fbpx

Sposób na prostą dekorację ścian? Plakaty!

Plakaty na ścianę to idealny sposób na odświeżenie wnętrza i nadanie mu wyjątkowego charakteru. Każde wnętrze może stać się wyjątkowe, dzięki dobraniu odpowiedniego plakatu. Wybór jest ogromny, od prostych geometrycznych wzorów, które pasują do nowoczesnych wnętrz, poprzez romantyczne krajobrazy, czy plakaty filmowe. Inne plakaty nadają się świetnie do zawieszenia w kuchni, sypialni czy pokoju dziecięcym. Zawieszenie plakatu to prosty sposób na nieszablonową i oryginalną dekorację ścian w każdym pomieszczeniu. Dzięki plakatom możemy odmienić i odświeżyć wnętrze, które się nam znudziło, bez konieczności kosztownego remontu. Ciekawie prezentują się także kompozycje złożone z kilku plakatów różnej wielkości, które tworzą razem spójną całość. Taka instalacja z pewnością przyciągnie wzrok gości. W tym artykule podpowiemy jakie są obecnie najmodniejsze plakaty do różnych pomieszczeń oraz czym kierować się przy wyborze.

Plakaty do salonu – jak nadać charakteru naszemu salonowi?

Salon to miejsce, w którym spotykamy się z rodziną oraz przyjaciółmi aby wspólnie spędzić czas. To serce każdego domu, które oprócz funkcjonalności powinno być także reprezentatywne i ciekawie urządzone. Na odbiór każdego wnętrza składa się kilka czynników. Od koloru ścian i stylu mebli, po dodatki, które nadają wyjątkowego charakteru i sprawiają, że wnętrze jest ciekawe i spersonalizowane. Do takich dodatków z pewnością należą nowoczesne plakaty do salonu, które w prosty sposób tworzą niesamowitą dekorację. Plakaty możemy dobrać do dowolnego stylu, w jakim urządzony jest nasz salon. Plakaty przedstawiające ciekawe grafiki mogą przypaść do gustu posiadaczom nowoczesnego salonu. Dobrym pomysłem jest także zawieszenie plakatu z ciekawą sentencją lub cytatem, którym kierujemy się w życiu. Plakaty z motywami roślinnymi dodają wnętrzu przytulności i będą miały pozytywny wpływ na otoczenie. W salonie świetnie prezentować się będą także plakaty przedstawiające piękne krajobrazy lub nasze ulubione miejsca z całego świata. Przy każdym spojrzeniu będziemy mogli przenieść się na chwilę na słoneczne wybrzeże lub w piękne góry. Wybór jest ogromny, więc z pewnością każdy znajdzie plakat idealny dla siebie. Dobrym pomysłem jest stworzenie własnej kompozycji, z kilku plakatów, która idealnie podkreśli charakter naszego wnętrza i będzie jednocześnie niezwykle oryginalna. Plakaty powinny być utrzymane w podobnej kolorystyce i tematyce, co pozwoli na uzyskanie harmonii i uniknięcie chaosu. W takiej kompozycji zwykle na główny plan wysuwa się kilka większych plakatów, które otoczone są mniejszymi. Aby zachować wrażenie spójności warto, aby wszystkie plakaty były w takich samych ramach. Plakaty w ramie drewnianej idealnie dopełnią wnętrze w skandynawskim stylu, z kolei czarne ramy będą świetnie wpasowywać się do nowoczesnych wnętrz. Ciemna rama na jasnej ścianie od razu przykuje uwagę na plakat i sprawi, że będzie on świetnie uwidoczniony. Pamiętajmy również, że można też zawiesić na ścianie puste ramki plakatowe, wówczas to ramki będą pełnić rolę dekoracyjną.

Plakaty do sypialni – jak stworzyć klimatyczne wnętrze?

W sypialni odpoczywamy, relaksujemy się i śpimy. Zależy nam, aby wnętrze to jak najbardziej sprzyjało tym czynnościom, czyli było komfortowe i pozwoliło na wyciszenie. W takim celu mogą posłużyć nam również plakaty, które będą nadawały sypialni wyjątkowy charakter. Plakaty w motywami roślinnymi są obecnie modnym wyborem w wielu sypialniach. Zielony kolor uspokaja i dodaje siły, dlatego często można spotkać plakaty z motywami liści monstery lub lasów deszczowych. Plakaty do sypialni mają zwykle stonowaną kolorystykę, która ma uzupełniać wnętrze, a nie je przytłaczać. Sypialnię urządzoną w romantycznym stylu możemy udekorować plakatami utrzymanymi w pastelowej kolorystyce. Dobrze sprawdzą się także plakaty z pięknymi, wyciszającymi krajobrazami, takimi jak nadmorskie fale. Dodatkowo plakatem możemy optycznie powiększyć pomieszczenie, jeżeli będzie on przedstawiał krajobraz dający wrażenie głębi.

Plakaty do pokoju dziecka – jak wprowadzić bajkowy klimat?

Dziecięcy pokój zmienia się dynamicznie wraz z wiekiem dziecka. Plakaty do pokoju dziecka to idealna dekoracja, która może być łatwo wymieniana wraz z wiekiem malucha. Urocze dziecięce plakaty są świetną dekoracją, która pomaga stworzyć bajkowy i radosny klimat w pokoju naszego dziecka. Ich wybór to frajda zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Plakaty dziecięce są niezwykle oryginalne i mogą jednocześnie bawić i uczyć. Oprócz uroczych wzorów zwierzątek i księżniczek, ciekawym wyborem są plakaty edukacyjne, przedstawiające m.in. mapę świata, planety czy alfabet. Taki plakat z pewnością przypadnie do gustu małym odkrywcom. Obecnie plakaty do pokoju dziecięcego to prawdziwe dzieła sztuki, które sprawiają że pokój maluszka jest piękny i niezwykły. W pokoju dziecka także świetnie sprawdzi się kompozycja złożona z kilku plakatów, ale powinny być one zachowane w jednolitej kolorystyce i nie wprowadzać chaosu. Plakaty dla starszego dziecka warto dobrać do jego zainteresowań, dzięki czemu będzie ono chętnie spędzało czas w swoim pokoju. Małego odkrywcę może ucieszyć mapa świata lub plakaty z dinozaurami. Pokój sportowca idealni dopełni plakat z piłkami lub rolkami. Wśród ogromnej ilości plakatów, każdy rodzic z pewnością dobierze odpowiedni do zainteresowań swojego dziecka. Dzięki plakatom pokój maluszka jest przytulny i uroczy, co pomaga w odkrywaniu świata poprzez zabawę. Dodatkową zaletą plakatów jest fakt, że możemy je swobodnie wymieniać, wraz ze zmieniającym się wiekiem i zainteresowaniami naszego podopiecznego. W prosty sposób zmienimy wygląd i charakter wnętrza, bez konieczności kosztownych remontów czy malowania pokoju. Warto, aby pozwolić starszemu dziecku samemu wybrać plakat, który mu się spodoba, gdyż już dzieci mają swój gust i zmysł estetyczny. Plakat do pokoju dziecięcego to także świetny pomysł na prezent dla świeżo upieczonych rodziców.