Dommania - wyposażenie wnętrz do Twojego domu
Filtry

Stoły

Stół 80x80 z blatem marmurowym biancone ręcznie dekorowany

4 990,00

Stół 80x80 z blatem marmurowym biancone ręcznie dekorowany

Stół 80x80 z blatem marmurowym biancone ręcznie dekorowany 4990.00 PLN InStock
Ława BLADE 4 105x65 czarna ☞ Kupuj w Sprawdzonych i wysoko Ocenianych sklepach

419,00

ława blade 4 105x65 czarna ☞ kupuj w sprawdzonych i wysoko o...

ława blade 4 105x65 czarna ☞ kupuj w sprawdzonych i wysoko o... 419.00 PLN InStock
Ława CLIF biała/grafitowa ☞ Kupuj w Sprawdzonych i wysoko Ocenianych sklepach

399,00

ława clif biała/grafitowa ☞ kupuj w sprawdzonych i wysoko oc...

ława clif biała/grafitowa ☞ kupuj w sprawdzonych i wysoko oc... 399.00 PLN InStock
Ława PANDA 120x64 biała/czarna ☞ Kupuj w Sprawdzonych i wysoko Ocenianych sklepach

569,00

ława panda 120x64 biała/czarna ☞ kupuj w sprawdzonych i wyso...

ława panda 120x64 biała/czarna ☞ kupuj w sprawdzonych i wyso... 569.00 PLN InStock
Ława CLIF san remo/grafit ☞ Kupuj w Sprawdzonych i wysoko Ocenianych sklepach

399,00

ława clif san remo/grafit ☞ kupuj w sprawdzonych i wysoko oc...

ława clif san remo/grafit ☞ kupuj w sprawdzonych i wysoko oc... 399.00 PLN InStock
Stolik kawowy SLIDE 113x60 dąb/biały połysk ☞ Kupuj w Sprawdzonych i wysoko Ocenianych sklepach

449,00

Stolik kawowy slide 113x60 dąb/biały połysk ☞ kupuj w sprawd...

Stolik kawowy slide 113x60 dąb/biały połysk ☞ kupuj w sprawd... 449.00 PLN InStock
Stolik kawowy MIA 65x65 biały połysk ☞ Kupuj w Sprawdzonych i wysoko Ocenianych sklepach

439,00

Stolik kawowy mia 65x65 biały połysk ☞ kupuj w sprawdzonych...

Stolik kawowy mia 65x65 biały połysk ☞ kupuj w sprawdzonych... 439.00 PLN InStock
Stolik kawowy SLIDE 113x60 czarny mat/biały połysk ☞ Kupuj w Sprawdzonych i wysoko Ocenianych sklepach

589,00

Stolik kawowy slide 113x60 czarny mat/biały połysk ☞ kupuj w...

Stolik kawowy slide 113x60 czarny mat/biały połysk ☞ kupuj w... 589.00 PLN InStock
Ława LUNA 100x55 biały połysk ☞ Kupuj w Sprawdzonych i wysoko Ocenianych sklepach

459,00

ława luna 100x55 biały połysk ☞ kupuj w sprawdzonych i wysok...

ława luna 100x55 biały połysk ☞ kupuj w sprawdzonych i wysok... 459.00 PLN InStock
Stolik kawowy SLIDE 113x60 dąb/biały połysk ☞ Kupuj w Sprawdzonych i wysoko Ocenianych sklepach

589,00

Stolik kawowy slide 113x60 dąb/biały połysk ☞ kupuj w sprawd...

Stolik kawowy slide 113x60 dąb/biały połysk ☞ kupuj w sprawd... 589.00 PLN InStock

Jaki stół wybrać do salonu?

Dla wielu osób stół to jeden z najważniejszych mebli w domu. To właśnie przy nim rodziny zasiadają do wspólnych obiadów czy kolacji. To również przy nim odbywają się ważne dla wszystkich rozmowy, czy trwające często po wiele godzin spotkania z gośćmi, którzy przyszli w odwiedziny. Najpopularniejsze miejsca w jakich stoły znajdują swoje zastosowanie, to właśnie pokoje dzienne oraz jadalnie. Najczęściej jednak do każdego z tych pomieszczeń pasują zupełnie różne i o różnej wielkości stoły. Przed zakupem warto przemyśleć gdzie na dłużej zagości wybrany przez Państwa stół, oraz jakie będzie jego główne zastosowanie. Dla osób, które nie posiadają jadalni, a miejsca na stół i krzesła zagospodarują w pokoju dziennym, ważne jest aby nie był on zbyt duży i nie zajął większości przestrzeni salonu. W takim przypadku bardzo dobrym wyborem będzie ławostół. Jest to bardzo nowoczesne i zarazem niesamowicie praktyczne rozwiązanie. Dzięki temu, że jest to tak zwany mebel 2w1, swobodnie mogą one pełnić dwie, bardzo ważne funkcje w domu. Na co dzień mogą być małym stolikiem, tylko dla domowników, a nawet mogą być zwykłym stolikiem kawowym. Natomiast przed spotkaniem z większą liczbą gości, łatwo można przeobrazić go w duży stół, nawet dla kilku osób, przy którym będzie można przyjemnie spędzić czas na wspólnych pogawędkach. Stoły rozkładane są w ostatnich sezonach hitem wśród sprzedaży, dzięki temu, że posiadają wiele możliwości i zastosowań. Świetnie sprawdzają się w mieszkaniach o bardzo małym metrażu, jak i w ogromnych apartamentach.

