Zwiń zakładkę
Ulubione
Lista zakupowa
Dom Mania

Prosty sposób na odnowienie grzejnika

Każdy z nas chce, by jego mieszkanie prezentowało się modnie i stylowo. Niestety, nie zawsze jesteśmy w stanie przeprowadzić generalny remont połączony z wymianą wszystkich przestarzałych elementów. Z tego powodu w wielu mieszkaniach znajdują się nieestetyczne i ciężkie, żeliwne grzejniki, które zwyczajnie szpecą wnętrza. Tymczasem nie musi tak być! Wystarczy kilkadziesiąt złotych i odrobina cierpliwości by całkowicie odmienić wygląd naszych grzejników. Przekonaj się, jakie to proste!

Prosty sposób na odnowienie grzejnika

Malowanie - kiedy i jak?

Jednym z najprostszych, a jednocześnie najskuteczniejszych sposobów na odnowienie grzejnika jest jego pomalowanie. Aby zakończyło się sukcesem, musisz pamiętać jednak o tym, że malowanie należy przeprowadzać przed rozpoczęciem sezonu grzewczego. Farba na ciepłym grzejniku to bowiem prosta droga do powstania nieestetycznych smug. Kluczowe znaczenie ma również wybór odpowiedniej farby -  akrylowej lub ftalowej. Ze swojej strony polecamy zwłaszcza emalie akrylowe, ponieważ charakteryzują się szybkim czasem schnięcia oraz nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu.

Wybierz kolor dopasowany do wnętrza

Jeśli zależy Ci na tym, by stary grzejnik stał się ozdobą Twojego mieszkania, musisz starannie przemyśleć wybór koloru, na jaki go pomalujesz. Jeśli lubisz styl industrialny i w Twoim mieszkaniu nie brakuje elementów wystroju utrzymanych w tym klimacie, zdecyduj się na stalowosrebrny kolor. Jeśli nie brakuje Ci odwagi - wybierz złoto lub kolor mosiądzu - taki grzejnik potrafi odmienić wygląd pomieszczenia i  naprawdę przyciąga wzrok.

W przypadku mieszkań urządzonych w nowoczesnym, minimalistycznym stylu, w których mocne, kolorowe elementy pełnią funkcję dekoracyjną, warto postawić na mocne odcienie. Hitem są farby fluorescencyjne, które tworzą bardzo ciekawy efekt. Nie trzeba ich wcale używać na całej malowanej powierzchni – czasem mogą być doskonałym dopełnieniem ciekawej kompozycji. Świetnie sprawdzi się również ognista czerwień lub odcienie kobaltu.

Jeśli zaś preferujesz stonowane barwy, które sprawiają, że w Twoim mieszkaniu panuje spokojna atmosfera sprzyjająca relaksowi, zdecyduj się na pomalowanie grzejnika kolorem jak najbardziej zbliżonym do kolorystyki ścian w Twoim mieszkaniu.

Jak widzisz, odnowienie starego, żeliwnego grzejnika wcale nie musi być zadaniem ponad Twoje siły (zarówno finansowo, jak i pod względem wykonania) – wystarczy odrobina kreatywności, inspiracji znalezionej w Internecie i poświęcenie odrobiny czasu, aby szpecące wnętrza elementy użytkowy zyskały drugie życie.

NEWSLETTER | Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco. Okazje czekają!