fbpx

Zlewozmywaki okrągłe w kuchni w stylu klasycznym

Zlewozmywaki w wersji okrągłej

Wybierając zlew do swojej kuchni, warto dobrze przemyśleć swoje oczekiwania. Na rynku nie brakuje różnorodnych wariantów tego elementu kuchennego wyposażenia – możesz przebierać w modelach kwadratowych i prostokątnych, w wariantach jedno- i dwukomorowych, z praktycznym ociekaczem i bez. Do najbardziej klasycznych należy zlewozmywak okrągły, który nie zajmuje dużo miejsca, a jednocześnie jest dość efektywny i niezwykle estetyczny. Jego największą zaletą jest to, że pozwala w ekonomiczny sposób zagospodarować miejsce na blacie kuchennym czy szafce. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy od swojego zlewu oczekują tego, żeby nie rzucał się w oczy i pozostawał praktycznie niezauważalny. O ile nowoczesne produkty nablatowe czy w formie misy są praktycznym elementem dekoracyjnym, o tyle taki owalny zlew jest po prostu funkcjonalny.

Wybieramy zlewozmywak okrągły

Do podstawowych kwestii, które warto wziąć pod uwagę, należy zaliczyć materiał, z którego wykonano okrągły zlewozmywak, jego kształt (okrąg, owal, idealne koło), liczbę komór, sposób montażu, ewentualne akcesoria. Jeśli chodzi o to pierwsze, to czego obecnie nie ma na rynku! Producenci korzystają z różnego rodzaju materiałów – emalii, granitu, stali nierdzewnej czy ceramiki. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i wady, a ty musisz zdecydować, co dla Ciebie jest najważniejsze – trwałość materiału, wygląd zlewu, jego dopasowanie do stylu kuchni, czy też względy finansowe. Do najlepszej i najtrwalszej opcji zalicza się ceramikę, która jest bardzo odporna na uderzenia i zarysowania, prezentuje się niezwykle efektownie i nie przebarwia się. Jedynym minusem ceramicznych zlewów jest ich wysoka cena, ale to produkt, w który naprawdę warto zainwestować.

Kształt okrągłego zlewozmywaka wcale nie jest tak oczywisty – możesz wybrać koło lub owal mniejszych i większych rozmiarów, aby dopasować zlew do szafki, blatu czy wielkości i aranżacji kuchni. Zazwyczaj tego typu produkty są jednokomorowe – to idealne rozwiązanie dla osób, które rzadko gotują albo najczęściej korzystają ze zmywarki. Jeśli chodzi o montaż, to sam zlew najlepiej zamontować między lodówką a kuchenką, co usprawni proces przygotowywania posiłków. Na rynku dostępne są produkty nablatowe (najłatwiejsze w montażu), wbudowane (najpopularniejszy model, wpuszczony w otwór w szafce) czy podblatowe (tworzą idealną powierzchnię z blatem, lepiej, aby zamontował je specjalista). Amatorom kuchennych akcesoriów spodobają się akcesoria w postaci ociekacza, nakładki na zlew (przydadzą się w małych kuchniach, w których brakuje przestrzeni roboczej do gotowania), płyta do gorących garnków czy patelni albo reling i koszyk na sztućce czy dozownik do płynu.