Dommania - wyposażenie wnętrz do Twojego domu
Filtry

Wizjery

Elektroniczny wizjer do drzwi 3,2" z funkcją nagrywania na kartę Micro SD, bateryjny

324,99

Elektroniczny wizjer do drzwi 3,2" z funkcją nagrywania na k... 324.99 PLN InStock
Elektroniczny wizjer do drzwi LCD 3,5", szerokokątny obiektyw, bateryjny, srebrny

243,99

Elektroniczny wizjer do drzwi lcd 3,5", szerokokątny obiekty... 243.99 PLN InStock
Elektroniczny wizjer do drzwi 4,7" z funkcją nagrywania na kartę Micro SD, czujnikiem ruchu i menu w 9 językach, bateryjny

913,99

Elektroniczny wizjer do drzwi 4,7" z funkcją nagrywania na k... 913.99 PLN InStock
Elektroniczny wizjer do drzwi 4", szerokokątny obiektyw, bateryjny, srebrny

686,99

Elektroniczny wizjer do drzwi 4", szerokokątny obiektyw, bat... 686.99 PLN InStock
Elektroniczny wizjer do drzwi 3,2" z funkcją nagrywania na kartę Micro SD, bateryjny

570,99

Elektroniczny wizjer do drzwi 3,2" z funkcją nagrywania na k... 570.99 PLN InStock
Elektroniczny wizjer do drzwi 4", szerokokątny obiektyw, bateryjny, srebrny

390,99

Elektroniczny wizjer do drzwi 4", szerokokątny obiektyw, bat... 390.99 PLN InStock
Elektroniczny wizjer do drzwi LCD 3,5", szerokokątny obiektyw, bateryjny, srebrny

424,99

Elektroniczny wizjer do drzwi lcd 3,5", szerokokątny obiekty... 424.99 PLN InStock
Elektroniczny wizjer do drzwi 4,7" z funkcją nagrywania na kartę Micro SD, czujnikiem ruchu i menu w 9 językach, bateryjny

517,99

Elektroniczny wizjer do drzwi 4,7" z funkcją nagrywania na k... 517.99 PLN InStock

Wizjery - znajdziesz na Dommania

Wizjer elektroniczny? Dlaczego warto go wybrać?

Jeśli myślisz o wyborze elektronicznego wizjera do drzwi zamiast tradycyjnego, możesz się zastanawiać, czy jest wart twoich pieniędzy. To zrozumiałe, ale to nie znaczy, że odpowiedź jest prosta. Wyjaśnimy wszystkie zalety i wady, abyś mógł podjąć decyzję w oparciu o to, co najlepiej spełni Twoje potrzeby.

Zbadamy, dlaczego ludzie kupują elektroniczne wizjery do drzwi, jak działają, jak skuteczne są w wykrywaniu potencjalnych intruzów, a także udzielimy ogólnych porad na temat tego, które typy prawdopodobnie będą działać przez dłuższy czas, a które oferują większe ekrany, dla łatwości oglądania z daleka.

Elektroniczne wizjery drzwiowe, jakie można znaleźć obecnie na rynku są prawie takie same jak zwykłe modele, z wyjątkiem tego, że są wyposażone w dodatkowy ekran, który może powiedzieć, kto jest na zewnątrz, co zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa podczas otwierania drzwi nieznajomym. Oznacza to również, że możesz zobaczyć, co dzieje się na zewnątrz, bez konieczności otwierania całych drzwi, co jest przydatne, gdy na zewnątrz jest zimno lub mokro. Niektóre modele są wyposażone w aparat o jakości cyfrowej, ale może to sprawić, że staną się bardziej oczywiste, więc jeśli chcesz dyskretnie sprawdzić, kto jest poza Twoim domem, bez robienia większego zamieszania, najlepszym rozwiązaniem może być wizjer.

Czy warto wybrać elektroniczny wizjer drzwiowy?

Łatwość użytkowania i instalacji

Zanim zaczniesz rozmawiać o konkretnych markach, upewnij się, że znasz kroki potrzebne do pomyślnego zainstalowania jednej z nich. Pomoże to uniknąć zakupu urządzenia, które nie działa poprawnie lub nie jest wystarczająco niezawodne do celów instalacyjnych. Jedną z głównych zalet elektronicznych wizjerów drzwiowych jest to, że zazwyczaj są one dostarczane z instrukcją montażu. Zostaną one umieszczone w Twoim pudełku przy zakupie produktu, więc powinny być łatwe do zamontowania.

