Dommania - wyposażenie wnętrz do Twojego domu
Filtry

Biokominki

Biokominek Planika Jar Commerce --- OFICJALNY SKLEP Planika

6 640,00

Biokominek planika jar commerce --- oficjalny sklep planika 6640.00 PLN InStock
Biokominek Planika Insert L-Fire --- OFICJALNY SKLEP Planika

11 190,00

Biokominek planika insert l-fire --- oficjalny sklep planika 11190.00 PLN InStock
Biokominek Planika Insert L-Fire + forma --- OFICJALNY SKLEP Planika

13 280,00

Biokominek planika insert l-fire + forma --- oficjalny sklep... 13280.00 PLN InStock
Biokominek Planika Pure Flame --- OFICJALNY SKLEP Planika

9 590,00

Biokominek planika pure flame --- oficjalny sklep planika 9590.00 PLN InStock
Biokominek Planika Basket Fire Logs --- OFICJALNY SKLEP Planika

6 520,00

Biokominek planika basket fire logs --- oficjalny sklep plan... 6520.00 PLN InStock
Biokominek Planika Scandi --- OFICJALNY SKLEP Planika

12 300,00

Biokominek planika scandi --- oficjalny sklep planika 12300.00 PLN InStock
Biokominek Planika Basket Fire Logs Mini --- OFICJALNY SKLEP Planika

5 720,00

Biokominek planika basket fire logs mini --- oficjalny sklep... 5720.00 PLN InStock
Biokominek Planika Lincoln --- OFICJALNY SKLEP Planika

14 880,00

Biokominek planika lincoln --- oficjalny sklep planika 14880.00 PLN InStock
Biokominek Planika Pure Flame TV Box (White MDF) --- OFICJALNY SKLEP Planika

13 900,00

Biokominek planika pure flame tv box (white mdf) --- oficjal... 13900.00 PLN InStock
Biokominek Planika Totem --- OFICJALNY SKLEP Planika

5 040,00

Biokominek planika totem --- oficjalny sklep planika 5040.00 PLN InStock
Biokominek Planika Rondo Commerce --- OFICJALNY SKLEP Planika

1 480,00

Biokominek planika rondo commerce --- oficjalny sklep planik... 1480.00 PLN InStock
Biokominek Planika Simple Commerce --- OFICJALNY SKLEP Planika

1 845,00

Biokominek planika simple commerce --- oficjalny sklep plani... 1845.00 PLN InStock
Biokominek Planika Dancing Flames --- OFICJALNY SKLEP Planika

1 170,00

Biokominek planika dancing flames --- oficjalny sklep planik... 1170.00 PLN InStock
Biokominek Planika Chantico Glassfire --- OFICJALNY SKLEP Planika

499,00

Biokominek planika chantico glassfire --- oficjalny sklep pl... 499.00 PLN InStock
Biokominek Planika Panorama Fireplace  --- OFICJALNY SKLEP Planika

44 370,00

Biokominek planika panorama fireplace --- oficjalny sklep p... 44370.00 PLN InStock

Biokominki - znajdziesz na Dommania

Biokominek. co musisz wiedzieć przed zakupem?

Biokominek odmieni każde wnętrze. Jego styl, elegancja i nowoczesność nada pomieszczeniu oryginalny wymiar. Ekologiczne palenisko tworzy niepowtarzalny klimat i nie wymaga podłączenia do komina. Po prostu - postawisz go w dowolnym miejscu i możesz się nim cieszyć.

Solidna konstrukcja, nowoczesny design dający wrażenie lekkości, dopracowane detale oraz wysokie bezpieczeństwo użytkowania sprawiają, że biokominek jest doskonałą propozycją dla każdego wymagającego użytkownika. Wysoce dekoracyjny dzięki kontrastowej, błyszczącej czerni lub bieli, z eleganckim uchwytem lub przezroczystą podstawką - biokominek jest idealny do Twojego otoczenia. Zdobienie tego kominka nie wymaga akcesoriów. Wystarczy dokonać właściwego wyboru pomiędzy różnymi wykończeniami i wzorami. Na przykład możesz wybrać kombinację połysku i matowej czerni lub bieli. Biokominek ma dużą pojemność (do 1000 cm³). Spala suche drewno i nie wymaga podłączenia do komina ze względu na swoją wewnętrzną strukturę. Pali się nawet wtedy, gdy jest wyłączony, nie naruszając jego struktury. To świetny, stylowy i oryginalny prezent dla siebie lub rodziny i przyjaciół. Biokominek stanie się wyrazistym elementem w Twoim wnętrzu i może być postrzegany jako symbol oszczędności energii i świadomości ekologicznej. Jeśli więc tradycyjny kominek nie robi na Tobie wrażenia - nie wahaj się kupić pięknego Biokominka.

