Zwiń zakładkę
Ulubione
Lista zakupowa
Dom Mania

Zlewozmywaki nakładane na szafkę

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu, a wybór odpowiednich sprzętów wyposażenia kuchennego i poszczególnych mebli śmiało można zaliczyć do bardzo ważnych decyzji życiowych. Sam wybór zlewozmywaka do kuchni ma bardzo duże znaczenie! Wbrew pozorom zlew pełni już nie tylko funkcje użytkowe, ale i estetyczne. Właśnie dlatego urządzając swój wymarzony dom, warto zastanowić się nad nowoczesnym i eleganckim zlewozmywakiem nakładanym na szafkę, który wprowadzi Twoją kuchnię w prowansalski styl. Taki zlew prezentuje się niezwykle subtelnie, a zarazem oryginalnie i nowatorsko.

Zlewozmywaki nakładane na szafkę

Unikalny zlewozmywak nakładany na kuchenny blat

Ten produkt to hit ostatnich miesięcy – jeśli wybierzesz taki, który został odpowiednio zaprojektowany i wykonany z najlepszych materiałów, z pewnością będziesz zadowolony, a efekty końcowe przerosną Twoje oczekiwania. Po pierwsze zadbasz o estetyczny aspekt wizualny, a po drugie odczuwalnie ułatwisz sobie pracę w kuchni – zwłaszcza, jeśli wybierzesz duży zlewozmywak nakładany na szafkę podzielony na dwie komory, a do tego dopasujesz ładną, stojącą baterię kuchenną. To rozwiązanie jest coraz popularniejsze i stosują je zarówno projektanci, jak i amatorzy, którzy samodzielnie aranżują swoje wnętrza.

Zlewozmywak nakładany – zalety i montaż

Jeśli zastanawiasz się, czy warto zainwestować w ten produkt, odpowiedź może być tylko jedna – warto. Po pierwsze, taki zlew opiera się bezpośrednio o szafkę kuchenną, ponieważ na niej stoi. Jego dość szerokie i grube krawędzie umożliwiają stabilne podtrzymanie kantów szafki. Taki nakładany zlewozmywak bardzo łatwo utrzymać w czystości – przypomina miskę, więc na jego rantach nie zbierają się kropelki płynów, okruchy ani kuchenne resztki różnego pochodzenia. Przestrzeń dookoła nie jest zachlapana, a w samym zlewie można wygodnie opłukiwać naczynia przed włożeniem ich do zmywarki, czyścić warzywa czy owoce oraz wykonywać inne kuchenne czynności. Warto zwrócić uwagę na to, czy zlew ma wygiętą w charakterystyczny sposób tylną krawędź, co pozwoli zapobiec przedostawaniu się wody poza szafkę. Główną zaletą tego rozwiązania jest jednak niepowtarzalny design – wystający ponad poziom blatu zlewozmywak dodaje uroku kuchennemu wnętrzu, nawiązując do stylu włoskiego domu jednorodzinnego.

Zainstalowanie zlewu tego typu nie jest tak trudne, jak można przypuszczać, jednak tę czynność warto przeprowadzić starannie i w miarę dokładnie. Rzetelny montaż ma duży wpływ nie tylko na późniejsze użytkowanie zlewu, ale również na walory estetyczne. Dlaczego ma to tak duże znaczenie? Otóż warto wziąć pod uwagę, że sam sposób montażu wiąże się z całym rozplanowaniem aranżacji kuchni – wyborem konkretnych blatów czy szafek, na których zostanie zamontowany zlewozmywak nakładany. Sam proces instalacji nie wymaga używania specjalistycznego sprzętu (obejdzie się bez wiertarki czy wyrzynarki). Montaż nie powinien więc stanowić problemu nawet dla amatorów, którzy są niewtajemniczeni w domowe majsterkowanie.

NEWSLETTER | Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco. Okazje czekają!