fbpx

Otwarte półki w kuchni: kuchenny trend 2018!

Otwarte półki w kuchni: kuchenny trend 2018!

Dlaczego warto mieć otwarte półki w kuchni?

Kuchnia to pomieszczenie, w którym w ciągu dnia zmienia się najwięcej. Wchodzimy tam rano i jemy śniadanie. Wtedy zaczyna się robić pierwszy galimatias. I tak z dnia na dzień, z posiłku na posiłek, osiągamy moment gdy wiele z naszych sprzętów jest w ciągłym użyciu. Wtedy na pomoc przychodzą nam meble z otwartymi półkami. Podkreślają one w oryginalny reprezentacyjny charakter kuchni oraz zarazem porządkują najczęściej używane przez nas przedmioty, akcesoria i sprzęty. Dzięki temu rozwiązaniu zawsze mamy wszystko pod ręką.

Jakie otwarte półki wybrać do kuchni?

Otwarte półki w kuchni: kuchenny trend 2018!

Zajmują one szczególne miejsce w kuchniach, dyktując styl pomieszczenia, a dodatkowo dodając mu lekkości. Mogę one być przedłużeniem zabudowy, bądź funkcjonować jako zupełnie oddzielne regały.  Nie muszą być wykonane z tego samego materiału co szafki kuchenne, ważne jednak, aby pasowały do ogólnej stylistyki wnętrza. Tak naprawdę sprawdzą się w kuchni w każdym stylu. Czy to tradycyjnej, prowansalskiej, skandynawskiej lub nowoczesnej. Ich ogromną zaletą jest to, że nasze cuda kuchenne są pięknie wyeksponowane.

Co położyć na otwartych półkach w kuchni?

Otwarte półki w kuchni: kuchenny trend 2018!

Na otwartych półkach kuchennych warto umieścić piękną porcelaną, wazony, dzbanki – wszystko to, z czego często korzystamy i co może być ozdobą kuchni. Być może blender, który pomaga nam przyrządzać pyszną zupę krem. Albo designerski robot kuchenny, którego kolor i wygląd poprawia nam od rana humor. Dobrym pomysłem jest nawet umieszczenie na niej zdjęć, czy to rodzinnych, czy też potraw przygotowanych wspólnie z rodziną.

Jak wyglądają otwarte półki w kuchni?

Otwarte półki w kuchni: kuchenny trend 2018!

Otwarte półki do kuchni mają najczęściej postać wiszących regałów. Ich wielkość i powierzchnia może się różnić od pojedynczych półek po ogromne konstrukcje, które zajmują nawet całą ścianę. Warto skontaktować się w tej sprawie ze stolarzem w pobliskiej okolicy, by zaprojektował nam dedykowane rozwiązanie. Wtedy nasza kuchnia zyska na wyglądzie i będzie dopasowana do naszych potrzeb.

Podsumowując, jeśli mamy problem z utrzymaniem ładu w kuchni otwarte półki faktycznie mogą nie być dla nas najlepszym rozwiązaniem, gdyż trzeba dbać na nich o porządek. Z pewnością spodobają się osobom, które dużo gotują, gdyż zapewniają łatwiejszy dostęp do sprzętów, naczyń, urządzeń i przypraw. Przede wszystkim jednak półki mają ogromne walory estetyczne. Pozwalają upiększyć wystrój kuchni, nadać mu lekkości, a nawet optycznie powiększyć nawet najmniejszą kuchnię.