Przystępność i ceny

Największą zaletą wizjerów elektronicznych do drzwi jest to, że są bardzo przystępne cenowo. Są na ogół tańsze niż inne typy wizjerów, być może dlatego, że ich technologia nie jest tak zaawansowana lub wyrafinowana. Może to sprawić, że będą mniej atrakcyjne dla kupujących, ale warto zauważyć, że te urządzenia nadal zapewniają solidne funkcje i możliwości. Oznacza to, że mogą oferować świetny stosunek jakości do ceny, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę czas, przez który będą pracować bez konieczności wymiany części lub poddawania poważnym naprawom.

Rodzaje elektronicznych wizjerów drzwi

Obecnie dostępne są trzy główne typy wizjerów elektronicznych drzwi. Zostały one opisane poniżej wraz z kilkoma ważnymi funkcjami, na które należy zwrócić uwagę.

Systemy wprowadzania ekranu AutoPilot

Modele te wykorzystują czujnik montowany na ramie drzwi. Ma to na celu wykrycie, czy ktokolwiek znajduje się na zewnątrz, poprzez obserwację ruchu lub słuchanie hałasu, jaki wydaje, gdy naciska na ramę. Jeśli wykryje intruza, zaalarmuje Cię listem z wiadomością dźwiękową, a także wyemituje głośny dźwięk lub migające światło widoczne na jednej z Twoich kamer lub ekranów.

Ponieważ jest to zautomatyzowane, nie musisz tego zbyt uważnie monitorować. Będziesz jednak musiał go wyłączyć, jeśli chcesz otworzyć drzwi, aby uruchamiał alarm tylko wtedy, gdy rama zostanie zerwana lub przesunięta z miejsca. Zwykle można to zrobić elektronicznie, więc nie ma potrzeby grzebania w przewodach i elektronice. Jednak nie wszystkie modele mają regulowane poziomy czułości, więc może się okazać, że Twoje urządzenie ostrzega Cię, gdy ktoś spowoduje nawet niewielki ruch na ościeżnicy. Chociaż może to być w porządku dla tych, którzy chcą dodatkowej warstwy bezpieczeństwa, inni mogą w rezultacie stwierdzić, że przez cały dzień otrzymują fałszywe alarmy.

Niektóre modele oferują wysokiej jakości dwufunkcyjne wrażenia. Obejmuje to czujniki podczerwieni i ruchu, które ostrzegają, jeśli ktoś jest na zewnątrz lub próbuje włamać się do twojego domu. Jednak sposób, w jaki działają, oznacza, że ​​chociaż prawdopodobnie nie zawodzą w wykrywaniu intruzów, mogą również powodować niezamierzone fałszywe alarmy przez cały dzień.

Monitory noktowizyjne to kolejny rodzaj elektronicznego wizjera drzwi. Różnią się one od zwykłych wizjerów, ponieważ nie mają na nich kamery. Zamiast tego mają ekran, który możesz ustawić za drzwiami. Ponieważ nie są tak nachalne jak aparat, są dobrym wyborem dla tych, którzy nie chcą umieszczać aparatu przed domem, który inni ludzie mogą zauważyć w ciągu dnia.

Działają one jednak dobrze w nocy. Powodem tego jest to, że mają na sobie światła podczerwone, które będą niewidoczne dla ludzkiego oka, ale pozwolą ci zobaczyć, kto jest poza twoim domem, bez konieczności włączania wszystkich świateł lub używania niewygodnej latarki. Dzięki temu możesz zaoszczędzić pieniądze, upewniając się, że w danym momencie działa tylko jedno źródło światła, a także zapobiegać włamaniom, zaskakując intruzów światłem zamiast ich odstraszać.

W przypadku szczególnie wrażliwych nieruchomości najlepszym wyborem może być monitor noktowizyjny o maksymalnym zasięgu 250 metrów. Dzięki temu będziesz mieć oko na podjazd i ogród, a także zajrzeć do domu z niezwykłą dokładnością.

Zamknij
Ulubione
zamknij
strzałka wstecz
Dommania - ogłoszenia wyposażenia wnętrz do Twojego domu
Dommania Ogłoszenia - kliknij!