 

 

Jaki stół wybrać do jadalni?

Przed zakupem stołu do jadalni powinno się na samym początku bardzo dokładnie ją zmierzyć, dlatego że to jaki stół będzie można tam wstawić zależy przede wszystkim od przestrzeni w jakiej ma się znaleźć. Kolejną ważną decyzją, którą należy podjąć przed dokonaniem zakupu jest wybór stylu jaki będzie dominował w jadalni. Stół i krzesła, jako jedne z niewielu mebli w przestrzeni jadalnej, będą również głównym elementem ozdobnym, dlatego wyboru tego należy dokonać po dokładnym przemyśleniu każdego, nawet najmniejszego szczegółu. Jadalnia z reguły kojarzy się z wielkim, najczęściej drewnianym stołem, wokół którego stoją idealnie dopasowane krzesła. Ale żeby móc sobie pozwolić na obszerny stół, jadalnia również powinna być całkiem sporych rozmiarów. W mieszkaniach pomieszczenia te, są najczęściej niewielkich rozmiarów, dlatego ciężko byłoby zmieścić w nich stoły z jakimi zazwyczaj kojarzy się jadalnia. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzi stół rozkładany, który tak jak w przypadku salonu, świetnie się w niej sprawdzi. Stoły te na co dzień nie będą zajmowały dużo miejsca, ale będą służyły domownikom do spędzania wolnego czasu przy wspólnym posiłku, rozmowach czy też grach planszowych. Natomiast, kiedy kolacja czy też obiad ma odbyć się w większym gronie z łatwością rozłożyć można ławę, na o wiele większy stół, który pomieści większe grono bez najmniejszego problemu, a wspólny czas upłynie równie komfortowo jak przy dużym stole. W domkach jednorodzinnych sytuacja zazwyczaj jest zupełnie inna. Jadalnia jest bardziej pokaźnych rozmiarów i wybór stołu może się wydawać o wiele łatwiejszy. Niestety okazuje się, że stół do jadalni bardzo często jest trudnym wyborem. Należy kupić taki, aby współgrał z całą resztą domu, tak aby jadalnia nie stanowiła zupełnie odrębnej części domu, niepasującej do wystroju. Jednym ze stołów, które wpasują się do praktycznie każdego wnętrza jest okrągły stół. Jego kształt z odpowiednio dobranymi krzesłami może stworzyć cudowny, niepowtarzalny klimat, ale także, będzie głównym, wyjątkowym elementem dekoracyjnym tego pomieszczenia. Dodatkowym plusem takiego stołu jest to, że przy większej ilości osób na rodzinnym obiedzie, każdy z łatwością będzie mógł spojrzeć na swojego rozmówcę, co przy stołach prostokątnych bardzo często stanowi problem. Rozstawione na nim jedzenie będzie dla każdego na wyciągnięcie ręki, dzięki czemu goście będą mogli spróbować każdej przygotowanej potrawy, bez konieczności wstawania po nią.

 

Jaki stół wybrać do kuchni?

Stoły, które zazwyczaj wybierane są do kuchni, to stoły niewielkich rozmiarów. Służą one z reguły do zjedzenia szybkiego śniadania przez domowników, czy też wypicia popołudniowej kawy. Stół do kuchni zdaje się być łatwym wyborem, jednak przed dokonaniem zakupu należałoby wyznaczyć dla niego przestrzeń, a następnie dokładnie ją zmierzyć, tak by stół nie okazał się ani za mały ani za duży. Do nowoczesnego wystroju kuchni, najczęściej wybierany jest stół okrągły niewielkich rozmiarów, który pięknie się prezentuje i nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Dobrym rozwiązaniem przy zakupie będzie też stół okrągły rozkładany, którego dodatkowa funkcja może okazać się bardzo przydatna w awaryjnych sytuacjach. Z łatwością można je rozłożyć i nadal nie powinien zajmować zbyt dużo miejsca, jednak dzięki temu zmieści większą ilość osób zasiadających przy nim. Może on także posłużyć jako dodatkowe miejsce na chwilowe ustawienie na nim wypieków czy też większej ilości potraw. W naszej ofercie znajdą Państwo wiele stołów, które sprawdzą się w każdym z wyżej wymienianych pomieszczeń. Jesteśmy przekonani o tym, że każdy znajdzie u nas swój wymarzony stół.

 
Zamknij
Ulubione
zamknij
strzałka wstecz