Zwiń zakładkę
Ulubione
Lista zakupowa
Dom Mania

Mała łazienka - jak funkcjonalnie ją urządzić?

W wielu polskich mieszkaniach, zwłaszcza w budownictwie z lat PRLu, łazienki w mieszkaniach są naprawdę małe. Wiele rodzin zmaga się więc z brakiem miejsca i komfortu. Czy tak musi być? Na szczęście, niekoniecznie. Istnieją bowiem proste sposoby, dzięki którym możemy urządzić małą łazienkę w sposób funkcjonalny, estetyczny i nowoczesny.

Mała łazienka - jak funkcjonalnie ją urządzić?

Sprytne rozwiązania, które warto zastosować

W małej łazience liczy się każdy centymetr powierzchni. Dlatego też warto wybierać takie elementy wyposażenia, które dadzą nam wiele możliwości wykorzystania. Wśród tych najbardziej znanych są z całą pewnością grzejniki łazienkowe, które są jednocześnie wieszakami na ręczniki. Poza nimi, warto wybrać umywalkę z zabudową - szafka ta może dać nam bowiem sporo miejsca na kosmetyki czy środki czystości. Dodatkowo zadbajmy o to, by wykorzystać znajdujące się w łazience wnęki czy skosy - wszędzie tam możemy bowiem zamontować szafki lub półki, które nie zajmą dużo miejsca, a pozwolą nam schować wszystkie niezbędne rzeczy.

Oświetlenie ma znaczenie

Jeśli zależy nam na tym, by nie tylko funkcjonalnie urządzić małą łazienkę, ale również optycznie ją powiększyć, zadbajmy o odpowiednie oświetlenie. Idealnym rozwiązaniem są diody LED zamontowane przy lustrze. Nie tylko zapewnią nam oświetlenie, dzięki któremu bez trudu wykonamy makijaż lub zajmiemy się zabiegami pielęgnacyjnymi wymagającymi precyzji, ale również sprawią, że łazienka będzie wyglądała na większą i jaśniejszą.

Prysznic czy wanna?

Wbrew obiegowej opinii, w małej łazience, możemy zainstalować w niej nie tylko prysznic, ale również wannę. W takich pomieszczeniach sprawdzają się szczególnie narożne wanny, które zajmują znacznie mniej miejsca, niż te tradycyjne. Wykonując obudowę do nich, warto od razu pomyśleć o półkach i schowkach, w których schowamy np. przybory do kąpieli. Można je wykonać we wnękach lub wykorzystać powierzchnię ścian.

NEWSLETTER | Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco. Okazje czekają!