Dommania - wyposażenie Twojego domu
Filtry

Hamulce i ograniczniki meblowe

Ogranicznik prądu rozruchu / softstart mieszarka tmx122 (42)

75,99

Ogranicznik prądu rozruchu / softstart mieszarka tmx122 (42)

Ogranicznik prądu rozruchu / softstart mieszarka tmx122 (42) 75.99 PLN InStock
Hamulec tylny do jeździka 614W czarny

38,99

Hamulec tylny do jeździka 614w czarny

Hamulec tylny do jeździka 614w czarny 38.99 PLN InStock
Ogranicznik głębokości wkrętarka sieciowa tmgk500

19,99

Ogranicznik głębokości wkrętarka sieciowa tmgk500

Ogranicznik głębokości wkrętarka sieciowa tmgk500 19.99 PLN InStock
Ogranicznik prądu rozruchu / softstart mieszarka tmx122 (42)

75,99

Ogranicznik prądu rozruchu / softstart mieszarka tmx122 (42)

Ogranicznik prądu rozruchu / softstart mieszarka tmx122 (42) 75.99 PLN InStock
Hamulec tarczowy 2 szt. - 02044

16,99

Hamulec tarczowy 2 szt. - 02044

Hamulec tarczowy 2 szt. - 02044 16.99 PLN InStock
Ogranicznik prądu vzp1500 (9)

27,99

Ogranicznik prądu vzp1500 (9)

Ogranicznik prądu vzp1500 (9) 27.99 PLN InStock
31393 Ograniczniki głębokości do wierteł 6, 8 i 10 mm, Proline

13,99

31393 ograniczniki głębokości do wierteł 6, 8 i 10 mm, proli...

31393 ograniczniki głębokości do wierteł 6, 8 i 10 mm, proli... 13.99 PLN InStock
Ogranicznik pądu rozruchu szlifierka kątowa tds230 (41)

38,99

Ogranicznik pądu rozruchu szlifierka kątowa tds230 (41)

Ogranicznik pądu rozruchu szlifierka kątowa tds230 (41) 38.99 PLN InStock
Uniwersaly ogranicznik prądu rozruchu (tryton, vulcan)

40,99

Uniwersaly ogranicznik prądu rozruchu (tryton, vulcan)

Uniwersaly ogranicznik prądu rozruchu (tryton, vulcan) 40.99 PLN InStock

Hamulce i ograniczniki meblowe

Planując różnego rodzaju wnętrza i kupując wymarzone meble oprócz aspektów wizualnych należy brać pod uwagę funkcjonalność. Często spotykaną sytuacją, szczególnie jeśli chodzi o meble kuchenne i drzwi jest ich kolidowanie z innymi meblami lub obijanie się o ściany po otwarciu. Może przyczynić się to do wielu uszkodzeń w pomieszczeniu. Na szczęście istnieje pewne rozwiązanie, które pozwoli rozwiązać ten problem. Jest nim ogranicznik meblowy.
 

Co to jest ogranicznik meblowy i do czego służy?

Ogranicznik do mebli jest elementem, który pozwala pozostawić drzwi po otwarciu w jednej pozycji, a dokładniej mówiąc eliminuje ryzyko ich zbyt szerokiego otwarcia się. Sprawdza się on nie tylko w przypadku drzwi wewnętrznych, ale również można znaleźć ogranicznik do drzwi meblowych. Miejscem, gdzie najchętniej jest on wykorzystywany jest zazwyczaj kuchnia. Otwieranie, szczególnie dolnych szafek kuchennych, może sprawić nie lada problem, ponieważ często po otwarciu szafki w pobliżu narożnika drzwiczki obijają się o sąsiedni mebel. Ogranicznik otwierania drzwiczek meblowych daje możliwość regulacji kąta otwarcia, dzięki czemu nie będzie trzeba martwić się o uszkodzenia spowodowane zbyt szerokim otwieraniem. Ta opcja oprócz szafek kuchennych jest przeznaczona także do innych rodzajów mebli, na przykład różnego rodzaju szaf znajdujących się w sypialni, salonie, czy też przedpokoju. Ogranicznik do szafek oraz do drzwi meblowych jest idealnym rozwiązaniem zwłaszcza w małych i wąskich pomieszczeniach.
 