Jak widać, wszystkie wymienione zalety zakupu Biokominka są pozytywnymi punktami. Jest łatwy w montażu i bardzo skuteczny. Kolejną zaletą jest to, że pozostaje czysty, wytwarza mało ciepła i jest ekologiczny. Jeśli więc nie chcesz wydawać pieniędzy na zainstalowanie drogiego komina lub męczenie rodziny strasznym dymem, kup właśnie Biokominek. Będziesz zadowolony z efektów swojej inwestycji! Biokominek nada Twojemu domowi wyjątkowy dotyk luksusu i wyrafinowania, którego potrzebujesz, aby stworzyć oryginalną atmosferę wnętrza, otoczoną jego ciepłem i elegancją. Jedyne, co pozostanie, to wybór paliwa do biokominka. Możesz palić drewno dębowe, sosnowe, bukowe lub dowolny inny rodzaj drewna. Należy pamiętać, że drewno iglaste jest lepsze do spalania niż drewno twarde.

Czy biokominek można podłączyć do komina zimą? 

Tak. Biokominek posiada automatyczny wyłącznik, który automatycznie wyłącza kominek w momencie podłączenia przewodu kominowego do kotła. Więc w chłodne dni wystarczy włączyć kocioł, podłączyć go do komina i tam zostawić!

Ile czasu zajmie rozpalenie mojego biokominka? 

W zależności od rodzaju paliwa jaki wybierzesz, ten kominek może palić się znacznie szybciej niż tradycyjny piec kominkowy. Zależy to od kilku czynników – ale duże palniki na drewno spalają się powoli.

Zalety i wady biokominka – jaki kominek wybrać

Pomimo wielu zalet, nie każdy musi wybierać biokominek. Niektórzy uważają za wadę, że urządzenia te wymagają regularnej wentylacji pomieszczeń, w których się znajdują. Biokominek wykorzystuje  biopaliwo, takie jak zrębki lub pelety, zamiast brykietów z węgla drzewnego. Biokominki zwykle wykorzystują to samo urządzenie, co zwykły kominek gazowy. Są bezpieczne, ponieważ nie mają otwartego ognia i nie wytwarzają sadzy. Dzięki temu idealnie nadaje się do domów z dziećmi lub zwierzętami. Charakteryzują się niską emisją, dzięki czemu są przyjazne dla środowiska. Biokominki zużywają również mniej energii niż tradycyjny kominek gazowy. Zazwyczaj są droższe w instalacji niż tradycyjny kominek, ponieważ lokalny kodeks budowlany może wymagać modernizacji komina. Będziesz także musiał wykopać dodatkowe miejsce na zasobnik biopaliwa. Aby korzystać z kominka, będziesz musiał również uporać się z problemami z wentylacją. Jednak z należytą starannością, biokominki są zaprojektowane tak, aby służyły przez lata, więc w większości przypadków są uważane za inwestycję. Najważniejszą rzeczą przy biokominku jest wentylacja, jeśli posiadasz garaż wolnostojący z otwieraczem drzwi garażowych, możesz to wykorzystać do wentylacji swojego domu.

Ekologiczne kominki na biopaliwo są na topie! Kominki te reprezentują nową generację pieców na biopaliwo, które oferują tradycyjne korzyści spalania drewna, ale nie wymagają zewnętrznej wentylacji. Spalanie drewna można przeprowadzić bardzo ekonomicznie dzięki prawidłowemu zarządzaniu przepływem powietrza, dzięki czemu palenisko wymaga jedynie niewielkiej ilości tlenu i nie wytwarza szkodliwych dla zdrowia emisji. Jest to kominek nowej generacji o wysokiej wydajności, co sprawia, że ​​jego rozpalanie jest tak proste, jak spalanie węgla. Paliwem wykorzystywanym do tego celu jest odnawialne drewno sosnowe, jodłowe lub świerkowe. Ciepło z ognia jest zamieniane na ciepło w procesie ekologicznym, w którym wytwarzana jest para do ogrzania budynku.

Zaletami tego typu kominka są: wytwarza łagodniejsze i czystsze ciepło niż zwykły kominek, oszczędza do 80% drewna, które w innym przypadku zostałoby spalone, można go używać zarówno na obszarach wiejskich, jak i miejskich bez powodowania szkodzić środowisku.

Najpopularniejsze tagi w tej kategorii:
Zamknij
Ulubione
zamknij
strzałka wstecz
Dommania - ogłoszenia wyposażenia wnętrz do Twojego domu
Dommania Ogłoszenia - kliknij!