Dommania - wyposażenie wnętrz do Twojego domu
Filtry

Figurki i rzeźby

Figurka ogrodowego kota Kot Ciapek

79,00

Figurka ogrodowego kota kot ciapek 79.00 PLN InStock
Figurka Buldog francuski porcelanowa

55,99

Figurka buldog francuski porcelanowa 55.99 PLN InStock
Figurka Buldoga francuskiego L kolorowa

219,00

Figurka buldoga francuskiego l kolorowa 219.00 PLN InStock
Figurka Buldoga francuskiego L czarna

169,00

Figurka buldoga francuskiego l czarna 169.00 PLN InStock
Figurka Buldoga francuskiego S biała

29,99

Figurka buldoga francuskiego s biała 29.99 PLN InStock
Figurka Buldoga francuskiego M czarna

72,90

Figurka buldoga francuskiego m czarna 72.90 PLN InStock
Figurka Buldoga francuskiego S złota

29,99

Figurka buldoga francuskiego s złota 29.99 PLN InStock
Figurka Buldoga francuskiego S czarna

29,99

Figurka buldoga francuskiego s czarna 29.99 PLN InStock
Figurka Buldoga francuskiego S srebrna

29,99

Figurka buldoga francuskiego s srebrna 29.99 PLN InStock

Figurki i rzeźby - znajdziesz na Dommania

Trendy dotyczące aranżacji wnętrz cały czas się zmieniają. W sklepach można spotkać wiele rodzajów mebli w różnych stylach, a także dekoracji i ozdób które wbrew pozorom stanowią ważny element każdego domu. Wybór figurek czy też rzeźb wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem, ponieważ wymaga poczucia stylu a także dopasowania dekoracji do danego wnętrza. Jak wybrać figurki i rzeźby? Na to pytanie nie ma standardowej odpowiedzi, ponieważ wybór tego rodzaju elementów dekoracyjnych może być uzależniony zarówno od pasji, zainteresowań, a także estetyki.

Rzeźby i figurki do domu

Figurki i rzeźby cieszą się dużą popularnością od bardzo dawna, ponieważ oprócz tego że potrafią urozmaicić wnętrza i nadać mu elegancji, to dodatkowo wprowadzają niepowtarzalny klimat. Tak jak wcześniej wspomniano, figurki można dobierać w zależności od indywidualnych zainteresowań i pasji, dzięki czemu wnętrze nabierze bardziej indywidualnego i oryginalnego wyglądu. Figurki i rzeźby mogą być także dobierane ze względów estetycznych, w tym przypadku należy kierować się wrażeniami wizualnymi i dobierać dekoracje w zależności od stylistyki wnętrza. Producenci oferują wiele rodzajów rzeźb i figurek, jednak największą popularnością cieszą się figurki porcelanowe czy też figurki zwierząt. Znanym wszystkim klasykiem wśród tego typu dekoracji jest także figurka anioła dostępna w wielu rozmiarach, która świetnie wpasuje się we wnętrza klasyczne. Na rynku można spotkać rzeźby i figurki wykonane z wielu materiałów, np. drewna, ceramiki czy też metalu. Drewniane modele cieszą się dużym gronem zwolenników głównie ze względu na uniwersalny wygląd, który wpasuje się do wielu wnętrz, a szczególnie do pomieszczeń w stylu skandynawskim. Z kolei metalowe rzeźby świetnie sprawdzą się we wnętrzach glamour oraz nowoczesnych.

Figurki i rzeźby do ogrodu

Każdy zgodzi się chyba ze stwierdzeniem, że ogród jest miejscem relaksu i odpoczynku, w związku z czym powinien być dobrze zaaranżowany. Oprócz żywych dekoracji w postaci pięknych roślin w zielonym zakątku powinny znaleźć się także rzeźby ogrodowe i figurki ogrodowe, które są stosunkowo niedrogą i oryginalną dekoracją. Producenci oferują figurki i rzeźby ogrodowe w wielu rozmiarach, w związku z czym można je dobierać w zależności od dostępności wolnego miejsca. Bardzo popularną dekorację ogrodu stanowią figurki zwierząt, które sprawiają że osoby przebywające w ogrodzie czują się bardziej związane z naturą i mogą cieszyć się widokiem ciekawych dekoracji. W związku z tym, że sklepy oferują różnorodne dekoracje ogrodowe, warto zastanowić się na co zwrócić uwagę przed ich zakupem. Jedną z kluczowych kwestii jest przede wszystkim materiał, z którego zostały wykonane figurki.

Ciekawą opcją są rzeźby i figurki wykonane z kamienia, które od tysiącleci stanowiły dekoracje parków czy też ogrodów. Kamień nie jest jednak odporny na niektóre warunki atmosferyczne, dlatego z czasem na kamiennych rzeźbach pojawiają się nieestetyczne plamy oraz mech czy też porosty. Jest jednak rozwiązanie tego problemu- impregnowane kamienie, dzięki którym rzeźby i figurki będą wyglądać „świeżo” przez długi okres czasu i nie zmienią koloru pod wpływem działania deszczu czy też silnego wiatru.

Rzeźby betonowe są dość powszechne w ogrodach ze względu na niską cenę surowca. Dekoracje wykonane z betonu nie tylko mogą wyglądać bardzo atrakcyjnie, ale przede wszystkim są bardzo wytrzymałe w związku z czym będą mogły zdobić ogród przez wiele lat. W razie zabrudzeń można je czyścić myjką wysokociśnieniową w celu odświeżenia. Dodatkowo beton jest bardzo odporny na różnego rodzaju substancje chemiczne oraz detergenty, dzięki czemu po pojawieniu się na nim mchu, porostów, czy też grzybów można z łatwością wyczyścić go dostępnymi w sklepach środkami chemicznymi przeznaczonymi do tego rodzaju zadań.

Do odpornych na warunki atmosferyczne materiałów należy także żywica, z której wykonywane są często rzeźby i figury ogrodowe. Żywica pozwala na formowanie przeróżnych kształtów, w związku z czym figurki wykonane z tego materiału wyglądają bardzo oryginalnie i estetycznie. Warto również wspomnieć, że rzeźby z żywicy można bez obaw czyścić różnymi środkami chemicznymi pod warunkiem że są one prawidłowo zabezpieczone.

Oprócz wyżej wymienionych materiałów, można znaleźć także rzeźby i figurki ogrodowe wykonane z ceramiki, które są dosyć popularne ze względu na różnorodność kształtów oraz ciekawą kolorystykę. Wśród figurek ceramicznych można znaleźć formy przypominające ptaki, żaby , bociany, oraz dobrze wszystkim znane- krasnale ogrodowe.

Zamknij
Ulubione
zamknij
strzałka wstecz
Dommania - ogłoszenia wyposażenia wnętrz do Twojego domu
Dommania Ogłoszenia - kliknij!