Dommania - wyposażenie wnętrz do Twojego domu
Filtry

Wiertła

Fieldmann - Zestaw wierteł do muru 18 zt.

86,90

Fieldmann - zestaw wierteł do muru 18 zt. 86.90 PLN InStock
Fieldmann - Zestaw wierteł do żelaza + bity 12 szt.

36,90

Fieldmann - zestaw wierteł do żelaza + bity 12 szt. 36.90 PLN InStock
Fieldmann - Zestaw wierteł do żelaza 27 szt.

138,90

Fieldmann - zestaw wierteł do żelaza 27 szt. 138.90 PLN InStock
Fieldmann - Zestaw wierteł do kamienia + bity 12 szt chrom

47,90

Fieldmann - zestaw wierteł do kamienia + bity 12 szt chrom 47.90 PLN InStock
Fieldmann - Zestaw wierteł do drewna + bity 12 szt. chrom

42,90

Fieldmann - zestaw wierteł do drewna + bity 12 szt. chrom 42.90 PLN InStock
Fieldmann - Zestaw wierteł i dłut SDS 13 szt.

151,90

Fieldmann - zestaw wierteł i dłut sds 13 szt. 151.90 PLN InStock
Fieldmann - Zestaw wierteł do żelaza 39 szt.

95,90

Fieldmann - zestaw wierteł do żelaza 39 szt. 95.90 PLN InStock

Wiertła - znajdziesz na Dommania

Wiertła do metalu - co jest najważniejsze przy wyborze? 

Wybór odpowiedniego wiertła musi być dobrany do materiału, w którym będziemy wiercić. Wiertła do metalu posiadają szereg cech, które umożliwiają wiercenie w twardym materiale, jakim jest metal. Aby efektywnie wykonać pracę, wiertło musi być wyposażone w zaostrzoną końcówkę, która pozwoli przebić się przez metal. Ważny jest także jego rozmiar, ponieważ od tego zależy jak szeroki i głęboki otwór będziemy w stanie wykonać. Wiertło powinno być wykonane z trwałych i solidnych materiałów. Zwykle do ich wykonania używana jest stal szybkotnąca HSS. Wiertła wykonane z tego rodzaju stali wyposażone są w zeszlifowane ostrze, które znacząco zwiększa efektywność oraz dokładność skrawania. Kolejnym niezwykle istotnym aspektem przy wyborze odpowiedniego wiertła do metalu jest rodzaj uchwytu. Rodzaj uchwytu określa czy wiertło będzie pasowało do wiertarki. Opcją najczęściej spotykaną w wiertarkach jest uchwyt samomocujący. Do takiego uchwytu pasują wiertła walcowe. Popularnymi rodzajami uchwytów są także: SDS-Max, SDS-Plus oraz uchwyty stożkowe (Morse’a). Każde wiertło ulega zużyciu, a wydajność i precyzja tych urządzeń zależy od ich stanu. Co w przypadku gdy wiertło straci pożądaną ostrość? Z pomocą przychodzą ostrzałki do wierteł. Dzięki temu, że są one dostosowane do konkretnych typów wierteł, możemy wybrać opcję idealnie pasującą do naszego sprzętu. Dzięki ostrzałkom do wierteł możemy przedłużyć żywotność wiertła i zaoszczędzić na zakupie nowego egzemplarza. Czasem potrzebujemy wywiercić większy otwór niż pozwala na to średnica wiertła. Warto wtedy dokupić otwornicę do metalu, która pozwoli na wykonanie otworu o dużej średnicy. Najczęściej wykonane są one ze stali bimetalicznej, dzięki czemu możemy bez problemu użyć ich do wiercenia otworów w twardym metalu lub stali. Należy jednak pamiętać, aby dokupić odpowiedni uchwyt mocujący, który może różnić się w zależności od wymiarów otwornicy. Otwornice z bimetalu cechują się dużą efektywnością pracy oraz odpornością na uszkodzenia. 

Wiertła do drewna - wybierz odpowiednie dla siebie

Wiertła do drewna różnią się od siebie budową i zastosowaniem, więc przed zakupem warto zastanowić się do jakich prac będą nam one potrzebne. Wiertło do drewna może służyć do wykonywania otworów w drewnie, ale także w materiałach drewnopochodnych, takich jak sklejka czy płyty meblowe. Zwykle wszystkie posiadają ostrze zakończone specjalnym szpicem, który ułatwia rozpoczęcie wiercenia. Najpopularniejszym rodzajem są wiertła świdrowe, pozwalające na wywiercenie małych, precyzyjnych otworów. Występują one pojedynczo, albo są do kupienia jako zestaw wierteł o różnej średnicy. Do otworów o większej średnicy świetnie nada się wiertło płaskie, zwane również piórkowym, które posiada dwie proste krawędzie skrawające. Wiertła spiralne pozwalają na wywiercenie otworu o dużym przekroju i głębokości, sięgającej nawet około 70 cm. Na rynku możemy kupić również specjalne wiertła pod wkręty konfirmatowe. Są one często stosowane przy tworzeniu mebli, dlatego świetnie sprawdzą się wszystkim majsterkowiczom. Wiertła puszkowe z kolei pozwalają na wykonanie otworów nieprzelotowych np. pod zawiasy czy okucia meblowe. Działają inaczej niż otwornice do drewna, które stosuje się do wycinania otworów, jedynie poprzez skrawanie po ich obwodzie. Dzięki wiertłom puszkowym jesteśmy w stanie skrawać całą objętość otworu. Otwornice do drewna mają cylindryczny kształt i zakończone są ząbkami skrawającymi. Wkręty do drewna to coś czego w warsztacie zapalonego majsterkowicza i amatora własnoręcznie wykonanych mebli nie może zabraknąć. Wkręt do drewna służy do łączenia drewnianych konstrukcji i cechuje się dużą wytrzymałością i trwałością. 

Wiertło do betonu - czym powinno się cechować? 

Beton jest niezwykle trwałym i twardym materiałem, dlatego planując w nim wiercić musimy wybrać odpowiednio wytrzymałe wiertła. Wiertło do betonu powinno być dobrej jakości, tak żeby nie uległo stępieniu czy pęknięciu już po kilku użyciach. Tańsze modele wierteł do betonu często pękają kiedy natrafimy przypadkiem na pręt zbrojeniowy. W przypadku dobrych i sprawdzonych wierteł taka sytuacja nam nie grozi. Istnieje kilka rodzajów wierteł do betonu, w zależności od tego z jaką wiertarką mają być używane. Wiertła udarowe stosowane są do wiertarki udarowej i sprawdzają się również do wiercenia w cegle czy kamieniu. Najpopularniejsze są wiertła widiowe, których końcówka pokryta jest węglikiem spiekanym. Do wiercenia w betonie stosowane są także wiertła diamentowe pasujące do wiertarek diamentowych. Wykorzystywane są przez profesjonalistów wykonujących prace budowlane, ale sprawdzą się również do samodzielnych remontów. Wiertła diamentowe pozwala na szybką i stabilną pracę. Wybierając wiertło do betonu należy wybrać wiertło przeznaczone do tego typu prac. Warto postawić na dobrej jakości wiertło, które pozwoli na szybką i bezproblemową pracę, a także pozwoli uniknąć stresu związanego z koniecznością częstej wymiany wierteł. 

Zamknij
Ulubione
zamknij
strzałka wstecz
Dommania - ogłoszenia wyposażenia wnętrz do Twojego domu
Dommania Ogłoszenia - kliknij!