Zwiń zakładkę
Ulubione
Lista zakupowa
Dom Mania

Torre Agbar - biurowiec w kolorach tęczy

Na całym świecie powstają budynki, które potrafią zachwycić swoim wyjątkowym kształtem. Są wśród nich zarówno domy jednorodzinne, muzea, obiekty koncertowe, jak i… biurowce. Dziś chcielibyśmy przedstawić jeden z budynków biurowych, który naprawdę robi wrażenie. Torre Agbar, bo o nim mowa, to biurowiec, który mieści się w Hiszpanii, w malowniczej Barcelonie.

Torre Agbar - biurowiec w kolorach tęczy

Twórcą tego niezwykłego projektu jest Jean Nouvel - francuski architekt, który ma na koncie wiele głośnych realizacji. Jak sam twierdzi, podczas projektowania tego budynku inspirował się wyglądem góry Montserrat.

Budowa trwała od 2001 do 2004 roku. Gmach stanął na Plaça de les Glòries Catalanes w dzielnicy Poblenou w Barcelonie. To, co wyróżnia go na tle innych zabudowań, to nie tylko strzelisty kształt zakończony kopułą, ale również fakt, że każdej nocy podświetlony jest aż przez 2500 świateł LED. Torre Agbar to również nowoczesne rozwiązania technologiczne, które pozwalają między innymi na mechaniczne zamykanie i otwieranie okien w zależności od temperatury. 

NEWSLETTER | Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco. Okazje czekają!