Hamulce meblowe - do czego służą?

Oprócz ograniczników wartym wspomnienia akcesorium jest także hamulec meblowy. Pełni on funkcję amortyzatora podczas zamykania szafek. Każdy kto spotkał się z amortyzatorami meblowymi wie jak bardzo potrafią ułatwić życie. Trzaskające szafki i szuflady nie dość, że niezbyt dobrze kojarzą się z domowym zaciszem to dodatkowo przyczyniają się do szybszego uszkadzania mebli. Z tego powodu warto zaopatrzyć się w różnego rodzaju hamulce, odbojniki oraz spowalniacze, które sprawią, że otwieranie i zamykanie szafek stanie się o wiele przyjemniejsze i bardziej komfortowe. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu tych elementów zatroszczą się Państwo nie tylko o swoje potrzeby, ale także wydłużą żywotność swoich mebli. Hamulce meblowe sprawią, że nawet najbardziej hałaśliwe drzwiczki będą zamykać się bezszelestnie. Jest to szczególnie ważne w przypadku mebli kuchennych, które praktycznie cały czas są w ruchu i zakłócają spokój domowników. Dodatkową zaletą hamulców meblowych jest ich niezwykle łatwy montaż.

Hamulce meblowe są już obowiązkiem podczas produkcji nowoczesnych mebli, ale ich zaletą jest to, że można zamontować je nawet w klasycznych szafkach z uchwytami. Wystarczy tylko dobrać odpowiedni model a Państwa kuchnia stanie się o wiele przyjemniejszym miejsce. Oprócz zaopatrzenia drzwiczek od szafki w spowalniacze, warto zamontować je także w szufladach. Jeśli planują Państwo umeblować pokój dziecka nie może w nim zabraknąć hamulców. Spowolnią one zamykanie, dzięki czemu użytkowanie mebli nawet przez najmłodszych będzie o wiele bezpieczniejsze. Hamulce w ostatniej fazie zamykania drzwiczek czy też szuflad spowolnią ich szybki ruch i odprowadzą na swoje miejsce łagodnym, płynnym ruchem. Można je zamontować w bardzo krótkim czasie w dowolnej części mebla. Zazwyczaj zestaw zawiera adapter, który należy przymocować do drzwiczek, oraz hamulec umieszczany w adapterze po wcześniejszym umocowaniu. W przypadku gdy front szafki lub szuflady ma dosyć dużą powierzchnię warto umieścić hamulce w dwóch lub więcej miejscach.

Ciekawą alternatywą dla hamulców meblowych są odbojniki. Na rynku można znaleźć wiele modeli samoprzylepnych odbojników, które eliminują potrzebę tworzenia otworów w meblach. Są niezwykle łatwe w mocowaniu, w związku z czym cieszą się dużą popularnością. Produkt należy nakleić tylko w odpowiednim miejscu, aby zabezpieczyć fronty przed trzaskaniem. Materiałem, z którego stworzone są odbojniki jest silikon. W związku z tym, że są one jeszcze łatwiejsze w montażu niż hamulce oraz dopasowują się do każdego rodzaju mebli, z pewnością przypadną do gustu każdemu kto nie jest fanem wiercenia dziur w swoich meblach.
 

Dlaczego warto wybrać te akcesoria meblowe?

Przedstawione rozwiązania pozwalają na stworzenie cichej i funkcjonalnej kuchni bez ponoszenia wielkich kosztów. Ceny hamulców, ograniczników i odbojników meblowych nie przyprawiają o zawrót głowy tak jak to jest w przypadku drogich akcesoriów charakteryzujących się cichym domykiem.

Zamknij
Ulubione
zamknij
strzałka wstecz