fbpx

Mozaika do łazienki

Mozaika do łazienki

Fantastyczny pomysł na okładzinę ścian i podłóg w łazience.

Mozaika do łazienki

Wśród nich niezwykłą popularnością – zarówno na ściany, jak i na podłogi – cieszą się mozaiki. Mozaika łazienkowa to ciekawy i niekonwencjonalny sposób na wykończenie tego pomieszczeniach. Odpowiednio dobrana może stać się głównym elementem dekoracyjnym wnętrza, przykuwać wzrok i wzbudzać zachwyt w gościach. Z pewnością umili także czas spędzony na codziennych zabiegach pielęgnacyjnych.

Mozaika łazienkowa w różnych odsłonach

Mozaika do łazienki

Skąd wzięła się tak ogromna popularność tej okładziny na ściany i podłogi? Jej walory estetyczne doceniano już w starożytności. To właśnie wtedy wyklarowała się jej wczesna forma. Mozaika to okładzina na ścianę lub podłogę składająca się z niewielkich fragmentów. Może być wykonana z różnych materiałów – ceramiki, szkła, kamienia naturalnego czy drewna. Występuje pod różnymi postaciami, różniącymi się od siebie kształtem i kolorem. Na mozaikę mogą składać się elementy w różnych geometrycznych kształtach, od okręgów, poprzez kwadraty, aż po fragmenty heksagonalne.

Mozaika w łazience – jaki materiał wybrać?

Mozaika do łazienki

Mozaika łazienkowa może występować w kilkunastu różnych wariantach. Na rynku znaleźć można te wykonane z drewna, ceramiki, szkła, naturalnego kamienia, a nawet metalu. Do łazienki najlepiej sprawdzą się jednak te wykonane z odpornych, trwałych materiałów, które dobrze znoszą ciągłą obecność wody i wilgoci. Należą do nich przede wszystkim ceramiki, szkło oraz naturalny kamień. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby ściany i podłogi w łazience wykończyć drewnem. Należy je jednak najpierw odpowiednio zaimpregnować i zabezpieczyć przed działaniem wody. Pod tym względem najlepiej nadają się do tego mozaiki z fragmentów drewna egzotycznego. Mozaika może stać się zarówno dominującym elementem wnętrza, jak i subtelnym dodatkiem do jego aranżacji. Wszystko zależy od stylu, w jakim zostanie urządzona przestrzeń, a także wielkości pomieszczenia.