Dommania - wyposażenie wnętrz do Twojego domu
Filtry

Lampy podłogowe metalowe

Nie ma wątpliwości co do tego, że w jadalni, kuchni czy salonie główną rolę odgrywa oświetlenie sufitowe. Jest ono niezbędne do równomiernego rozświetlenia całego pomieszczenia i zapewnieniu odpowiedniego komfortu podczas gotowania, spożywania posiłków czy spotkań w gronie rodziny i znajomych. W każdym domu są jednak takie pomieszczenia, do których warto kupić oświetlenie podłogowe. W tej kategorii bardzo popularnym rozwiązaniem są nowoczesne lampy podłogowe metalowe.

W jakich pomieszczeniach przyda się oświetlenie podłogowe?

Oświetlenie podłogowe należy do oświetlenia, którego celem jest rozświetlenie wyłącznie części pomieszczenia lub konkretnej strefy. Lampy podłogowe metalowe przydadzą się zatem wszędzie tam, gdzie dla własnego komfortu lub poprawy samopoczucia musimy doświetlić konkretną część pomieszczenia. Najczęściej lampy stojące wykorzystuje się w przestrzennych salonach. Z uwagi na to, że w dużych pomieszczeniach lampy sufitowe umieszcza się zazwyczaj nad wieloosobowym stołem, tak zwana część relaksu, która znajduje się po przeciwnej stronie, bywa nieodpowiednio doświetlona. To właśnie tam najczęściej stawia się lampy podłogowe metalowe obok wygodnej sofy, foteli wypoczynkowych i stolika kawowego. Oświetlenie podłogowe przydają się zarówno podczas spotkań w gronie przyjaciół, jak również wtedy, gdy siedząc w fotelu relaksujemy się przy ulubionej książce.

Salon nie jest jednak jedynym miejscem, w którym można zastosować lampy stojące. Bardzo ważną rolę odgrywają one także w gabinetach i pokojach, w których oddajemy się pracy. Postawienie lampy metalowej stojącej z regulowanym kierunkiem padania światła obok biurka sprawia, że zawsze możemy liczyć na komfortowe warunki podczas pracy, nauki czy spędzania czasu przy komputerze. Lampy stojące znakomicie sprawdzają się także wtedy, gdy chcemy zrezygnować z górnego światła i stworzyć klimatyczny nastrój.

Czy warto kupić lampy metalowe stojące?

To, czy warto kupić lampy metalowe stojące, zależy w dużej mierze od naszych preferencji estetycznych. Warto pamiętać, że na rynku jest wiele innych modeli, w tym lampy podłogowe drewniane, które z pewnością pięknie będą wyglądały w salonach urządzonych w stylu klasycznym. Trzeba pamiętać o tym, że lampy metalowe stojące mają najczęściej stosunkowo minimalistyczny lub surowy wygląd, dlatego będą pasowały przede wszystkim do wnętrz urządzonych w stylu minimalistycznym lub w stylach współczesnych – skandynawskim, loftowym lub industrialnym. W pomieszczeniach w stylu skandynawskim dobrze będą wyglądały lampy metalowe stojące z tradycyjnymi abażurami, natomiast we wnętrzach industrialnych i loftowych warto postawić na lampy przypominające wyglądem tradycyjne, metalowe reflektory.

Planując kupno lampy podłogowej metalowej, warto także zapoznać się z cenami poszczególnych modeli. Najprostsze modele kupimy już za mniej niż 200 złotych, natomiast za bardziej wyrafinowane lampy będziemy musieli zapłacić nawet kilkaset złotych.

Jeśli szukasz lampy podłogowej metalowej w najlepszej cenie, która spełni Twoje oczekiwania finansowe i estetyczne, zapoznaj się z produktami znajdującymi się w naszej wyszukiwarce internetowej Dommania. W jednym miejscu zgromadziliśmy lampy metalowe stojące z najbardziej renomowanych sklepów internetowych, dzięki czemu z łatwością znajdziesz model spełniający Twoje oczekiwania.

Zamknij
Filtry
zamknij

Sortowanie

Cena

Zastosuj filtry

Zamknij
Ulubione
zamknij
strzałka wstecz
Dommania - ogłoszenia wyposażenia wnętrz do Twojego domu
Dommania Ogłoszenia - kliknij!