Dommania - wyposażenie wnętrz do Twojego domu
Filtry

Zamki

Jednym z elementów jakiego nie może zabraknąć w każdym domu, jest zamek do drzwi, który zapewnia bezpieczeństwo i komfort Tobie oraz bliskim. Zamków do drzwi jest wiele rodzajów, zarówno do drzwi wejściowych jak i wewnętrznych. Powinny być w stanie utrzymać włamywaczy z dala od domu i dać właścicielowi poczucie bezpieczeństwa, dając mu spokój ducha. Na rynku dostępnych jest wiele zamków do drzwi, z których każdy ma swoje wady i zalety.Zamki wpuszczane do drzwi antywłamaniowych, to najwyższy stopień  zabezpieczenia. Ich mechanizm jest zamontowany wewnątrz drzwi, a także są niezawodne przez wiele lat, dzięki temu, że są solidnie wykonane. Zamki nawierzchniowe stosowane są jako zabezpieczenia między innymi domów i biur. Montowane są na drzwiach jako dodatek do głównego zamka. Są o tyle komfortowe, ponieważ nie trzeba używać klucza od środka, wystarczy pokrętło. Poza tradycyjnymi zamkami, istnieją również elektroniczne i na szyfr. Zamki szyfrowe łączą w sobie funkcje klawiatury i czytnika kart. Możesz ustawić pin, który będzie znany tylko Tobie i domownikom.

Zamki - znajdź na Dommania

Zamki

Zamki do drzwi są niezbędnikiem w każdym domu, ponieważ zapewniają bezpieczeństwo a także komfort. Dzielą się one przede wszystkim na zamki do drzwi wejściowych oraz zamki do drzwi pokojowych, jednak oprócz tego na rynku dostępnych jest wiele rodzajów zamków, dlatego warto poświęcić chwilę na poznanie chociaż części z nich przed dokonaniem zakupu.

Rodzaje zamków pod względem sposobu montażu

Zamki do drzwi dzieli się pod względem sposobu montażu. Te rodzaje zamków różnią się między sobą, jednak charakteryzują je wspólne cechy. Jednym z typów jest zamek do drzwi wpuszczany, który montowany jest wewnątrz drzwi i może być zamykany poprzez zatrzask uruchamiany poprzez obrót klamki lub przez kilka typów zasuw: na klucz prosty, zasuwę z blokadą oraz przy pomocy klucza płaskiego. Wyróżnia się także zamek wielopunktowy, gdzie jeden klucz uruchamia kilka zasuw. Ten rodzaj zamka wykorzystuje zazwyczaj 3-4 zasuwy, jednak istnieją również antywłamaniowe modele wysokiej klasy, które zabezpieczają drzwi przy pomocy 6-8 bolców, które rozmieszczone są w wielu miejscach. Producenci oferują także zamki wierzchnie, które nie wymagają wiercenia, ponieważ montowane są na powierzchni drzwi. Z kolei zasuw umieszczany jest w blokadzie przymocowanej do ościeżnicy. Istnieją także zamki oszczędnościowe, które można zazwyczaj spotkać w biurach czy też hotelach. Działają one na zasadzie zapadki, która uruchamiana jest obrotową klamką. W niektórych zamkach oszczędnościowych oprócz klamki obrotowej można użyć także tradycyjnego klucza.

Zamknij
Ulubione
zamknij
strzałka wstecz
Dommania - ogłoszenia wyposażenia wnętrz do Twojego domu
Dommania Ogłoszenia - kliknij!