Zwiń zakładkę
Ulubione
Lista zakupowa
Dom Mania

Nowoczesna łazienka z prysznicem

Nowoczesna łazienka dla każdego znaczy co innego. Dla jednych będzie to przestronne pomieszczenie wyposażone w innowacyjną armaturę o współczesnym designie, wykończone najnowocześniejszymi materiałami. Dla innych to z kolei pomieszczenie niewielkie, ale wyposażone w sposób funkcjonalny i praktyczny, w którym przestrzeń jest optymalnie zagospodarowana.

Nowoczesna łazienka z prysznicem

Współcześnie urządzona łazienka - funkcjonalność, wygoda użytkowania i estetyka w jednym.

Jednym z głównych wyznaczników nowoczesnej łazienki w dzisiejszych czasach jest prysznic, który w tradycyjnych aranżacjach zazwyczaj zastępowany jest wanną. Nowoczesna łazienka z prysznicem to oszczędność miejsca, wygoda użytkowania oraz innowacyjny design. 

Nowoczesna łazienka z prysznicem - inspiracje

Tym, co wyróżnia nowoczesną łazienkę z prysznicem od jej tradycyjnej odpowiedniczki, jest rodzaj i charakter prysznica. Prysznic bez kabiny i brodzika w łazience, zarówno tej małej, jak i większej, to coraz popularniejsze w dzisiejszych czasach rozwiązanie. I to nie tylko ze względów estetycznych. Taka opcja pozwala także na utrzymanie większej higieny w pomieszczeniu oraz na większe bezpieczeństwo jego użytkowników. Powierzchnia prysznicowa harmonijnie łącząca się z podłogą w łazience niweluje konieczność przechodzenia nad krawędzią brodzika i usuwa możliwość potknięcia się. Poza walorami estetycznymi oraz zwiększonym poziomem bezpieczeństwa, prysznic bezbrodzikowy i bez kabiny to także oszczędność miejsca i różnorodne możliwości aranżacyjne, nawet w najmniejszej łazience. Świetnie sprawdzi się jako rozwiązanie do małych łazienek, na przykład zlokalizowanych na poddaszach czy też w niewymiarowych pomieszczeniach o nieregularnych kształtach. Umieścić go można pod skosem sufitu lub we wnęce. Ta opcja pozwala na indywidualne dopasowanie strefy prysznicowej do potrzeb i wymagań jej użytkowników.

Nowoczesna łazienka z prysznicem - materiały i armatura

Nowoczesna łazienka z prysznicem odznacza się przede wszystkim wykorzystaniem innowacyjnych materiałów wykończeniowych o współczesnym designie. Należą do nich płytki ceramiczne imitujące naturalne surowce, takie jak kamień, w szczególności marmur, oraz drewno. Popularne jest także egzotyczne drewno, które jest bardziej odporne na działanie wody i wilgoci. Jeżeli chodzi o armaturę, to najpopularniejsze w nowoczesnych łazienkach są elementy o minimalistycznym, prostym designie. Świetnie łączą się z elementami z metalu, chromu czy miedzi. We współczesnych łazienkach liczą się także praktyczne rozwiązania aranżacyjne - wielofunkcyjne meble pozwalające zaoszczędzić miejsce, praktyczne miejsca na przechowywanie tekstyliów łazienkowych, innowacyjne elementy oświetlenia.

NEWSLETTER | Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco. Okazje czekają!