fbpx

Na co zwracać uwagę wybierając komodę do salonu?

Na co zwracać uwagę wybierając komodę do salonu?

Komody w salonie to bardzo modny wybór, dlatego musisz przygotować się na to, iż przymierzając się do zakupu takiego mebla, natkniesz się na naprawdę dużą ofertę rynkową. Dlatego też, jeśli chcesz wiedzieć jak wybrać komodę – musisz poświęcić trochę czasu na rekonesans. Oczywiście warto szukać doskonałości, jeśli masz nadzieję na dobrą inwestycję i że efekt końcowy będzie Ci służył bardzo długo.

Meble do salonu to bardzo ważny wybór. Zwykle meble te służą co najmniej przez dekadę, cały ten czas zachowując swoją funkcjonalność. To prawda, wielu uważa, że komody do salonu to bardzo prosty mebel, który nie wymaga dużej konserwacji ani czasu. Tak jest w istocie, jeśli wcześniej uda się znaleźć czas na najbardziej odpowiedni wybór.

Dlaczego warto mieć komodę w salonie?

Na co zwracać uwagę wybierając komodę do salonu?

Podobnie jak komoda do sypialni – również mebel ten w salonie stanowi praktyczny i ponadczasowy wybór. Komoda jest popularna od niepamiętnych czasów. Tego rodzaju meble były i nadal pozostają jednym z głównych mebli w salonie. Oczywiście od wieków zmieniał się design i kształt komody, ale główny cel pozostał ten sam. 

Małe, stylowe, pojemne i praktyczne komody świetnie się prezentują, a przede wszystkim nie zajmują dużo miejsca. Tego typu meble warto kupić zwłaszcza, jeśli mieszkasz w małym mieszkaniu i szukasz praktycznej dekoracji wnętrza. Komody występują w różnych wersjach z elementami takimi jak:

  • szuflady,
  • szafki,
  • łączone (szuflady + szafki).

Najczęściej są wykonane z drewna, ale zdarza się, że do ich produkcji wykorzystywane są inne materiały. Dziś komodę wybierają osoby, które nie chcą przeciążać swojego wnętrza. Jesteś jedną z nich? Czytaj dalej, a dowiesz się jak znaleźć tę idealną!

Jaki rozmiar komody wybrać?

Na co zwracać uwagę wybierając komodę do salonu?

Komody są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach do wyboru, a odpowiedni rozmiar dla Ciebie zależy od tego, co zamierzasz w niej przechowywać. Jeśli nie masz pewności, spróbuj utworzyć listę wszystkich rzeczy, które chcesz w niej mieć – to pomoże Ci wyobrazić sobie, jak duża komoda de facto musi stanąć w Twoim salonie.

Jaki styl komody będzie odpowiedni?

Na co zwracać uwagę wybierając komodę do salonu?

Jak już wspomniano – komody występują w wielu konfiguracjach i stylach. Poniżej przedstawimy typowe wersje, które warto rozważyć, szukając idealnej komody. 

Jedna z najpopularniejszych to komoda, która zwykle zawiera cztery lub więcej szuflad. Oznacza to, że oferuje dużo miejsca do przechowywania, ale zajmuje minimalną powierzchnię – idealna do mniejszych pomieszczeń lub do zachowania minimalistycznego charakteru Twojej przestrzeni. 

Komody w stylu 2 na 3 składają się z elementów takich jak:

Na co zwracać uwagę wybierając komodę do salonu?
  • 2 mniejsze szuflady/szafki w górnym rzędzie,
  • 2 lub 3 większe szuflady/szafki poniżej.

To zapewnia dużo miejsca do przechowywania, a jednocześnie oferuje dwie kompaktowe szuflady na akcesoria. Jest to idealne rozwiązanie do oddzielania bielizny. Oczywiście to tylko przykłady – dają jednak one wgląd w to, jak różne i ciekawe konfiguracji tego rodzaju mebli do salonu można uzyskać.

Z jakiego materiału komoda będzie najbardziej odpowiednia?

Na co zwracać uwagę wybierając komodę do salonu?

Materiały, z których wykonana może być Twoja piękna komoda, mogą mieć ogromny wpływ na klimat i estetykę nie tylko Twojego mebla, ale także ogólnej przestrzeni. Jak nadmieniono, drewno jest najczęściej używanym materiałem do budowy komód – nie tylko dobrze sprawdza się zarówno we współczesnych, jak i tradycyjnych wnętrzach, ale jest również solidne i trwałe. Pod względem kolorystycznym ciemniejsze odcienie tworzą dramaturgię w minimalistycznym domu, a plażowe, sprane odcienie sprawdzają się w bardziej klasycznych wnętrzach.