Zwiń zakładkę
Ulubione
Lista zakupowa
Dom Mania

Nowoczesny prysznic bez kabiny

Nowoczesna łazienka to marzenie każdej osoby, która urządza wnętrza własnego domu czy mieszkania. Jednym ze sposobów na nadanie temu pomieszczeniu współczesnego charakteru, jest instalacja prysznica bez kabiny. Czym różni się on od swojego tradycyjnego odpowiednika?

Nowoczesny prysznic bez kabiny

Innowacyjne rozwiązanie do łazienki każdego typu.

Przede wszystkim pozbawiony jest brodzika, który zastępuje mu odpływ w podłodze. Nie posiada też klasycznej szklanej czy plastikowej kabiny - zamiast tego umieszczony jest we wnęce i jest otoczony ścianami wyłożonymi różnego rodzaju płytkami. W ten dość niestandardowy sposób można stworzyć imponującą strefę prysznicową, która stanie się centralnym punktem każdej łazienki, zwłaszcza pod względem wizualnym. Takie rozwiązanie to także sposób na oszczędność miejsca w łazience - ta zyskuje kilka dodatkowych metrów nie tylko pod względem optycznym, ale i rzeczywistym.

Prysznic bez kabiny to nowoczesna i stylowa opcja na wyposażenie łazienki

Prysznic bez kabiny w łazience, zarówno tej małej, jak i większej, to coraz popularniejsze rozwiązanie. I to nie tylko ze względów estetycznych. Taka opcja pozwala także na utrzymanie większej higieny w pomieszczeniu oraz na większe bezpieczeństwo jego użytkowników. Powierzchnia prysznicowa harmonijnie łącząca się z podłogą w łazience niweluje konieczność przechodzenia nad krawędzią brodzika i usuwa możliwość potknięcia się.

Poza walorami estetycznymi oraz zwiększonym poziomem bezpieczeństwa, prysznic bez kabiny to także oszczędność miejsca i różnorodne możliwości aranżacyjne, nawet w najmniejszej łazience. Świetnie sprawdzi się jako rozwiązanie do małych łazienek, na przykład zlokalizowanych na poddaszach czy też w niewymiarowych pomieszczeniach o nieregularnych kształtach. Umieścić go można pod skosem sufitu lub we wnęce. Ta opcja pozwala na indywidualne dopasowanie strefy prysznicowej do potrzeb i wymagań jej użytkowników.

Prysznice bez kabiny - kwestie praktyczne

Przed instalacją prysznica bez kabiny, a co za tym idzie bez brodzika, konieczne jest zasięgnięcie opinii eksperta, gdyż rozwiązanie to zastosować można w tylko w tych łazienkach, które posiadają podłogę o odpowiedniej grubości. Dlaczego posadzka musi być odpowiednio gruba? Ponieważ trzeba w niej zainstalować cały odpływ wraz z syfonem. W posadzce na obszarze prysznicowym konieczne jest także stworzenie spadku do spływu wody. W podłodze w łazience, w której chcemy zamontować prysznic bez kabiny i brodzika, trzeba także umieścić rurę odpływową. Wodę z tego rodzaju prysznica najczęściej odprowadza się punktowo, poprzez kratkę umieszczoną w podłodze. Innym rozwiązaniem są odpływy w rogu strefy prysznicowej lub odpływ liniowy. Każda z opcji ma swoje wady i zalety, które warto rozważyć przed decyzją o montażu tego rozwiązania w łazience.

NEWSLETTER | Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco. Okazje czekają!