Zwiń zakładkę
Ulubione
Lista zakupowa
Dom Mania

Baterie łazienkowe nowoczesne

Urządzanie domu czy mieszkania to poważne przedsięwzięcie, które wymaga dużych nakładów cierpliwości i wytrwałości. Ściany, podłogi, kolory, meble, dodatki, sprzęt RTV i AGD to tylko kropla w morzu potrzeb! Fantastycznie, jeśli masz wizję swojego przyszłego domu czy mieszkania i konsekwentnie realizujesz ją krok po kroku, ale jeśli sam nie wiesz, czego chcesz, jesteś w trochę gorszej sytuacji… W tym przypadku warto skorzystać z pomocy projektanta, zacząć oglądać tematyczne programy telewizyjne czy przeglądać branżową prasę. A jeśli masz problem z urządzeniem łazienki, z pomocą przychodzi Ci poniższy artykuł.

Baterie łazienkowe nowoczesne

Baterie łazienkowe w stylu nowoczesnym

Jeśli nie wiesz, w jakim stylu urządzić pomieszczenie łazienkowe, zdecyduj się na subtelny styl nowoczesny. Pamiętaj, że podczas wyposażania łazienki trzeba pozostać wiernym raz obranej drodze i konsekwentnie wybierać sprzęt oraz dodatki pochodzące z tej samej kolekcji. Nawet baterie łazienkowe powinny być spójne! Zastosowanie się do tej wskazówki pomoże Ci osiągnąć zadowalające efekty wizualne, a Twoja łazienka stanie się luksusową przestrzenią i będzie przypominała wnętrze z katalogu czy telewizji. Do osiągnięcia zachwycających rezultatów nie trzeba dużo! Tak naprawdę wystarczy podjąć pierwszą decyzję dotyczącą stylu aranżacji i wiernie się jej trzymać.

Baterie łazienkowe w stylu nowoczesnym

Nie od dziś wiadomo, że drobiazgi decydują o wyglądzie całości. W przypadku łazienki oznacza to dbałość o szczegóły w postaci baterii łazienkowych – umywalkowych, w wannie czy prysznicu. Nowoczesne krany prezentują się doprawdy  imponująco i przeważnie nawiązują do skandynawskiego minimalizmu i wdzięcznej prostoty form. Intrygujące sposoby montażu to kolejny chwyt wykorzystywany przez producentów – wspaniale wyglądają krany wystające ze ściany czy usytuowane gdzieś po boku zlewu. Co jeszcze świadczy o modernistycznym stylu kranu? Forma, materiał i kształt. Im bardziej zaskakujący design, tym lepiej! Duże znaczenie w tym przypadku mają nawet ozdobne kurki do wody, które mogą np. przypominać małą wajchę… Na ogólny obraz składa się też kolor produktu – za nowoczesne uchodzą stalowe, gładkie krany, a także stylizowane na złote. Takie barwy kojarzą nam się z luksusem i elegancją.

Wybierając perfekcyjne nowoczesne baterie łazienkowe, pamiętaj o jeszcze jednej zasadzie. Otóż kieruj się nie tylko ciekawym, intrygującym wyglądem dostępnych na rynku modeli. Zwróć też uwagę na klasę kranu – materiał, z którego produkt został wykonany, parametry techniczne i oczywiście design. W rozeznaniu pomocna może okazać się cena kranu – pamiętaj, że ta ostatnia często przekłada się na jakość. Im droższy produkt wybierzesz, tym większej funkcjonalności i wydajności możesz od niego oczekiwać! Choć nikt z nas nie lubi przepłacać, większy koszt zakupu kranu potraktuj jak rodzaj inwestycji, która zwróci Ci się w dłuższej perspektywie czasu. Najlepszy sprzęt to taki, który można ekonomicznie i długo eksploatować.

NEWSLETTER | Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco. Okazje czekają!