziesz na Dommania

Ramka do zdjęć - jak wybrać wyjątkową? 

Ramka do zdjęć powinna spełniać kilka funkcji. Dzięki niej możemy wyeksponować nasze ulubione zdjęcia i w ten sposób móc wracać do pięknych wspomnień każdego dnia. Ramka na zdjęcia powinna być także elementem dekoracyjnym, dobranym do rodzaju i stylu pomieszczenia. Dzięki powieszeniu na ścianie zdjęć nadajemy wyjątkowego i indywidualnego charakteru naszemu mieszkaniu. To prosty sposób aby odmienić wnętrze i sprawić, że ważne momenty naszego życia będą codziennie nam towarzyszyć. Jak wybrać odpowiednie ramki na zdjęcia? Po pierwsze, ramki dobieramy do wymiarów zdjęcia, jednak nie powinny one być dokładnie tego samego rozmiaru. Lepiej prezentuje się odrobinę większa ramka, która posiada ozdobny margines, czyli tak zwany “passe partout”. Takie obramowanie lepiej wyeksponuje zdjęcie i doda mu odrobinę głębi. Świetnym pomysłem jest stworzenie galerii składającej się z różnej wielkości ramek. Taki kolaż to bardzo modne rozwiązanie, które pozwala na stworzenie indywidualnej aranżacji. Ramki do zdjęć A4 możemy powiesić obok takich o mniejszych formatach. Warto aby niektóre powieszone były w pionie a inne w poziomie, co nada takiej kompozycji dynamiczności. W kolażu nie muszą znajdować się tylko zdjęcia. Zastanawiasz się co włożyć do ramki zamiast zdjęcia? Idealnym rozwiązaniem będą różne, ważne dla nas cytaty czy motta. Ścianę na której powiesimy zdjęcia rodzinne świetnie dopełnią dziecięce rysunki wyeksponowane w ramkach. Wśród zdjęć w galerii ściennej dobrze prezentują się plakaty lub grafiki. Stworzenie takiej kompozycji wymaga czasu i dobrego zaplanowania, ale efekt jest wart wysiłku. Taka galeria z pewnością przyciągnie wzrok i będzie idealną ozdobą ściany. Najbardziej reprezentatywnie kompozycja zdjęć będzie prezentować się w salonie, gdzie będą ją mogli podziwiać nie tylko domownicy, ale także goście. Zdjęcia idealnie ożywią również przedpokój, który czasami trudno jest urządzić i zagospodarować. Sypialnia to również świetnie miejsce na powieszenie galerii zdjęć. W tym pomieszczeniu możemy zdecydować się na bardziej osobiste zdjęcia i cytaty. O czym warto pamiętać tworząc kompozycję składające się z kilku elementów? Warto, aby zachować jeden motyw przewodni i tematykę, dzięki czemu całość będzie się prezentowała spójnie. Kolejnym istotnym aspektem jest sposób powieszenia ramki na ścianie. Możemy użyć tradycyjnch metod, czyli wbić do ściany gwoździk i na nim powiesić ramki, ale istnieją również mniej inwazyjne metody jak np. rzepy do mocowania obrazów. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy wynajmują mieszkanie i nie mogą w nie za bardzo ingerować. Użycie takich rzepów jest bardzo proste, należy tylko pamiętać o odpowiednim przygotowaniu powierzchni - powinna być czysta i odtłuszczona, aby rzepy dobrze się trzymały. 

Jaki kolor ramki do zdjęć wybrać? 

Jeżeli chodzi  o kolorystykę ramki do zdjęć na ścianę to mamy tutaj ogromny wybór różnych wzorów, kolorów i materiałów z jakich wykonane ramki. Klasyczne, drewniane ramki będą dobrze prezentować się w tradycyjnych lub rustykalnych wnętrzach, ale także w salonach, w których widoczne są inne drewniane elementy. Warto kolor ramki dobrać pod kolor większych drewnianych mebli. Ciekawie prezentują się ramki metalowe w odcieniach złota, które wyglądają bardzo elegancko i świetnie dopełnią nowoczesne salony i sypialnie. Czarne ramki do zdjęć dobrze wyglądają do czarno-białych zdjęć oraz różnych graficznych motywów lub cytatów. Ważne aby ramka pasowała do pomieszczenia oraz do zdjęcia. Możemy kierować się zasadą, aby ramkę dobrać do kolorystyki, która występuje na zdjęciu. Ramkę do zdjęć nie zawsze musimy wieszać na ścianie. Ramka stojąca dobrze pasować będzie jako ozdoba szafki nocnej lub komody w sypialni. W tym przypadku także możemy połączyć ze sobą różne wielkości ramek. Duża ramka do zdjęcia świetnie prezentować się będzie obok dwóch mniejszych, ale tak jak w przypadku galerii zdjęć warto, aby utrzymane były w podobnym klimacie. 

Ramki na zdjęcia - jaki kształt wybrać? 

Obecnie wybór kształtu ramki na zdjęcia nie ogranicza się tylko do prostokątów lub kwadratów. Na rynku jest ogromny wybór ramek w ciekawych, oryginalnych kształtach. Przed zakupem warto pomyśleć jaka najlepiej dopełni nasze wnętrze i wyeksponuje zdjęcia. Zdjęcia rodzinne świetnie będzie wyglądać w ramce w kształcie domu, co dodatkowo ma również znaczenie symboliczne. Delikatne ażurowe ramki to dobre rozwiązanie do ślubnych zdjęć lub zdjęć z różnych sesji fotograficznych. Do pokoju dziecięcego dobrze wybrać wesołą ramkę w kształcie ulubionego zwierzaka. Z kolei fanom funkcjonalnych rozwiązań może spodobać się ramka na zdjęcia z zegarem cyfrowym i termometrem. W niektórych wnętrzach jednak najlepiej będą wyglądały proste ramki. Wybór zależy od naszych preferencji, klimatu zdjęć oraz wystroju pomieszczenia. Ramka do zdjęcia powinna nie tylko je ochraniać i dawać możliwość jego zawieszenia, ale także być ozdobą. Dobrze dobrana rama świetnie wyeksponuje zdjęcia i podkreśli ich charakter. 

Zamknij
Ulubione
zamknij
strzałka wstecz
Dommania - ogłoszenia wyposażenia wnętrz do Twojego domu
Dommania Ogłoszenia - kliknij!