Dommania - wyposażenie wnętrz do Twojego domu
Filtry

Miotły, zmiotki i szufelki

Szufelka i Zmiotka Normann Copenhagen Ciemnoszara

109,76

Szufelka i zmiotka normann copenhagen ciemnoszara 109.76 PLN InStock
Szufelka i Zmiotka Normann Copenhagen Szara

109,76

Szufelka i zmiotka normann copenhagen szara 109.76 PLN InStock
Szufelka i Zmiotka Normann Copenhagen Różowa

109,76

Szufelka i zmiotka normann copenhagen różowa 109.76 PLN InStock
Szufelka i Zmiotka Normann Copenhagen Czarna

109,76

Szufelka i zmiotka normann copenhagen czarna 109.76 PLN InStock
Szufelka i Zmiotka Normann Copenhagen Fioletowa

109,76

Szufelka i zmiotka normann copenhagen fioletowa 109.76 PLN InStock
Zmiotka + szufelka z gumą CLIP AZUR

7,99

Zmiotka + szufelka z gumą clip azur 7.99 PLN InStock

Miotły, zmiotki i szufelki - znajdziesz na Dommania

W dobie dzisiejszych odkurzaczy i innowacyjnych sprzętów do sprzątania miotły, zmiotki i szufelki nadal stanowią nieodłączne akcesoria każdego mieszkania. Chociaż mogłoby wydawać się, że ich wybór jest dosyć prosty to jednak przed zakupem warto zapoznać się z dostępnymi na rynku modelami, które różnią się kształtem, trzonkiem i materiałem wykonania włosia. Różnego rodzaju miotły i zmiotki pozwalają na ekspresowe sprzątnięcie małych powierzchni bez konieczności wyciągania i podłączania odkurzacza. Ponadto tego rodzaju akcesoria są pierwszym ratunkiem kiedy w przedpokoju pojawi się piasek po wizycie gości lub rozsypią okruszki.
 

Rodzaje mioteł

Miotły, nazywane też szczotkami różnią się między sobą głównie materiałem, z którego wykonana jest końcówka do zamiatania oraz długością kija. Warto wybierać modele z wykręcanym kijem, dzięki czemu po zużyciu końcówki można ją będzie z łatwością wymienić na nową. Jeżeli chodzi o długość kija to powinna być ona odpowiednio dopasowana do wzrostu. Końcówki do zamiatania wykonane są z różnych materiałów, dlatego aby wybrać najlepszy należy poznać właściwości każdego z nich.

Miotły z miękkim włosiem świetnie sprawdzają się do zamiatania wnętrza domu, ponieważ miękki materiał w kontakcie z podłogą jest w pełni bezpieczny i nie ma ryzyka powstania zarysowań i zadrapań powierzchni. Kij miotły wykonany jest zazwyczaj z metalu lub tworzywa sztucznego występującego w wielu wersjach kolorystycznych, dzięki czemu oprócz tego, że jest praktyczny to dodatkowo może atrakcyjnie wyglądać w pomieszczeniu.

Z kolei miotły z twardym włosiem polecane są do użytku zewnętrznego. Sprawdzają się świetnie w przypadku omiatania chodnika wokół domu lub podwórka. Nie należy używać ich wewnątrz domu na podłogach i parkietach, ponieważ mogły by one ulec uszkodzeniu po kontakcie z twardym włosiem.

Nieco bardziej nowoczesne są miotły gumowe wyposażone w teleskopowy kij, który można dostosować do wzrostu prawie każdego użytkownika. Miotły gumowe charakteryzują się właściwościami antystatycznymi, dzięki czemu nie elektryzują się podczas sprzątania. Ponadto wykazują dużą odporność na wilgoć oraz są stosunkowo lekkie, dzięki czemu zamiatanie staje się o wiele przyjemniejsze i wygodniejsze. Szczotki gumowe nadają się idealnie do domów, w których przebywają alergicy, ponieważ podczas zamiatania nie unosi się kurz. Dodatkowym atutem jest łatwe czyszczenie gumowych końcówek, dzięki czemu nadają się również do czyszczenia płytek i paneli.

Zmiotka i szufelka zapoczątkowały pomysł na miotły z szufelką, które w odróżnieniu od poprzedniczek nie wymagają schylania się. Jest to idealne rozwiązanie, szczególnie w domach osób starszych oraz dla osób o ograniczeniach ruchowych. Na rynku oprócz tradycyjnych mioteł z szufelką można znaleźć modele z otwierającą się na przycisk klapą szufelki, która zapobiega wysypywaniu się zamiecionego brudu.
 

Innowacyjna szufelka

Dla osób, które nie przepadają za niedokładnymi szufelkami polecana jest szufelka automatyczna, która pozwala na usunięcie zamiecionego standardową miotłą kurzu bezpośrednio do instalacji centralnego odkurzania. Szufelki automatyczne najczęściej montuje się w miejscach wymagających ciągłego zamiatania , np. w kuchniach czy przedpokojach. Montuje się je zazwyczaj w cokole mebli lub w ścianach przy podłodze. Duża różnorodność kolorystyczna modeli oraz rozmiarów sprawia, że staja się one niewidoczne lub wyglądają estetycznie i nie psują aranżacji pomieszczenia.
 

Zmiotka do kurzu - niezbędne akcesorium

Większość osób uważa zmiotkę do kurzu za zbędne akcesorium do sprzątania, ponieważ często zastępowana jest przez ściereczki czy szmatki. Należy jednak pamiętać, że zmiotka do kurzu wykonana z odpowiedniego materiały przyciągającego kurz potrafi zdziałać o wiele więcej niż zwykła ścierka. Jak wybrać odpowiednią zmiotkę? Pierwszą rzeczą na jaką nad jaką należy się zastanowić jest zastosowanie zmiotki oraz materiał jej wykonania. Bardzo popularne stały się miotełki z mikrofibry, które potrafią zebrać kurz nawet w najmniejszych zakamarkach oraz nadaja się do wszystkich rodzajów mebli. Z kolei jeśli chcą Państwo czyścić wysoko położone powierzchnie warto wybrać miotełkę teleskopową na rozkładanym kiju, która pozwala dotrzeć w wysoko położone miejsca, które są często omijane podczas codziennego sprzątania. Zmiotka teleskopowa jest niezbędnym elementem w domu każdego alergika, ponieważ źle wyczyszczone górne powierzchnie mebli przyczyniają się do unoszenia się kurzu w pomieszczeniach. W przypadku tego rodzaju zmiotek warto wybrać modele działające na zasadzie ładunku elektrostatycznego przyciągającego kurz.

Zamknij
Ulubione
zamknij
strzałka wstecz
Dommania - ogłoszenia wyposażenia wnętrz do Twojego domu
Dommania Ogłoszenia - kliknij!