fbpx

Montaż stelaża podtynkowego

Montaż stelaża podtynkowego

Stelaż podtynkowy – wymiary dopasowane do Twoich potrzeb

Modnym ostatnio rozwiązaniem jest funkcjonalny stelaż podtynkowy – to szkielet każdej toalety montowanej w sposób naścienny. Produkty tego typu mogą mieć różne wymiary, dzięki czemu można je łatwo dopasować do aranżacji łazienki, jej wielkości i oczekiwań użytkowników. W ich skład najczęściej wchodzi spłuczka, rama montażowa z dodatkową funkcją otwierania, podkładki wygłuszające, kątowniki czy podwieszana miska.

Producenci posiadają obecnie w swojej szeroki wybór produktów w tej kategorii. Najczęściej stelaże zawierają dwa przyciski do spłukiwania wody (duosystem), co pozwala na zwiększenie wydajności toalety i zminimalizowanie nadmiernego spłukiwania dużej ilości wody. Kolejnymi elementami są wspomniane miski podwieszane (dostępne w różnych kolorach i kształtach), ramy montażowe oraz wiele innych akcesoriów dodatkowych pozwalających cieszyć się piękną i efektowną toaletą. Innowacyjnym udogodnieniem każdego stelażu podtynkowego jest możliwość dokupienia klapy i zamontowania deski wolnoopadającej, dzięki której opuszczając klapę bez namysłu mamy pewność, że jej nie potłuczemy i nie zniszczymy po zaledwie kilkakrotnym zastosowaniu.

Jak przeprowadzić montaż stelaża podtynkowego

Montaż stelaża podtynkowego

Nie ulega wątpliwości, że to nowoczesne rozwiązanie jest niezwykle funkcjonalne oraz eleganckie – prezentuje się niezwykle estetycznie i pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w pomieszczeniu. Przy okazji można zainstalować podwieszaną toaletę,  a nawet bidet, pisuar, umywalkę czy praktyczne uchwyty. Do samego montażu stelaża podtynkowego warto dobrze się przygotować. Na początku należy zaopatrzyć się w produkt dopasowany do typu łazienki. Na rynku dostępne są produkty do lekkiej, bezinwazyjnej zabudowy z montażem do ściany z karton-gipsu (w tym przypadku zabudowa odbywa się z użyciem płyt gipsowo-kartonowych) bądź ciężkiej (ta wymaga przymocowania do ściany murowanej, a następnie obmurowania).

Montaż stelaża podtynkowego

Sam montaż nie jest tak trudny, jak mogłoby się wydawać – każdy majsterkowicz-amator przy odrobinie sprytu jest w stanie poprawnie przeprowadzić montaż stelaża podtynkowego bez pomocy specjalisty. Tak naprawdę wystarczy dokładnie zapoznać się z instrukcją producenta i przestrzegać kolejnych wskazówek. Chętni mogą poszukać specjalnych filmików montażowych, które są powszechnie dostępne w internecie. To naprawdę nie jest trudne, a praca własnych rąk przynosi najwięcej satysfakcji! Zostań bohaterem swojej łazienki i zainstaluj funkcjonalny stelaż do WC. Później pozostanie Ci tylko podziwiać końcowe efekty Twojej pracy – to rozwiązanie sprawi, że wystrój Twojej łazienki zdecydowanie zyska na atrakcyjności i stanie się jeszcze bardziej efektowny.