Zwiń zakładkę
Ulubione
Lista zakupowa
Dom Mania

Montaż stelaża podtynkowego

Urządzając wymarzony dom czy mieszkanie, dużą uwagę przykładamy do wyposażenia łazienki. Od klasy wybranych przez nas sprzętów może zależeć funkcjonalność tego pomieszczenia – im lepszą armaturę i akcesoria dobierzemy, tym dłużej będziemy cieszyć się piękną łazienką niczym z najnowszego katalogu. Nie da się ukryć, że swoistą podstawą podczas urządzania tego wnętrza jest wybór idealnej toalety.

Montaż stelaża podtynkowego

Stelaż podtynkowy – wymiary dopasowane do Twoich potrzeb

Modnym ostatnio rozwiązaniem jest funkcjonalny stelaż podtynkowy – to szkielet każdej toalety montowanej w sposób naścienny. Produkty tego typu mogą mieć różne wymiary, dzięki czemu można je łatwo dopasować do aranżacji łazienki, jej wielkości i oczekiwań użytkowników. W ich skład najczęściej wchodzi spłuczka, rama montażowa z dodatkową funkcją otwierania, podkładki wygłuszające, kątowniki czy podwieszana miska.

Producenci posiadają obecnie w swojej szeroki wybór produktów w tej kategorii. Najczęściej stelaże zawierają dwa przyciski do spłukiwania wody (duosystem), co pozwala na zwiększenie wydajności toalety i zminimalizowanie nadmiernego spłukiwania dużej ilości wody. Kolejnymi elementami są wspomniane miski podwieszane (dostępne w różnych kolorach i kształtach), ramy montażowe oraz wiele innych akcesoriów dodatkowych pozwalających cieszyć się piękną i efektowną toaletą. Innowacyjnym udogodnieniem każdego stelażu podtynkowego jest możliwość dokupienia klapy i zamontowania deski wolnoopadającej, dzięki której opuszczając klapę bez namysłu mamy pewność, że jej nie potłuczemy i nie zniszczymy po zaledwie kilkakrotnym zastosowaniu.

Jak przeprowadzić montaż stelaża podtynkowego

Nie ulega wątpliwości, że to nowoczesne rozwiązanie jest niezwykle funkcjonalne oraz eleganckie – prezentuje się niezwykle estetycznie i pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w pomieszczeniu. Przy okazji można zainstalować podwieszaną toaletę,  a nawet bidet, pisuar, umywalkę czy praktyczne uchwyty. Do samego montażu stelaża podtynkowego warto dobrze się przygotować. Na początku należy zaopatrzyć się w produkt dopasowany do typu łazienki. Na rynku dostępne są produkty do lekkiej, bezinwazyjnej zabudowy z montażem do ściany z karton-gipsu (w tym przypadku zabudowa odbywa się z użyciem płyt gipsowo-kartonowych) bądź ciężkiej (ta wymaga przymocowania do ściany murowanej, a następnie obmurowania).

Sam montaż nie jest tak trudny, jak mogłoby się wydawać – każdy majsterkowicz-amator przy odrobinie sprytu jest w stanie poprawnie przeprowadzić montaż stelaża podtynkowego bez pomocy specjalisty. Tak naprawdę wystarczy dokładnie zapoznać się z instrukcją producenta i przestrzegać kolejnych wskazówek. Chętni mogą poszukać specjalnych filmików montażowych, które są powszechnie dostępne w internecie. To naprawdę nie jest trudne, a praca własnych rąk przynosi najwięcej satysfakcji! Zostań bohaterem swojej łazienki i zainstaluj funkcjonalny stelaż do WC. Później pozostanie Ci tylko podziwiać końcowe efekty Twojej pracy – to rozwiązanie sprawi, że wystrój Twojej łazienki zdecydowanie zyska na atrakcyjności i stanie się jeszcze bardziej efektowny.

NEWSLETTER | Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco. Okazje czekają!