Zwiń zakładkę
Ulubione
Lista zakupowa
Dom Mania

Remont krok po kroku

Twój dom nie prezentuje się najlepiej i wymaga wykonania gruntownego remontu? Perspektywa szukania najlepszych materiałów budowlanych oraz fachowców wytrąca cię z równowagi? Nie przejmuj się - remont można przeżyć bez stresu i niepotrzebnych nerwów. Wystarczy odpowiednio się do niego przygotować i krok po kroku realizować plan. Sprawdź więc, jak powinny przebiegać wzorcowe prace remontowe.

Remont krok po kroku

Stwórz harmonogram prac

Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy podjąć podczas planowania remontu, jest określenie zakresu prac, które trzeba wykonać. Jeśli o to nie zadbamy na tym etapie, możemy zostać niemile zaskoczeni, kiedy okaże się, że rozszerzenie zakresu robót (i zwiększenie budżetu) jest konieczne. Jeśli chcemy być przygotowani na koszty, warto wymienić punkt, po punkcie, wszystkie naprawy, które trzeba wykonać.

Poszukaj ciekawych pomysłów

Remont to szansa na odmianę wyglądu swojego mieszkania lub domu. Warto więc rozejrzeć się po aktualnych trendach wnętrzarskich oraz poszukać ciekawych inspiracji i pomysłów. Przeglądanie katalogów oraz stron internetowych może pomóc nam w dobraniu odpowiednich kolorów ścian czy mebli i dodatków.

Podlicz koszty

Nie da się ukryć, że wykonanie remontu wiąże się zwykle ze sporymi wydatkami. Lepiej być na nie przygotowanym. Dlatego też, jeśli nie chcemy, by nasz domowy budżet został zanadto nadszarpnięty, warto wszystko dokładnie przeanalizować i podliczyć. Wykonując kosztorys musimy wziąć pod uwagę ceny materiałów budowlanych, narzędzi i akcesoriów oraz koszt robocizny.

Poszukaj dobrych fachowców

Znalezienie osób rzetelnych, które pracują sprawnie, a przy tym doskonale znają się na swoich zadaniach, bywa trudne. Zwłaszcza wtedy, gdy nie chcemy przepłacać. Na szczęście z pomocą może przyjść nam internet. Jeśli więc nie wiesz jaką ekipę remontową wybrać - sprawdź opinie o niej w sieci. Dzięki temu będziesz miał pewność, że korzystasz z usług osób, które znają się na swojej pracy. Dobrym sposobem jest też zasięgnięcie porady rodziny i znajomych.
 

NEWSLETTER | Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco. Okazje czekają!