fbpx

Nowoczesny prysznic bez kabiny

Nowoczesny prysznic bez kabiny

Innowacyjne rozwiązanie do łazienki każdego typu.

Nowoczesny prysznic bez kabiny

Przede wszystkim pozbawiony jest brodzika, który zastępuje mu odpływ w podłodze. Nie posiada też klasycznej szklanej czy plastikowej kabiny – zamiast tego umieszczony jest we wnęce i jest otoczony ścianami wyłożonymi różnego rodzaju płytkami. W ten dość niestandardowy sposób można stworzyć imponującą strefę prysznicową, która stanie się centralnym punktem każdej łazienki, zwłaszcza pod względem wizualnym. Takie rozwiązanie to także sposób na oszczędność miejsca w łazience – ta zyskuje kilka dodatkowych metrów nie tylko pod względem optycznym, ale i rzeczywistym.

Prysznic bez kabiny to nowoczesna i stylowa opcja na wyposażenie łazienki

Nowoczesny prysznic bez kabiny

Prysznic bez kabiny w łazience, zarówno tej małej, jak i większej, to coraz popularniejsze rozwiązanie. I to nie tylko ze względów estetycznych. Taka opcja pozwala także na utrzymanie większej higieny w pomieszczeniu oraz na większe bezpieczeństwo jego użytkowników. Powierzchnia prysznicowa harmonijnie łącząca się z podłogą w łazience niweluje konieczność przechodzenia nad krawędzią brodzika i usuwa możliwość potknięcia się.

Poza walorami estetycznymi oraz zwiększonym poziomem bezpieczeństwa, prysznic bez kabiny to także oszczędność miejsca i różnorodne możliwości aranżacyjne, nawet w najmniejszej łazience. Świetnie sprawdzi się jako rozwiązanie do małych łazienek, na przykład zlokalizowanych na poddaszach czy też w niewymiarowych pomieszczeniach o nieregularnych kształtach. Umieścić go można pod skosem sufitu lub we wnęce. Ta opcja pozwala na indywidualne dopasowanie strefy prysznicowej do potrzeb i wymagań jej użytkowników.

Prysznice bez kabiny – kwestie praktyczne

Nowoczesny prysznic bez kabiny

Przed instalacją prysznica bez kabiny, a co za tym idzie bez brodzika, konieczne jest zasięgnięcie opinii eksperta, gdyż rozwiązanie to zastosować można w tylko w tych łazienkach, które posiadają podłogę o odpowiedniej grubości. Dlaczego posadzka musi być odpowiednio gruba? Ponieważ trzeba w niej zainstalować cały odpływ wraz z syfonem. W posadzce na obszarze prysznicowym konieczne jest także stworzenie spadku do spływu wody. W podłodze w łazience, w której chcemy zamontować prysznic bez kabiny i brodzika, trzeba także umieścić rurę odpływową. Wodę z tego rodzaju prysznica najczęściej odprowadza się punktowo, poprzez kratkę umieszczoną w podłodze. Innym rozwiązaniem są odpływy w rogu strefy prysznicowej lub odpływ liniowy. Każda z opcji ma swoje wady i zalety, które warto rozważyć przed decyzją o montażu tego rozwiązania w łazience.