fbpx

Małe łazienki z prysznicem – przemyślane rozwiązanie

Małe łazienki z prysznicem – przemyślane rozwiązanie

Praktycznie i funkcjonalnie zagospodarowana przestrzeń małej łazienki.

Niewielką łazienkę można jednak z powodzeniem zaaranżować równie efektownie, co tę większą i przestronniejszą. Wystarczy zastosować pewne wnętrzarskie triki, wybrać odpowiednią armaturę i meble łazienkowe, oraz postawić na konkretne kolory, aby wnętrze łazienki stało się nie tylko wizualnie większe, ale i wygodniejsze w użytkowaniu. Jednym z rozwiązań, dzięki któremu w niewielkiej łazience zaoszczędzić można sporo miejsca, jest prysznic. Mała łazienka z prysznicem to opcja nie tylko praktyczna, ale i niezwykle ostatnio modna.

Małe łazienki z prysznicem – najlepsza opcja do niewielkich mieszkań

Małe łazienki z prysznicem – przemyślane rozwiązanie

Małe łazienki z prysznicem najlepiej sprawdzą się oczywiście w niewielkich, ograniczonych metrażem mieszkaniach, w których trzeba oszczędzać każdy metr kwadratowy powierzchni. Prysznic zajmuje o wiele mniej miejsca niż wanna, odpowiednio dobrany nie przytłacza wnętrz i nie przepełnia go. Jest zatem największym sprzymierzeńcem tych, którzy poszukują rozwiązań umożliwiających zaoszczędzenie kilku cennych metrów kwadratowych.

Mała łazienka z prysznicem – pomysły na aranżację

Małe łazienki z prysznicem – przemyślane rozwiązanie

Mała łazienka z prysznicem pod względem wizualnym może prezentować się równie efektownie, co jej większa odpowiedniczka. Wszystko zależy od sposobu, w jaki zostanie zaaranżowana. W małych wnętrzach liczy się odpowiedni układ mebli oraz dobór najlepszej kolorystyki. W niewielkiej łazience postawcie na jasne kolory i meble o prostym, minimalistycznym designie. Niezwykle ważne jest oświetlenie, zwłaszcza, gdy łazienka nie ma dostępu do okna, przez które do środka może wpadać naturalnego światło. W pomieszczeniu kąpielowym o niewielkim rozmiarze musi znaleźć się także lustro – poza funkcją praktyczną, pełni ono także inną rolę, odbijając światło i optycznie powiększając wnętrze łazienki. Jeżeli chodzi o dobór prysznica, to najlepiej sprawdzi się ten bezbrodzikowy, o szklanej osłonie. W takiej postaci nie przytłoczy wnętrza, optycznie nie ograniczy jego powierzchni i nie zdominuje przestrzeni. Prysznic bezbrodzikowy to także opcja modna i stylowa, która podniesie wartość dekoracyjną pomieszczenia.