Dommania - wyposażenie wnętrz do Twojego domu
Filtry

Bieżniki na stół – alternatywa dla klasycznego obrusa

Obrus czy bieżnik – jakie nakrycie stołu w kuchni czy w salonie wybrać? Czy bieżnik sprawdzi się do każdego pomieszczenia – zarówno klasycznego, jak i urządzonego w nowoczesnym stylu? Sercem jadalni czy salonu często jest stół – miejsce wspólnych posiłków, spotkań ze znajomymi czy rodziną. Warto więc podkreśl jego piękno i dodać praktyczną oraz estetyczną dekorację jaką są bieżniki stołowe. Czym różnią się od powszechnie znanych obrusów? Jest to wąski kawałek materiału, który nie zakrywa całej powierzchni blatu stołu, a biegnie z reguły tylko przed jego środek. Bieżniki mogą być jedno bądź wielokolorowe bądź z ciekawymi motywami. Dużą popularnością cieszą się obecnie bieżniki stołowe haftowane. Zarówno obrusy, jak i bieżniki na stół do kuchni pełnią funkcję ochronną – zabezpieczają blat stołu czy też ławę przed rysami oraz plamami, jak również funkcję dekoracyjną. Bieżnik na ławę pozwala natomiast wyeksponować również piękno samego stołu i blatu, sprawdzi się więc zarówno do klasycznego pomieszczenia z drewnianym stołem w środku, jak i wersją nowoczesną. Nic też nie stoi na przeszkodzie, żeby połączyć bieżniki na stół z obrusem i stworzyć własną, unikatową dekorację – postępuj według własnego gustu i upodobań.

Bieżniki stołowe – wymiary, kolor i materiał

Standardowy wymiar bieżników na stół to proporcja 2:1 – oznacza to, że długość jest dwa razy większa niż szerokość bieżnika stołowego. Najczęściej wybieranym rozmiarem jest więc 100x50cm bądź 120x60cm. Przyjmuje się też, że bieżnik na stół powinien być tak dobrany, aby jego końce po obu stronach zwisały na długość ok. 20-25 cm. Na rynku zobaczyć można również nowoczesne wersje o wymiarach 160x40 cm. Odnośnie doboru materiału – tu dostępna na rynku oferta również jest szeroka. Wyróżnić można bieżniki stołowe z lnu, bawełny, poliestru czy też filcu. Jeżeli bieżnik na stół będzie używany na co dzień to rekomendujemy wersje bawełnianą bądź lnianą, jeżeli natomiast pod konkretną uroczystość to w tym przypadku sprawdzą się warianty ozdobne czy bieżniki stołowe haftowane. Zależy Ci na łatwym czyszczeniu bieżnika stołowego? W takim razie postaw na praktyczną i tanią wersję ze sztucznych materiałów – sprawdzą się tu bieżniki na stół z poliestru. Ostatnią ważną kwestią w wyborze idealnego bieżnika na ławę jest dopasowany wariant kolorystyczny – tu również proponowana oferta jest szeroka. Dopasuj kolor to stylu pomieszczenia czy też panującej pory roku albo okresu świątecznego, a z pewnością uzyskasz ciekawy i gustowny efekt!

Bieżniki na stół – szeroka oferta, jak więc wybrać najlepszą opcję?

Szeroki wybór różnych rozwiązań, ciężko Ci się zdecydować na coś konkretnego? Chcesz szybko i bez większych problemów wybrać wysokojakościowy bieżnik stołowy w atrakcyjnej cenie? W takim razie trafiłeś w dobre miejsce! Nasza porównywarka ofert różnych producentów i sklepów budowlanych i aranżacyjnych z pewnością ułatwi Ci właściwy wybór. W jednym miejscu zgromadziliśmy najciekawsze oferty różnych rozwiązań, tak aby zakupy z pewnością były udane i satysfakcjonujące!

Zamknij
Ulubione
zamknij
strzałka wstecz