fbpx

Bateria łazienkowa naprawa – czy to opłacalne?

Bateria łazienkowa naprawa – czy to opłacalne?

Naprawa baterii łazienkowej

Bateria łazienkowa naprawa – czy to opłacalne?

Z kranu korzystamy więc po kilkanaście razy dziennie. Ta intensywna eksploatacja może prowadzić do awarii – zdarza się tak, że bateria łazienkowa odmawia posłuszeństwa na skutek intensywnego użytkowania przez wszystkich członków rodziny (im więcej użytkowników produktu, tym większa „szansa” awarii). W tej sytuacji warto postawić sobie pytanie, czy naprawa kranu jest opłacalnym rozwiązaniem, czy też lepiej od razu zainwestować w nowy sprzęt dobrej jakości. Każdy z nas ceni sobie ekonomiczne rozwiązania przyjazne dla portfela, dlatego trzeba sobie uświadomić, że czasami zużyty sprzęt lepiej po prostu wymienić na nowy. Choć wiąże się to z większymi kosztami, oznacza też zwiększenie wydajności produktu. Ponadto lepiej raz wydać więcej, niż co chwilę płacić za kolejne naprawy (często jest tak, że jedna awaria poprzedza drugą i tak dalej).

Baterie łazienkowe – naprawiać czy nie?

Bateria łazienkowa naprawa – czy to opłacalne?

Odpowiadając na tak postawione pytanie o naprawę kranu, warto zacząć od tego, z jakim typem awarii możemy mieć do czynienia w przypadku baterii łazienkowych. Z uwagi na ich intensywną eksploatację oraz stały kontakt z wodą krany mogą się psuć z uwagi na uszkodzenie czy zużycie niewidocznych na pierwszy rzut oka części wymiennych, np. uszczelek czy napowietrzaczy. I teraz ważna informacja – zdecydowaną część awarii tego typu można bez większych problemów naprawić samodzielnie dzięki powszechnemu dostępowi do części zamiennych. Wystarczy kupić je w specjalistycznym sklepie i zamontować. To proste, choć jednocześnie nieoczywiste – nie każdy zna się na wymianie uszczelek. W tej sytuacji warto skorzystać z pomocy fachowca i zlecić mu wymianę części zamiennych.

Bateria łazienkowa naprawa – czy to opłacalne?

Nie da się ukryć, że nie wszystkie awarie baterii łazienkowych jesteśmy w stanie samodzielnie naprawić. Specjalista przyda się w przypadku poważnych awarii kranów „starej daty”. W związku z tym w przypadku starszych modeli baterii warto pomyśleć o zakupie nowego kranu, ani uniknąć serii postępujących po sobie awarii, które tylko pochłoną znaczną część zasobów finansowych. Pomoc specjalisty może być też nieoceniona, jeśli chodzi o profesjonalne podłączenia do instalacji czy zaskakujące awarie pojawiające się po samodzielnej wymianie podstawowych elementów. Warto pamiętać, że samodzielne próby naprawy armatury nie tylko mogą skończyć się niepowodzeniem, ale i poskutkować dalszymi uszkodzeniami… i dodatkowymi kosztami.