fbpx

Mozaika do kuchni

Mozaika do kuchni

Ciekawy pomysł na aranżację kafelków na kuchennej ścianie.

W procesie tym nie wolno zapomnieć o materiałach wykończeniowych na ściany i podłogi. Wśród nich niezwykle popularne ostatnio stały się mozaiki – zarówno na ściany, jak i na podłogi. Mozaika w kuchni to ciekawy i niekonwencjonalny sposób na wykończenie tego pomieszczeniach. Odpowiednio dobrana może stać się głównym elementem dekoracyjnym wnętrza, przykuwać wzrok i wzbudzać zachwyt w odwiedzających. Z pewnością umili także czas spędzony na przygotowywaniu smakowitych potraw!

Mozaika w kuchni – pomysły na aranżację

Mozaika do kuchni

Jest ona wykonana z drobnych elementów różnych materiałów – szkła, ceramiki, kamienia, drewna czy metalu. Te mogą przybierać różne kształty i rozmiary – od niewielkich kwadratów, poprzez koła, aż po różne inne geometryczne bryły. Niezwykle popularne są kształty heksagonalne. Taki rodzaj okładziny na ścianę czy na podłogę daje niemal nieograniczone możliwości dekoracyjne – różne materiały i kolory można ze sobą łączyć, osiągając naprawdę wyjątkowe, pod względem wizualnym, rezultaty. Mozaika do kuchni może pojawić się nad blatem, ale także na posadzce. W przypadku okładziny pokrywającej ściany nad blatem, najpopularniejsze są te wykonane z ceramiki, ale współcześnie niejednokrotnie spotkać można także te szklane czy kamienne. Najważniejsze jest to, aby wybrać materiał łatwy w czyszczeniu i odporny na zniszczenia. Pod względem utrzymania czystości liczy się także kolor płytek – im ciemniejszy, tym mniej zauważalne będą plamy z tłuszczu! Jeżeli chodzi o podłogę, to mozaika jest opcją dla odważnych. Taki wybór zagwarantować może jednak niesamowite efekty wizualne w kuchni. Pokusić można się nawet o wyłożenie podłogi mozaiką drewnianą – do tego najlepiej nadają się egzotyczne gatunki drewna, bardziej odporne na działanie wody i wilgoci.

Inne pomysły na włączenie mozaiki w aranżację kuchni

Mozaika do kuchni

Mozaika w kuchni może pojawić się też pod innymi postaciami, nie tylko na ścianach nad blatem czy na podłodze. Niektóre meble kuchenne także pokrywa się tą ozdobą, co gwarantuje niepowtarzalny pod względem wizualnym efekt końcowy. Płytki z niewielkich elementów mogą także pokryć parapety w kuchni. Innym niepowtarzalnym rozwiązaniem jest wyłożenie całej ściany w kuchni mozaiką. Wyjątkowa aranżacja tego pomieszczenia gwarantowana!